Zavřít reklamu

Apple se snaží, aby jeho produkty mohl využívat opravdu každý, včetně starších a určitým způsobem znevýhodněných jedinců. Součástí prakticky každého jablečného operačního systému je speciální sekce Zpřístupnění, ve které se nachází všemožné funkce, které mohou těmto zmíněným uživatelům pomoci s ovládáním iPhonu, iPadu, Macu či třeba Apple Watch. Kalifornský gigant se samozřejmě neustále snaží sekci Zpřístupnění rozšiřovat a přichází tak s novými možnostmi, které rozhodně přijdou vhod. A nezahálel ani v rámci nejnovějšího systému iOS 16, ve kterém je nově několik novinek k dispozici.

iOS 16: Jak přidat vlastní zvuk pro funkci Rozpoznávání zvuku

Před nedávnem Apple rozšířil sekci Zpřístupnění funkcí Rozpoznávání zvuku. Jak už název napovídá, tak díky této funkce mohou být neslyšící uživatelé iPhonů prostřednictvím oznámení a vibrací upozorněni na nějaký zvuk. Může se jednat například o všemožné požární a kouřové poplachy, sirény, zvířata, zvuky z domácnosti (tj. třeba klepání na dveře, zvonek, rozbití skla, tekoucí voda, vroucí konvice apod.). Výčet všech podporovaných zvuků, které dokáže iPhone rozpoznat, je dlouhý. V iOS 16 však přibyla možnost, díky které je možné přidat vlastní zvuky pro rozpoznání zvuku. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže a rozklikněte sekci s názvem Zpřístupnění.
  • Následně v této sekci sjeďte směrem dolů, až narazíte na kategorii Sluch.
  • V rámci této kategorie pak klepnutím otevřete řádek Rozpoznávání zvuku.
  • Zde je pak nutné, abyste funkci Rozpoznávání zvuku měli zapnutou.
  • Následně pak níže otevřete kolonku Zvuky.
  • Tímto se ocitnete v sekci se zvuky k rozpoznání, kde už je možné vlastní zvuky nastavit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu v iOS 16 jednoduše přidat vlastní zvuky pro rozpoznání. Konkrétně můžete přidat vlastní zvuky z oblasti poplachů a domácích spotřebičů či zvonku. V tom prvním případě, tedy pro přidání vlastního poplachu, klepněte v kategorii Poplachy na Vlastní poplach. V případě, že chcete přidat vlastní zvuk spotřebiče nebo zvonku, tak klepněte v kategorii Domácnost na Vlastní spotřebič nebo zvonek.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.