Zavřít reklamu

Není pochyb, že iOS 7 je nejkontroverznější verzí mobilního operačního systému Applu. Drastické změny vždy rozdělují uživatele na dva tábory a iOS 7 představilo takových změn víc než dost. Nový vzhled a další změny v uživatelském rozhraní budí různé vášně, konzervativnější uživatelé jsou nespokojení a chtějí se vrátit k iOS 6, zatímco všichni ostatní, kteří volali po smrti skeuomorfismu ve prospěch čistšího designu, jsou víceméně spokojení.

Jsou zde však věci, se kterými by neměl být spokojený nikdo, a těch není v iOS 7 málo. Na systému je evidentní, že tým designerů a programátorů neměl dostatek času vychytat všechny mouchy a systém patřičně vypilovat, jak po stránce kódu, tak GUI. Výsledkem je iOS, které působí dojmem šití horkou jehlou, nebo jako beta verze, chcete-li. Tyto chyby zastiňují jinak skvělé nové funkce i další změny k lepšímu a jsou častým terčem kritiky uživatelů i novinářů. Zde jsou ty nejhorší z nich:

Oznamovací centrum

Nové oznamovací centrum má mnohem příjemnější minimalistický vzhled a šikovně rozděluje informace a notifikace, aby se nemísily. Byť skvělý nápad, notifikační centrum je značně nedotažené. Začněme například počasím. Místo ikony reprezentující aktuální předpověď společně s číselným vyjádřením venkovní teploty si musíme přečíst krátký odstavec, který sice zobrazuje více informací, ale ne ty, které nás kolikrát zajímají. Občas zcela chybí aktuální teplota, dozvíme se jen nejvyšší teplotu během dne. Na předpověď na další dny raději zapomeňte. V iOS 6 toto problém nebyl.

Dále je zde kalendář v oznamovacím centru. Ten sice zobrazuje šikovně i překrývající se události, nicméně vidíme přehled jen na pár hodin, místo abychom viděli přehled událostí na celý den. Stejně tak se nedozvíme ani agendu dalšího dne, oznamovací centrum nám pouze řekne jejich počet. V konečném důsledku si tak raději stejně otevřete aplikaci kalendáře, protože přehled v oznamovacím centru je nedostačující.

Celkem šikovně jsou vyvedené připomínky, kde vidíme všechny pro aktuální den, včetně zmeškaných. Navíc je lze z oznamovacího centra rovnou plnit, tedy teoreticky. Kvůli chybě v systému plnění úkolů některým uživatelům nefunguje vůbec a po jejich označení (klepnutím do barevného kolečka) zůstanou nadále v oznamovacím centru v nedokončeném stavu.

Notifikace jsou pak kapitolou samy o sobě. Apple sice inteligentně rozdělil notifikace na Vše a Zmeškané, kde se objevují jen notifikace, na které jste nereagovali posledních 24 hodin, přesto je to stále chaos. Jednak funkce zmeškané nefunguje vždy správně a poslední notifikace uvidíte jen ve Vše. Největší problém je však v interakci s notifikacemi. Stále chybí možnost smazat všechny notifikace najednou. Pořád je musíte mazat manuálně pro každou aplikaci zvlášť. O možnosti dělat s notifikacemi cokoliv jiného, než je mazat, nebo otevřít příslušnou aplikaci škoda mluvit. Stejně tak nebyl Apple schopný vyřešit zobrazování notifikací v aplikacích tak, aby nepřekrývaly důležité ovládací prvky v horní liště, zvlášť pokud jich dostáváte velké množství.

Kalendář

Pokud jste závislí na dobré organizaci své agendy prostřednictvím kalendáře, předinstalované aplikaci byste se měli obloukem vyhnout. Problém kalendáře je nulová hodnota informací na většině obrazovek. Měsíční přehled je zcela nepoužitelný – v předchozích verzích iOS bylo možné v horní části přepínat mezi jednotlivými dny, zatímco dolní část ukázala seznam událostí pro daný den. Kalendář v iOS 7 ukazuje jen neužitečné zobrazení matice dnů v měsíci.

Stejně tak zadávání nových událostí je stále stejně komplikované, zatímco vývojáři třetích stran přišli s několika inovativními způsoby, jak vytvářet nové události, například jejich zapisováním do jediného pole, kde aplikace poté rozhodne, co je název, datum, čas nebo místo. Dokonce iCal v OS X 10.8 to v určité míře umí, proč tedy ne kalendář v iOS 7? Aplikace tak zůstává jednou z nejhorších možných variant kalendáře, koupí kalendářní aplikace třetí strany (Calendars 5, Agenda Calendar 4) si uděláte větší službu.

Safari

Nilay Patel ze serveru The Verge prohlásil, že by měl Apple vyhodit všechny, kdo jsou zodpovědní za nové uživatelské rozhraní Safari. Asi mu musím dát za pravdu. Světlé mléčné sklo pro dolní a horní lištu je skutečně špatný nápad a místo, aby ovládací prvky nestály v cestě uživateli při prohlížení webů, působí obě lišty velice rušivě. Google s Chrome v tomto ohledu udělal mnohem lepší práci. Společně se zářivými azurovými ikonami je UI pro uživatele pohromou.

Adresní řádek vždy zobrazuje pouze doménu místo celé adresy a tím mate uživatele, který si tak nemůže být jistý, zda se nachází na hlavní stránce a zjistí to až po kliknutí na příslušné pole. A zatímco Safari pro iPhone umožňuje využít prakticky celé obrazovky pro prohlížení na výšku i na šířku, na iPadu toho nelze dosáhnout ani v jedné orientaci.

Klávesnice

Klávesnice, základní vstupní metoda iOS pro zadávání textu a tedy jeden z nejdůležitějších prvků operačního systému vůbec se zdá být poměrně nevychytaná. V přední řadě je to nedostatek kontrastu mezi klávesami a pozadím, díky čemuž je poměrně nepřehledná. Tento kontrast se projeví zvlášť ve chvíli, kdy používáte SHIFT nebo CAPS LOCK, kde často nelze poznat, zda je tato funkce zapnutá. Průhledná verze klávesnice je pak asi to nejhorší, co mohl Apple vymyslet, problémy s kontrastem se v tomto případě násobí. Dále nebyl dořešen layout pro Twitter, kdy speciální česká klávesnice na iPadu neumožňuje používat háčky a čárky jako samostatné klávesy, místo nich je zde nepochopitelně čárka a tečka.

Co víc, u aplikací třetích stran je vzhled klávesnice nekonzistentní a u většiny aplikací se stále setkáme s tou z iOS 6. Co je zvláštní, děje se to i u těch, které byly aktualizovány pro iOS 7, například Google Docs. Vzhledem k tomu, že klávesnice nemá žádné nové zásadní funkce a nepotřebuje tedy speciální API (má domněnka), nemohl Apple prostě automaticky přiřadit nový vzhled klávesnice podle toho, zda aplikace používá světlou nebo tmavou verzi?

Animace

Většina z těch, kteří aktualizovali na iOS 7 se nemohou zbavit pocitu, že iOS 7 je pomalejší než předchozí verze, bez rozdílu hardwaru. V některých případech je pomalejší vše v důsledku špatné optimalizace, například u iPhone 4 nebo iPadu mini, a doufáme, že Apple tyto problémy vyřeší v nadcházejících aktualizacích. Nicméně za onen pocit můžou především animace, které jsou výrazně pomalejší než v iOS 6. Zaznamenáte to třeba při otevírání nebo zavírání aplikací nebo otevírání složek. Všechny animace a přechody působí zpomaleným dojmem, jako by na to hardware prostě nestačil. Přitom Applu stačí udělat několik málo vylepšení, aby tuto chybu napravil.

Pak je tu onen paralaxní efekt, kterým se Apple rád chlubí. Pohyb pozadí za ikonami, který dává pocit hloubky operačního systému, je sice efektní, nikoliv však efektivní nebo užitečný. Jedná se v podstatě jen o efekt „naoko“, který má dopad na výdrž zařízení. Naštěstí ho lze snadno vypnout (Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > Omezit pohyb).

Problémy se službami

Hned po oficiálním vypuštění iOS 7 se uživatele začali potýkat s problémy v cloudových službách Applu. V přední řadě Apple vůbec nezvládl vypuštění, místo aby jej rozdělil do časových zón, nechal všechny uživatele stahovat aktualizaci najednou, což nevydržely servery a mnoho hodin od spuštění nebylo možné aktualizaci stáhnout.

Uživatelé Windows XP zase byli bez varování odříznuti od možnosti synchronizace iTunes se zařízením (vždy se zobrazí jen chybová hláška) a jediným skutečně funkčním řešením je aktualizovat celý operační systém ideálně na Windows 7 a výš. Od 18. září také přetrvávají problémy s App Store, který buď nefungoval vůbec, nebo se nezobrazovaly nové aktualizace. A problém nefunkčního iMessage je teprve v řešení.

Inkonzistence, ikony a další nedokonalosti

Spěch, v jakém iOS 7 pravděpodobně vznikalo, se značně podepsal na konzistentnosti uživatelského rozhraní napříč celým systémem. Velmi je to vidět například na ikonách. Přechod barev u Zpráv je opačný než u Mailu. Zatímco všechny ikony jsou víceméně ploché, Game Center reprezentují čtyři trojrozměrné bubliny, které navíc v žádném případě neevokují hraní obecně. Ikona kalkulačky je nudná bez jakéhokoliv nápadu, naštěstí lze kalkulačku spouštět ovládacího centra a ikonu tak schovat do složky s nepoužívanými aplikacemi na poslední stránce.

I další ikony se příliš nepovedly – Nastavení připomíná spíš vařič než soukolí, ikona Fotoaparátu oproti ostatním vypadá jako vytržená z kontextu, navíc nekoresponduje s ikonou na zamčené obrazovce, Počasí vypadá spíše jako z kreslené aplikace pro děti v amatérském provedení a opět je tu neuvěřitelně promarněná příležitost využít ikonu k zobrazování aktuální předpovědi. Zato ikona pro Hodiny ukazuje čas na vteřinu přesně. Počasí by bylo užitečnější.

Další kontroverzní záležitostí jsou tlačítka ve formě textu, u kterých si uživatel kolikrát není jistý, zda se jedná o interaktivní prvek či nikoliv. Nebylo by lepší použít raději ikony, které jsou srozumitelné napříč jazyky a jednoduší pro orientaci? Například v hudebním přehrávači jsou funkce opakování a míchání velice podivné v textové podobě.

Nakonec tu jsou další malé chyby, například různé grafické glitche, indikátory stránek na hlavní obrazovce nejsou zarovnané na střed, přetrvávající chyby z betaverzí, kde se občas aplikace Applu zaseknou nebo spadnou, špatně čitelné písmo a další při použití určitých pozadí obrazovky včetně těch od Applu.

Tým zodpovědný za iOS 7 se pravděpodobně chtěl v co největší míře zbavit odkazu Scotta Forstalla a jeho skeuomorfismu, nicméně při této snaze Apple vylil s vaničkou i dítě. Kvůli začátkům prodeje iPhone 5s pravděpodobně nešlo aktualizaci na iOS 7 odložit (prodávat nový telefon se starým systémem by bylo ještě horší řešení), nicméně od společnosti, která tak bazíruje na detailech – její zesnulý CEO Steve Jobs tím byl proslulý – bychom čekali dotaženější výsledek. Doufejme alespoň, že se v blízké době dočkáme aktualizací, které přetrvávající chyby postupně eliminují.

A co na iOS 7 vadí nejvíc vám? Vyjádřete se v komentářích.

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Sem jedinej kdo by vrazdil za ten otresnej prehravac hudby?

  Přidám se …
  Na iPadu v režimu Alba jen jeden sloupec a zbytek prázdno s piditextem.
  Seskupit podle umělce nic nedělá …
  A aby toho nebylo málo, tak se rozpad iTunes Match a na iPadu nemám nic nebo jen pár skladeb :-(

  Design je hodne nedotazeny. Kdyz uz budeme akceptovat neonovy vzhled a styl, ktery si tym designeru vymysleli, porad tu zustava problem, ze ho ani oni sami nedodrzuji…

  Jak uz bylo zmineno obrovska nejednotnost se tahne celym systemem a ikonkama to jenom zacina. Dale tam sou problemy se zarovnanim v ruznych castech UI, nekonzistentni navigace, schovani dulezitych funkci, ne zrovna dobre vyreseny paralex, atd atd.

  Problem je, ze s timhle se uz pravdepodobne nic delat nebude. To je hotova vec a dalsich zmen se dockame nejdriv v iOS 8 pristi leto. (A ani to nam nezarucuje ze se neco bude menit. Dost mozna taky apple prijde s tim, ze iOS7 je dokonaly a jen pridaji par drobnosti.)

  Strašně mě štve ten spodní pruh na výchozí obrazovce, ten je vyloženě odporný….jinak jsem si tak nějak zvyknul a kalendář jsem radši přestal používat, ale jak zmínil článek, je co vylepšovat

  Súhlasím takmer s celým článkom, okrem pár viet:

  „Světlé mléčné sklo pro dolní a horní lištu je skutečně špatný nápad“ Prečo? Mne sa pozdávajú omnoho viac, než to, čo bolo predtým. Nijako ma ani raz nevyrušili. Tu ide len o subjektívny názor autora.

  „Adresní řádek vždy zobrazuje pouze doménu místo celé adresy a tím mate uživatele“ Myslím, že celá adresa by sa tam aj tak nevošla. Ibaže by zaberala 2-3 riadky, čo by bolo ešte horšie. Naviac keď chcem niekomu adresu poslať, vždy ju kopírujem. Teda na ňu musím aj tak ťuknúť.

  „Průhledná verze klávesnice je pak asi to nejhorší, co mohl Apple vymyslet, problémy s kontrastem se v tomto případě násobí.“ Vôbec. Ako som nemal absolútne žiaden problém s kontrastom na starej, tak nemám ani na novej. Nie som slepý a vidím, kedy je zapnutý shift. A kedy nie.

  Ostatné zmienené chyby ostávajú chybami takmer bez diskusie. Napriek nim mi ale nejako 7 príde byť omnoho konzistentnejším, než kedy bol 6. Späť by som už nešiel nikdy.

  Nevím, ale pokud chcete diskutovat o kontrastu bílého písma na poloprůhledném pozadí – tak je to asi diskuse o ničem – asi netušíte , co znamená slovo kontrast….

  No, keďže to polopriehľadné pozadie všetko dookola o polovicu ztmavuje, biele písmo je dobre čitateľné. Očividne sa o najideálnejší kontrast nejedná, ale ani raz sa mi nestalo, že by písmeno s pozadím splynulo. Neporovnateľne väčším problémom je kontrast v SpringBoarde pri svetlom pozadí, ten mizerný tieň k čitateľnosti názvov aplikácii mnoho nepridá.

  Nemá cenu se hádat, ale odle mého názoru je v iOS 7 obtížně čitelných míst MNOHONÁSOBNĚ více než v iOS6. To, že i v iOS 7 se najdou místa, kde změna byla ku prospěchu nepopírám, ale v celku je jen vidět, že APPLE NEVĚNOVAL ANI ZDALEKA takovou pozornost grafice a typografii speciálně, jako před 7 lety Jobs, když chystla první iPHONE = to je naprosto zřejmé na první pohled. Arģumentace použitím „krásného“ fontu – tak jak nás tím APPLE masíruje je demagogie jak prase = prostě sebelepší font namůže sám o sobě zařídit NIC!!
  APPLE z nás dělá kretény a to mne na tom všem mrzí nejvíc , pokud tohle bude pokračovat – asi od APPLE odejdu, letos jsem chtěl pořídit hned několik telefonů blízkým do rodiny a těšil jsem se na 5C – po HW stránce s ním nemám problém a i cenu bych asi zkousl, ale systém je tak NAHOVNO, že do toho nejdu! Raději budu mít tuctovou NOKII s widlemi, které nás alespoň neoblbují náboženstvím a když se podívám na cenu těch krabiček – tak si říkám, že od nich před 3 lety odejít byla nakonec možná chyba….

  Nemožnost „TÍPNUTÍ“ volajícího při zamknutém iPhonu… To mi opravdu vadí !!!

  Lze to dvojitým stisknutím vypínacího tlačítka.

  To ano, ale je to dost neintuitivni. Je to snad jediny telefon, ktery nema „cervene“ tlacitko na odmitnuti hovoru. Navic informace o hovoru se pouze ulozi do logu a na uzamcene obrazovce ani na ikone Telefonu zadna notifikace neni. Doufam v brzkou napravu.

  S clankem souhlasim. S Applem jsem uz od ip 3 a cim dele ios7 pouzivam tak nachazim vic a vic bugu a veci ktery me toci.
  Napr chybejici zvuk odemknuti telefonu. Proboha proc ho dali po tolika letech pryc???
  Nevim jak u vas ale po ukonceni hovoru se mi sekne paralax efekt a znovu funguje az po vyp/zap displeje…
  Problemy se stahovanim app a games z apsstore, kdy ikona na plose vyvadi strasny harakiri ( nejdriv instalace pak nacitani behem 5 sec na 1,5gb hru a pak zas instalace na 10 min kdy dotahuje data)
  Na tohle u Applu rozhodne zvykly nejsem. Android u me porad rozhodne nehrozi, ale Apple si tom kazi jmeno a v dlouhodobem horizontu to muze napachat velky skody :/
  Doufejme v zodpovedne updaty s pomyslnym sypanim si popela na hlavu

  Já jsem trochu skeptik v tomto , podle všeho je iOS 7 zcela nové jádro, které nemá s iOS 6 nic společného, prostě to udělali od nuly a nový tým = v tom je podle mne zakopáno vše – co se tu řeší… Možná se pletu, ale pokud ne – tak zapomeňte a to, že iOS 7 bude brzo OK, pokud je to dělané od 0, dostane se iOS 7 na úroveň odladěnosti iOS 6 NEJDŘÍVE za 1 rok…..

  U těchto článků je vždy úžasné sledovat komu co vadí.. :) Já jsem třeba s iOS 7 maximálně spokojený. Zezačátku jsem měl dost rozporuplné názory, ale po delším používání si ho nemůžu vynachválit. Ani ty „problémy“, o kterých píšete, nevidím jako problémy.. Za mě je ten systém prostě super! Jasný, má svoje mouchy a v něčem s vámi souhlasím, ale v to je v minimu případů…

  Jojo souhlas s Tebou. Jsme rozmlsani ale rozmazlil si nas sam Apple a cim dyl clovek jablecny produkty pouziva, tim je na tyhle chybky a nedokonalosti citlivy a vnima je jako „problem“. Ono to jsou vesmes prkotiny, ano, ale v souctu tyto drobnosti tvori vánou cast pocitu ze systemu a prave ten „pocit“ je to cim apple vynikal(á) a cim se casto ohani hlavne Sir Ive.

  No jako chybku bych opravdu nenazval např. nemožnost přistupovat ke své knihovně s hudbou atd.

  Jeden bug, který nikdo moc nezminuje, ale stve me kazdy den (overeno na 3 iP4S a jednom iP4): Zamknutá obrazovka cca po 10s sama zhasne, pokud se dotknete displeje, tento interval „zresetujete“. To je OK. Ale pokud chcete odemknout displej za upozorneni (nova zprava, neprijaty hovor…), interval se neresetuje. Pak se mi stane, ze si ctu zpravu na zamcenem displeji zhruba 8s, pak se rozhodnu odemknout displej pres tu zpravu a tesne pote, co se objevi zadavani kodu (bez kodu jsem nezkousel) displej zhasne a musim jej znova probudit. Stane se mi to tak 2x dene :(

  Já si zase třeba všiml, že když iPhone uzamknete, tak vydá ten klasický „zamykací“ zvuk. Naopak při odemčení vždy do iOS 6 udělal ten typický „odemykací“ zvuk. Ovšem v iOS 7 je pouze zamykací zvuk a odemykací již ne. Zajímalo by mě zda jde o úmysl a nebo další chybu.

  Neprispôsobený výkonom pre staršie zariadenia (iPhone4, iPad2… pritom aktualizácia je aj pre ne dostupná), náročnosť na batériu, hnusne rozpixelované a rozmazané ikony, pri zatváraní app gestom na iPade. Zatiaľ ostávam pri iOS 6.

  Kdyby Apple dal podepisoval iOs 6 problem by zadny nebyl. Kdo by byl a je nespokojeny,downgradoval by,kdo je spokojeny zustal by na 7. Cela veda.

  Mně vadí způsob mazaní jednotlivých zpráv, dříve to šlo na tři kliky, ted se musí kliknout čtyřikrát. A samotná bublina s odkazem nejde smazat, musí se to obejít přes další zprávu.

  Super, konečně článek, který popisuje to co iOS skutečně přinesl a né ty oslavné ódy na minimalistický minimalismus. Když se podívám např. na aplikaci podcast. Krásný design hned vidím že tohle je čudlík a tohle je nečudlík.

  Přehrávač hudby, alba… například jsem nepřišel jak spustit hudbu z toho ovládacího centra. Típnout hovor dvojím stiskem kdyby jste to tady nepsali tak normálně musím hledat návod. Naposledy jsem hledal kde zapnu shuffle u hudby. Najednou dole vidím červený nijak neohraničení text Neopakovat … chápu ale proste všem známou logicky odvoditelnou ikonku 3x5mm nahradit textem neopakovat… každý den nacházím více a více nelogičnosti. Na „sprostý slovo“ průhlednosti už jsem si zvykl protože jejich vypnutí je ještě hnusnější ale tyhle věci jako kalendář…no už jsem psal jinde.

  Díky za článek.

  PS: stalo se vám teď že při hovoru jste zapnuli uchem zadavani čísel? Nikdy dříve se mi to nestalo a ted už se mi to povedlo potřetí po updatu. Jen se ptám nechápu jak je to možné.

  přepínač 3G pro T-mobile jsem už vyřešil Libor Kubík by tady měl vydat návod, co proč a jak.

  Tiez zabudli na ludi zo slabsim zrakom (okuliare aj Jobs) bez nastavenia BOLT absolutne nepouzitelne v celom systeme.
  Kalendar, oznamovacie centrum a popis v tlacitkach namiesto ikony trefa do cierneho.

  Při sednutí do auta jsem byl zvyklý 2x zmáčknout home button a ihned šla jedním klikem spustit muzika. To teď bohužel nejde, Ok dokážu využít rozbalovacího ovládacího centra ze zamčené obrazovky a jsem tam podobně jednoduše. Problém však nastává při pomyšlení, že z takhle zamčeného telefonu má jakýkoliv případný zloděj přístup k zapnutí letového režimu, což je ve své podstatě při ztrátě nebo krádeži klíčové a aplikace Find my iPhone v 90% případech ztatí smysl. :-(

  Control center jde zakázat na uzamčené obrazovce a zámek aktivace zajistí, že zloději telefon stejně k ničemu nebude, takže ukradení bych se teď už nebál.

  Ja teda tenhle clanek moc nechapu. S prominutim mam iphone 4 a nejaky zasadne rozdil jsem nespozoroval. Co se tyce kalendare, neuvazoval autor clanku nad tim ze to proste udelali jinym zpusobem a nemuze tedy tyto dve aplikace tak nejak srovnavat? Vzdyt je to zcela prehledne jen je treba pochopit jak s tim pracovat ne asi. Boha mojho vidim ze mam na dany den udalost tak na nej kliknu a zobrazi se mi ten den a muzu se snad divat co v dany den mam za udalosti ne? Jaky problem se zadavanim udalosti máte na mysli? Podrzim prst na dany cas a pridelim udalost ne? Co se tyce safary, o jakem zavazeni ovladacích prvku mluvite vzdyt to zajede kdyz listuju dolu strankou vyjede kdyz swipnu nahoru. Cely clanek mi prijde jako by ho napsal nekdo kdo si ios7 zrovna nainstaloval

  Opravdu jsem si všiml, že to udělali jiným způsobem, ale jinak v tomto případě neznamená lépe. Dříve jsem hned z první obrazovky (přehled měsíce) viděl všechny naplánované události. Nyní musím klepnout na den a pak případně zascrollovat dolů, jelikož se na obrazovku vejde jen prvních šest hodin. Sice můžu použít ikonu lupy pro celkový seznam, ten mi však nikdy nevyhovoval, chci vidět jen události pro každý jeden den, rychle a přehledně. Předchozí verze kalendáře to umožňovala, nová nikoliv. Většina kalendářů třetích stran jsou na tom výrazně lépe.
  Co se týče zajíždění, tak to funguje na iPhone, nikoliv na iPadu, jak je zmíněno v článku. iOS 7 mám od první bety, takže znám systém skrz naskrz, díky čemuž dokážu s odstupem času říct, co je na systému špatně.

  U reakcí lidí na iOS 7 jde vidět, že některé funkce opravdu nejsou intuitivní a člověk je musí objevit. Dříve, když si kdokoliv vzal iPad poprvé do ruky, ihned věděl co má dělat. Zde již při odemykání není příliš jasné, kterým směrem táhnout u map se dlouho hledají funkce mapy (opravdu jsem dlouho nechápal to malé „i“), spotlight se otevírá neintuitivně, notifikační lišta nelogicky uspořádána…. upgrade je suma sumarum k lepsimu ale obsahuje opravdu tezko pochopitelne prvky

  Řekl bych že na novějších zařizeních jako je ipad 4 nebo iphone 5 ios 7 pracuje skvěle je pravda že na iphone 4,4S to už není tak plynulé ale také už jso to starší zařízení.

  Spatna app hudby (vyhledavam pouze pres interpreta a kdyz spustim shuffle, je to pro vsechny skladby a ne pro album…) pri spousteni hudby pri zamcenem ip kolikrat vubec nereaguji tlacitka…

  jo, presne, ten prehravac hudby je naprosto divnej. a nejsem schopnej docilit toho, aby to prehravalo tak jak chci :) a ikonky ovladani se od itunes taky lisi, takze se neni ceho chytit.

  co vadí mě je že se při přehrávání hudby na pozadí (pokud chci změnit např. interpreta) nedostanu do hudby z multitaskingu jako dřív
  další je nové okno v safari… dříve na jeden klik teď na dva rozhodně používám víc než historii

  Driv mi fungovalo to, ze kdyz jsem zandal sluchatka do iphonu na nich zmacknul tlacitko play, okamzite se mi zacala prehravat hudba. Nyni to funguje prazvlastne a zareaguje to az na ctvrty zmacknuti a nekdy se mi to nepodari vubec.

  Jsem opravdu rád, že nejsem jediný, kdo má názor na iOS 7 ZCELA NEGATIVNÍ. Plně se ztotožňuji s autorem, zajímavé je, že oproti tvrzení APPLE a některých komentujících – že jde jen o to zvyknout si . Je teď – 3 týdny po vydání evidentní, že zvykání jde ztuha…. Já jsem se udržel a neupgradoval a jsem za „Scottův“ iOS 6 opravdu rád – víc než kdykoli předtím……

  Souhlas. Mrzí mě stejná věc jako u Win 8 a jejich Metra: my jsme Apple (Microsoft) a my víme, co se vám bude (muset) líbit! Osobně se mi vzhled předchozích verzí iOS líbí víc, design systému mi přišel víc „Apple“. Je to jistě věc názoru, ale 7 mi připadají papírové a plastové – jinými slovy: laciné… Ale respektuji každého názor, nemám patent na rozum…

  Přesně – zatím vždy APPLE jako první udělal nějakou revoluci a MS to jen slepě kopčil. Teď si to trochu otočili – nejdřív MS vytočil své zakany METREM – a APPLE to teď, jak přes kopírák, udělal s novým GUI u mobilních věcí a doslova se děsím okamžiku až to hodí na MAC…. Popravdě, že se tohle může stát, mne donedávna ani ve snu nenapadlo! Ale svět je v …… tak proč se nezačít cyklit ve vývoji do nikam že…? Ono to totiž nic jiného není – přidali 10% nových věcí a 50% funkčních totálně po…. = teď mají 2 – 3 roky co dělat a čím masírovat lidi … Už slyším ty kecy, kterými pak budou opravy lidem prodávat…

  Mě osobně APPLE otevřel oči – svět je prostě přesně takovej – nekresleme si ho ani Skewmorphisticky ani Metrovsky – prostě raději nijak – v reálu je právě takovýto …
  Jobs to věděl a proto chtěl dát lidem iluzi ve svém iOS . No a v APPLu se teď prostě rozhodli si na nic nehrát ! Mě osobně to fakt bolí – iluze mám docela rád… :-)

  po bezpecnosti aktualizaci se mi OBCAS stava, ze kdyz na zamcene obrazovce chci odtuknout upominku, tak problikne jinak regulerne zamcena plocha, objevi se cerna obrazovka s jabkem (jako by se restartovala nejaka sluzba po padu?) a az pak to beha jak ma. fakt bezpecnosti aktualizace jak ma byt :( navic mi vadi nekonzistence a nelogicnost toho samotneho odklepavani udalosti. jednou se prejizdi doprava, podruhe doleva. a celkove to funguje neintuitivne, stejne jako zmatene snooze budiku na zamcene obrazovce. predtim byl cely iOS takovy intuitivni, ze delal presne to, co cloveka jako prvni napadlo, ze to bude delat. ted tomu tak neni. navic v prehravaci hudby, proc zrusili ikonky na „shuffle“ (nahodne prehravani)???? ted to vypada jinak nez v itunes a je to chaos. navic, vybarvene do cervena znamena zapnuto, anebo vypnuto? proste se mi to celkove moz nepozdava. :(

  a jeste dodam, ze mam problemy se syncem kalendare do iCloudu. predtim to frcelo bezchybne. ted si zapisu poznamku do kalendare a za pul dne zjistim ze ji v macu proste nemam takze se to bojim pouzivat a pisu to tam i tam.

  Oznamovací centrum: Za mě osobně – nemám problém, zálořku Zmeškané nepoužívám, počasí si rozkliknu stejně vždycky.

  Safari: Čistě váš osobní názor, já si jeho ovládání zamiloval, a naopak mi vadí Chrome – líbí se mi, jak vše zajede, i ta modrá barva.

  Animace: „Subjektivně“ rychlost, respektive jak píšete pomalost, na iPhone 5S nepozoruji. Když odemknu obrazovku otiskem prstu, předem vím, na kterou ikonku chci kliknout, a pokud kliknu už během odemykací animace, telefon zareaguje a spustí aplikaci – takže animace vlastně vůbec nezdržuje, a je to „jakoby nebyla“. Nemám zkušenost s iPhonem 4/4S, ale na 5 jsem problém také neměl.

  Služby: Nezaznamenávám žádný problém, snad jen občasná synchronizace kalendáře s Macem, ale i to funguje.

  A pokud vám vadí nevystředěné ikonky domovských obrazovek, doporučuji prodat iPhone :))

  Najviac mi vadi ze sa neda prejst nazad na ios6 lebo prave mam ip4 a ipad mini a tie strasne spomalili. A tiez kalendar je neprehladny. Ved keby len dali moznost sa vratit aspon na starsich zariadeniach…

  Mě zase trápí to, že když mi někdo volá na zamčený telefon, tak se mi vůbec nezobrazí tlačítko odmítnout, když o všem na telefonu pracuji a někdo mi do toho zavolá tlačítko zavěsit už tam mám

  Dvojklik na power button a je odmitnuto (bylo i na predchozich verzich ios)

  To sice bylo ale fungovalo to mnohem lip. Dvakrat se kliklo, hovor zustal na obrazovce a jen prejetim se mu zavolalo. Ted hovor zmizi, na obrazovce nezustane nic a musite jit az do telefonu a historie volani a tam teprv hovor najit. Nasralo by me, kdybyste nekdo rekl, ze vam to na iOS7 zustava a ze mam problem jen nekde ja.

  No a jeste jeden problem s muzikou. Pokud mam vybraneho interpreta a dam shuffle vedle obrazku alba ocekaval bych, ze shuffle se bude tykat pouze onoho alba…nikoliv, tyka se vsech skladeb interpreta…

  Ví někdo jak zmenšit (oddálit) tapetu plochy na ipadu?

  ja som to vyriesil tak, ze som na boky pridal cierne pasy … tym padom ma obrazok rozlisenie 2448×2448 myslim… priblizenie bude stale pretrvavat, ale priblizi ho tak ze schova tie cierne pruhy… robil som to v ipade cez app image size

  Při manuálním nastavování jasu se celá obrazovka ztmaví a uživatel pak upravuje něco, co se zesvětlí hned potom, co to nastaví … to je na palici

  Absolutně nejvíc mi vadí,že na zamčené obrazovce je možné přijmout hovor chaotickým přejetím po obrazovce,což se mi často stává při vytahování z kapsy a pak už jen koukám na přijatý hovor…dřív bylo striktní přejetí po šipce…teď to tak není! A další problém,dost často začnu do hovoru pípat, protože se spustí klávesnice na obrazovce (v okamžiku, kdy je telefon u ucha by se to dít nemělo…alespoň dřív jsem s tím problém neměl…???Nevím, jestli tohle je pokrok?!?! :-(

  Mám ten samý problém, proximity senzor v iOS 7 zlobí a člověk pak aktivuje klávesnici uchem.

  Souhlas, od první betaverze iOS 7 zlobí proximity sensor. (iPhone5) Téměř pokaždé si zapnu po přijetí hovoru hlasitý odposlech.
  Čekal jsem, že do GM verze chybu odstraní. Je tu verze 7.0.2 a problém je stále! Nikdy jsem nebyl zastánce tvrzení „tohle by se za Steva Jobse nikdy nestalo“. Každopádně za tohle by Steve někoho určitě vyhodil případně nechal pracovat NONSTOP do té doby než se zásadní problémy vychytají.

  Na zahraničních diskuzích jsem se dočetl, že na problém s proximity senzorem pomůže vypnutí nebo restartování SIRI. Opravdu to pomohlo.. Mají to kluci fakt zabugovaný.

  nove iPhony su slaby upgrade, novy system nekonzistentne UI a funkcne peklo – jednoznacne ostavam pri iPhone 4S a iOS 6, nech robia beta testerov ini co na to maju cas a chut ;)

  Jsem jediný komu vadí zbytečně složitá funkce AIRPLAY při pouštění obrázků z iphonu na apple tv? Dříve stačilo 2x kliknout. Ted to je 4x !!!! Nebyl náhádou Steve ten, co by z toho udělal jedno kliknutí?

  Jj moje rec, taky jsem hledal ikonku airplay a ona nikde. Musel jsem tedy otevrit ovladaci centrum pak airplay a nasledne vybrat zobrazovac. Velice prakticke a pohodlne.

  Mam i problem s pretacenim rotace na iPadu.Jako by byla uzamcena ale neni proto musim pokazde zarizeni restartovat a pak uz vse funguje jak ma ale je to velmi neprijemne.Nastesti se mi to zatim stalo jen 2x.

  Nechci nikoho urazit, ale z 90% řešíte peachoviny. Viz. autorova připomínka k nekonzistentnímu přechou barev ikon.. ? pardon. Ani tři roky betatestu by nevychytalo mouchy, které vychytáme my, uživatelé. Tak buďte trochu shovívaví a kštěte oheň až po pár aktualizacích. Nejlíp tak do verze 8.0. A nebuďte konzervy. Anebo čecháčci? A teď mi to dejte sežrat! heh :-)

  Já souhlasím plně s tím co jsi napsal. Prostě vzali lidem něco na co byl každej několik let navyklej. To, že tam je mraky věcí lepších, to nikdo nepíše, každý se chytně několika málo chyb a odsuzuje celý systém ….

  Pokud vím tak i v článku je zmíněno jak si stěžují v zahraničí. Projdi si i cizý fora. Toti nemá nic společného s čecháčstvím. Prostě to není dobré.

  Pořád má někdo kecy. Podle mě to šlape dobře. Nemůžu si to vynachválit. A vypadá to ještě líp. Sestra měla na iPhonu ještě šestku a když jsem to po tak dlouhé době viděl, přišlo mi to jako z minulého století.

  Ovládací centrum – chybí možnost zapnout a vypnout mobilní data.
  Zapínání a vypínání vibrací na čtyři „kliknutí“ – opět by mělo být v ovládacím centru.
  Upomínky – děs a hrůza. Neintuitivní, chybí kalendář, zapsat novou lze pouze tím, že dolistuji na konec seznamu a začnu psát na konec řádku!
  Obecně velký problém se synchronizací. Jak čtu názory, tak to dělá i s iCloudem. Já používám exchange a donutit třeba připomínky, aby se aktualizovaly, je občas nemožné.
  Zapínání funkcí v dialeru uchem je tu také několikrát zmíněno.
  Přehrávač hudby – chaos!
  Galerie – chaos na druhou. Nepřehledné, a idiotsky rozdělené. V části sdílené, jsou samostatné fotostreamy, ale hlavní fotostream je v albech!
  Spotlight nejde zapnout z úvodní obrazovky stiskem home buttonu.

  Nemůžu komentovat – zaplaťbůh jsem zůstal u mého oblíbeného skeuomorfismu na 6.1.3. Nemaje jediného důvodu přestoupit na 7, počkám až na skutečnou nutnost, kdy prostě budu muset… Jinak co se tak dívám, tak úspěšný HW designer nemusí být stejně úspěšný v SW…

  Chapu tento clanek jako takove zamysleni a predmet k diskuzi. Ale z kraje bych komentoval iOS 7 takto: Má chyby? -Ano ma, jeste je co ladit a nektere veci nejsou intuitivni (kalendar napr.) Vracel bcyh se zpet na iOS 6? -Ne, nevracel, protoze navzdory chybam, je iOS7 ve spouste veci svezi (back gesto zejmena v aplikaci Safari na iPhonu je proste vyborny!
  Pro nerozhodnute bych doporucil jeste vyckat na 7.x verzi, ale ac jsem byl velkym skeptikem a spousta veci me dodnes vadi, celkove hodnotim iOS7 jako povedeny update, ktery mozna stalo za to jeste tak pul roku dele ladit.

  Nevim jak ostatnim ale u meho iphn4 nejdou pokladat prichozi hovory. Kdyz me nekdo zavola a ja su ve skole a chci telefon „tipnout“ tak na obrazovce se me zobrazi pouze k prijeti hovoru. Vzdycky musim pokladat tim ze dvakrat kliknu na vypinaci tlacitko. Hovor sice odminte ale neulozi se to do protokolu o neprijatem hovoru tudiz na to pak rychle zapomenu:(

  Vždycky jsem pokládal dvojím stisknutím tlačítka, to není novinka…

  Nějak jsi nepochopil, co chtěl říct, ale to nevadí, jednou vyrosteš a naučíš se číst. pic

  Pochopil. Jenže položit hovor na dotykové obrazovce bylo a je možné pokud není uzamčen. Pokud je uzamčená, tak není, a ani nebylo.

  Stížnost ohledně protokolu nevím.

  u ios 6 to slo prejetim zrusit ten hovor. Pokud sis toho nevsiml , tak nevim nevim no

  Crew ma pravdu:), jedna se se o to ze na ten hovor zapomenu. Casto mi vola pritelkyne, ke ktere mam volani zadarmo, tak ji to vzdycky polozim a volam zpet. U iOS 6 sem mohl rychle zavolat na obrazovce pretahnutim daného hovoru. U 7 musim lezt do telefonniho seznamu, takze az po 3-4 operacich ji vytocim. To tvoje dvojty stisknuti mi neprijde jako spravne reseni….. Verim ze jen nak na to pozapomneli, jelikzo je to dost dulezita vec polozit hovor. Mene znali lide to ani nemusi vedet, ze se to da polozit dvojklikem tlacitka, takze vubec nevi jak polozit hovor a nechaji to vyzvanet:D

  Můžeš místo mačkání vypínacího tlačítka použít to Připomenout. Je to také na dvě ťuknutí, pak ti hovor skočí do zmeškaných a vytvoří se ti připomínka.

  to je teta zajímavý. Když iOS7 vyšel, všechni jste se tady z něho mohli podělat jak je to super a nejlepší verze vůbec a když si někdo na něco stěžoval tak to hned byl ten největší prudič co není nikdy s ničím spokojený.

  Ale najednou, jak si začalo stěžovat víc a víc lidí tak už to podle vás zas až tak super není, systém byl udělaný „horkou jehlou“, kupte si aplikace třetích stran abyste mohli fungovat atd atd

  Já jsem s iOS7 spokojený. Vzhled se mi líbí víc než by u šestky. Jasný chybí mi tam pár věcí, jako je možnost odmítnout hovor na displeji nebo udalosti dne pod kalendářem. Nejednotná klávesnice v jednotlivých aplikacích. Ale u mě hold převažují ty věci, které se tam podle mě naopak povedli. Ať už to je Safari, počasí, nová lišta, multitasking, zamykací obrazovka, fotogalerie nebo foťák. Chyby na které se upozorňuje snad Apple brzy opraví. Dneska bych se už i přes nějaké ty nedostatky k šestce rozhodně vracet nechtěl.

  Spotlight… :( Hojně jsem využíval, že v ios6 spotlight vyhledával i na internetu nebo wikipedii. Příklad: v hospodě plánujete dovolenou, předete prstem na Spotlight, zemi a hned vyhledáte info o zemi. Teď je to přibližně o 30 kliknutí zdlouhavější…

  ajdmaj: tady musím souhlasit, sice SL používám často na kontakty atd. ale používal jsem i na vyhledavani na netu a tady tato funkce chybi. Předpokládám, že je to otázka jednoho většího updatu, ale stálo by za to napsat feedback Applu. Asi to udělám, až budu mít čas.

  Vždyť spothlight se aktivuje tažením obrazovky dolů, je to stejně přístupné jako před tím, jen se změnilo gesto, kterým se aktivuje.

  Ja sa osobne prikláňam k tomu, že iOS7 je krok v pred. Chyby vždy boli aj budú, chce to len čas…za pol roka to bude vyladené skoro k dokonalosti. Vždy sa ľahšie hľadajú negatíva ako pozitíva… Základ je, že je na čom stavať.

  Mne osobne asi najviac vadia tie čierne okraje pri používaní fotoaparátu. Pri natáčaní videa sú transparentné, na 4S aj pri fotení…ale na svojej 5-ťke som sa nedopátral prečo čierne???…(žeby kvôli väčšiemu displeju o proti 4S?) Tá transparentnosť má čo do seba…

  S přechodem na iOS 7 jsem se unáhlil, se slzou v oku vzpomínám na krásně čitelnou kontrastní klávesnici iOS 6, některé aplikace mně přestaly fungovat, třeba ABContacts na posílání hromadných SMS skupinám, koupil jsem holt jinou (Group Text), nejvíc mě mrzí odříznutí iTunes od Windows XP. Jestli si v Applu myslí, že budu přeinstalovávat PC na firmě i doma, tak to jistě ne, naštěstí mám aspoň ntb a něm Windows 7. Každopádně mě naštvali a přidali zbytečnou práci, kdybych neupgradoval, zušetřil bych spoustu času.

  Vynikajuci clanok!!! Skutocne ten kalendar, prehravac hudby a oznamovacie centrum su poriadne kroky vzad. Co ma este mrzi je nezobrazovanie odmietnuteho hovoru ako zmeskaneho. Takto ked chcem usetrit volajucemu par peniazkov musim poctivo ist cez kontakty… uz nestaci len potiahnut prstom cez lock screen a volat… este mi je trosku luto za hudobnym prehravacom, ktory na lock screene pekne zobrazoval orazok albumu na celu obrazovku… ale to je asi vec nazoru, ako aj cely novy vzhlad. Osobne sa mi ten povodny pacil ovela viac asi som uz stara konzerva. Pozitiva sa hladaju tazsie, ale zopar ich je :)

  Tak hlavně, že dostali chlapci z Cupertina pár dní volna navíc za super práci. Jobs by z nich za tohle sedřel kůži dokud by to nebylo jak má. Do teď jsem se vyhýbal hláškám jako za Jobse a po něm, ale tady už to fakt nejde.

  Ps: užívám si iOS 6 plnými doušky ;)

  Dneska se mi stala divná věc. Měl jsem příchozí hovor a místo jednoho velkého zeleného tlačítka pro přijetí, tam bylo malé zelené pro přijetí a červené pro odmítnutí. :-) (mám iPhone 5) Ale při opakovaném vyzkoušení jsem opět viděl jedno velké zelené pro přijetí ….

  ja sem rozladenej z prehravace hudby protoze posloucham mluvene knuhy a velice casto se mi stava ze iphone 4S zacne MP3 prehravat od zacatku namisto od bodu kdy jsem poslouchani zkoncil.
  Nevite nekdo mjestli se to da nejak nastavit nebo se s tim musim smirit?

  mam to stejny.. :( posloucham jak audioknihy, tak DJ sety a pri kazdym vypnuti, delsim jak minutu, se zacina od zacatku… Nemluve o tom, ze z lock screenu nejde s hudbou delat lautr nic na iP4S.. co je jeste horsi, ze ani sluchatka s ovladanim dost casto nepomahaj…
  Je toho vic, ale nejak uz nemam naladu resit zmrsenej iOS7… vyznamne jsem se v nem zklamal a lituju, ze jsem se s updatem tak unahlil…

  Já bych se nebál připomenout novou grafickou podobu iOS 7 a především tolikrát řešenou čitelnost nejrůznějších částí systému… Dle mého názoru je v iOS 7 obtížně čitelných míst MNOHONÁSOBNĚ více než v iOS6. To, že i v iOS 7 se najdou místa, kde změna byla ku prospěchu nepopírám, ale v celku je jen vidět, že APPLE NEVĚNOVAL ANI ZDALEKA takovou pozornost grafice a typografii speciálně, jako před 7 lety Jobs, když chystal první iPHONE = to je naprosto zřejmé na první pohled. Arģumentace použitím „krásného“ fontu – tak jak nás tím APPLE masíruje je demagogie jak prase = prostě sebelepší font namůže sám o sobě zařídit NIC!!
  APPLE z nás dělá kretény a to mne na tom všem mrzí nejvíc , pokud tohle bude pokračovat – asi časem od APPLE odejdu, letos jsem chtěl pořídit hned několik telefonů blízkým do rodiny a těšil jsem se na 5C – po HW stránce s ním nemám problém a i cenu bych asi zkousl, ale systém je tak NAHOVNO, že do toho nejdu! Dokonce pro sebe, jsem byl ještě minulý týden rozhodnut koupit si iP5S , ale už mne to přešlo (mám iP5). Někdy v budoucnu, až iP5 bude třeba nahradit nebo až mi APPLE ukončí podporu iOS 6 – tak pak raději budu mít tuctovou NOKII s widlemi, které nás alespoň neoblbují „náboženstvím“.
  Troufám si tvrdit, že iP5 s iOS 7 není o nic lepší než NOKIA TOP modely – těch bugů a debilit je podle mne srovnatelné množství. APPLE zatím vítězí jen díky podpoře obrovského množství aplikací, ale všude čtu co všechno komu přestalo šlapat… a jak jen krz iOS 7 museli koupit nový kalendář a kdeco = je jen otázkou času, než tato výhoda přestane skutečnou výhodou být!
  No a když se podívám na cenu těch NOKIA krabiček (které APPLE naprosto SPROSTĚ okopíroval v 5S) – tak si říkám, že od nich před 3 lety odejít byla nakonec možná chyba….(Přestupoval jsem z N9 s MeeGo na Ip4S krz prakticky identické rozladění z první release MeeGo -jaké dnes panuje u iOS7).

  no tak jsem na tom stejne, na 5s jsem se tesil jako malej jarda, ale to je pryc. Ted pouzivam 4 a tak nejak to prezivam, ale ta jednoduchost a spolehlivost iOS 6 je pryc, v iOS 7 nekdy tapu, telefon se zpomalil a samozrejme, ze hledam alternativu a to bude tezke…

  Pro mě je největší problém asi kalendář. Notifikační centrum jsem vlastně kvůli jeho nesmyslnosti přestal používat. Otřesná jsou veškará „vylepšení“ aplikace hudba (coverflow, repeat/shuffle a zobrazování textů písniček, které asi tolik lidí nepoužívá, ale oproti iOS6 krok zpátky). Vlastně kdyby mi Apple nabídnul iOS6 s kontrolním centrem, budu spokojen

  Ja som pozoroval, sem tam sekanie Facebooku, ale čo som si všimol je, že keď mám povolenú funkciu parallaxného pohybu na pozadí, všetko je ako má byť, no po uskutočnení hovoru (jeho ukončení) sa pozadie sekne a nehýbe sa. Keď telefón znova zamknem a potom stlačím home button/power button, všetko je zase v poriadku. Prejavilo sa to ešte u niekoho ? Mám IOS 7.0.2

  díky za článek. Naprostý souhlas. A díky za článek. Steve se v hrobě otáčí, to je snad jasná věc. Jako grafickému designérovi je mi z nového iOS dost špatně, něco tak ohavného jsem od Applu nečekal a to na Macách pracuji již 17tým rokem a celou tu dobu měl Apple vzestupnou tendenci. Grafika iOS7 je jak od retardovaného idiota. Není konzistentní, promyšlená, precizní, líbivá a už vůbec né sofistikovaná a graficky vypiplaná. S verzí OS7 to u mě vše padá strmě dolů. Iphone 5, 5S, 5C nepřináší takřka nic nového. BTW: MacOS Mountain Lion je šedivý, nudný. V nových Macách si pomalu nemůžete přidat RAMku a vyměnit HD. Myslím, že někdo usnul na vavřínech… Jestli to takhle půjde dál, skočím do Androidu, protože to, co mi přináší za služby Gmail ve spojení s Google apps na Driveu, o tom se může Safari+Mailu jenom zdát. PS: největší WTF: Kalendář, sekání fotoaparátu, music player

  Asi jako grafik nic moc. To že napíšete grafik ještě neznamená že ta vaše pravda je správná. V iOS 6 jste to taky nemohl upravovat v notifikačním centru a lezl jste do nastavení tak se pro vás v novém iOSu až tak nezměnilo. Pokud by jste měl vyhovět 6 000 000 000 lidí tak zasekáte telefon tak že ho neutáhne ani Temelín. Já z těch vašich jmenovaných funkcí nic v notifikačním centru nepotřebuji a nechci. To je jak s WIN tam si taky můžete nastavit milion funkcí ale pak je stejně NEPOUŽÍVÁTE protože nefungují jak mají a zase skončíte u nadávání.

  v Notifikačním centru bych si „ikony“ rád nastavil sám. Vyhodil to, co nepotřebuji a naopak přidal „shortcut“ toho, co často používám, ale musím kvuli tomu zdlouhavě rolovat v menu. Co třeba nechápu je: proč tam je: odpočet, kalkulačka a foťák. To má myslím většina uživatelu beztak na screenu číslo 1 a tak nechápu proč je to podruhé tady, navíc je to App a ne „nastanení telefonu“. Trochu se tu míchají hrušky s jablkama…

  Protože je to přístupné vždy i při spuštěné aplikaci. Dřív jste musel aplikaci ukončit a pak jít do nastavení nebo na plochu a teď si ze spodu povytáhnete Ovládací centrum nastavíte si co potřebujete a co ovládací centrum umožňuje během chvilky a pak pokračujete v tom co jste dělal. Co víc si přát. A že tam nejsou věci které často používáte vy není měřítko proč je tam dávat. Apple má mnohem víc dat o tom jak lidé iOS používají a z toho dle mého vychází při přidávání novinek.Vy možná znáte několik lidí co iPhone mají ale už stoprocentně ho nepoužívají tak jak vy. A vo tom to je.

  Se safari a klávesnicí zásadně nesouhlasím. S inkonzistencí taky nesouhlasím – starší ios byli mnohem více nekonzistentní. Konkretne tohle raci nechte na posouzeni grafika a ne hudebnika, prekladatele a velkeho milovnika jablecneho zeleza.. Jinak se zbytkem vice mene souhlasim

  jeste bych dodal tohle – jak kazdej rika ze kdyby apple jenom pridal do ios6 control center udelal by lip a podobne tak by ste zase brblali ze to neni zadna revoluce atd. navic by to nemohlo byt protoze ze spodu se vysunoval multitasking a tak by jste brbrali ze to je nekonzistentni..

  Něco na zub pro místní boys and girls. Už moje babička říkávala „starýho vola novým kouskům nenaučíš“. A je jedno jestli je to starý člověk nebo mladý starý.Je mi z toho remcání tady smutno.Pokud jste líný se něco nového naučit a pochopit tak já vám to vysvětlím a zaškolím vás. Pro lenochy jedna hodina za 800 kč plus doprava. Je mnohem snažší než se s tím sžít tak nadávat na fórech. Jo, holt hloupost je nekonečná. Jen ještě poprosím ty nespokojený už nepřispívejte, už jste snad všechnu vaší zlobu popsali dostatečně, no a teď zkuste něco pozitívního jestli jste toho schopni.

  a pan chytry… myslim ze z Vas zloba a negace primo cisi… tak budte positivni dle Vasi posledni vety a popiste kladne stranky ois7 a neremcejte na remcali… remcale…

  Pane Jakube, mě iOS 7 na iPhonu 4 funguje skvěle. To co tady čtu v diskuzích, tak já takové problémy nemám, já nemám na co si stěžovat. Já jsem si po nainstalování iOS 7 iPhone smazal dal obnovit do továrního nastavení a pak doinstaloval aplikace které používám synchronizoval jsem data a všechny aplikace i iOS nastavil znova a telefon i iPad šlape jak švýcarské hodinky a je rychlý jak šinkanzen. Za mě naprostá spokojenost. Že je někde něco jinak mě nevadí já jsem zvyklí se celý život učit a objevovat nové věci. Naopak mi to přijde přínosné objevit něco nového a dle mého velice příjemného tak jako je nový iOS 7. Opravdu chce tomu věnovat trochu času a nepřistupovat k novinkám dopředu s despektem a znechucením. A teď něco konkrétního. Používání složek a jejich správa to je radost sama,Libí se mi i notifikační centrum, dříve jsem ho nevyužíval tolik jako dnes. Ovládací centrum a ukončování aplikací je pro mě taky přínosné a lépe použitelné. No a nakonec se mi líbí způsob jak jsou řešeny záložky na iPhonu v Safari plus spousta drobností které mi dělají radost při každodením používání. Jo a ještě bych zapomněl na automatické aktualizace aplikací je super funkce na ušetření času. Taky Find my Phone při krádeži je taky lépe řešeno atd. atp..

  Kritika nespokojených vás ovšem řadí do paradoxní role nespokojeného. A aby jste věděl, ten design je špatný. Pozitivní na tom je jen to, že vypadá jednodušší, i když není.

  Baterka v CO? dejme tomu, ale proč kalkulačka a dokonce minutka! no a foťák na tři způsoby je úplnej nesmysl. Mám ikonu na ploše a když jí kamkoli přesunu, pořád mám možnost spustit foťák z uzamčený obrazovky, což dělá asi většina z nás. Je i dost nepochopitelný, že si nemůžu definovat co v CO chci mít, co říkáte ;-) ps Pojmenování měsíců v kalendáři: LED ÚNO BŘE DUB KVĚ ČVN ČVC SRP ZÁŘ ŘÍJ LIS PRO je taky super. 

  Od té doby co jsem si aktualizoval iPad na IOS 7, tak se mi často mail tváří jako bych tam nikdy mail neměl ale když si ho vyhodím z multitaskingu a zase otevřu tak má svůj email. Může te mi někdo říct jestli to je IOSem 7 nebo mím mailem?

  Nepíšete jaký mail,jestli je to systémový nebo nějaký zvlášť kupovaný. Ale v tomto případě je dobré se obrátit na Macforum odkaz je i zde v záhlaví Jablíčkáře, tam vám určitě někdo poradí.

  já netuším co se komu nelíbí ? No dobře… Kalendář je skutečně vyloženě k ničemu… ale ten mi nikdy neseděl a už léta používám jinou aplikaci. Počasí mi nevadí… vlastně mne nikdy příliš nezajímalo i když vím že někdo má děsnou potřebu každou chvíli zjišťovat jak je venku… trochu mi vadí klávesnice.. a to že v některých aplikacích nemám možnost psát česky… místo čárky a háčků se mi ukazuje jen čárka a tečka… ale to se mi dělo už v iOS 6. ale myslím že to tak nebylo vždy.. Tak netuším zda se tam chyba nedostala s nějakou aktualizací té dotyčné aplikace.

  Nevim jak ostatnim, ale mne upgradem (iphone 4) prakticky prestal fungovat email. Jakmile s aplikaci zacnu pracovat (chci si procist maily, aktualizovat atd) tak se aplikace kousne a stoji cca minutu pak ozije a jakmile po ni zacnu opet neco chtit tak se opet zasekne. Hlavni vec kvuli ktere jsem opustil android byla paradni odezva ios. toto bohuzel apple pohrbil a z meho telefonu udelal nepouzitelnou sekajici se cihlu. Podle me to apple udelal proto aby si lidi koupili iphone 5, jelikoz jiny racionalni duvod ke koupi i5 misto i4 do te doby nebyl.

  Já se potřebuju zeptat, jak docílim hledání na stránce v safari. Resp..hledání slova nebo výrazu, aby pochopil každý – to, co se v počítači mačká ctrl+f. Dříve to bylo když jsem kliknul na vyhledávač vpravo nahoře nebo kamkoli jinam, prostě to bylo na kátesnici nahoře vpravo pole pro vyhled´avání, teď to nikde nemůžu najít.
  Jinak podle mě by sedmička nebyla špatná ale třeba teď se mi psaní trochu zasekává a občas vynechá i dva znaky, když chci vyhledávat googlem nahoře je stejne pole pro adresu i vyhledávač, což by nevadilo, kdyby mi to neznemožňovali použití znaků, které je možné pouze podržením tlačítka.
  Safari je dost nepřehlednější a prostě bych ho asi kdyby to šlo, vrátil na tu 6.
  Ještě opomínám e-mail. Navzdory asi třem novým e-mailům mi ikona mailu dole na obrazovce ukazuje číslo 100 a pak to klesne na 88, nevím co to znamená, nebo počítá, ale je to také nepříjemné. Uzamčení ipadu kódem mi nejde nastavit třeba jen na každu hodinu ale max 15 minut. No a určitě bych si ještě vzpomněl…
  Ps ´m – teď jsem psal „prosím“ a vidite, napsalo se Ps ´m, píšu rychle ale rozhodně nevynecha ´vám písmena, ta klavesnice nestíhá a vypadám pak jako debil.
  Pos ´m…do prdele – teď to nevynechalo toje zajmavý. Prosím- konečně, dejte mi vědět jak vyhledávat na stránce v tom Safari nebo se z toho už vážně pod***m.

  Jinak Youtube by potřebovalo vyhledavač na nějakym panelu aby tam byl stále- ne jenomcpři přehrávání videa, abych nemusel vždycky hledat video a pouštět ho a potom teprve vyhledávat. Přehrávání videa v dolnim rohu neni špatný ale k čemu? Budu procházet videa a u toho poštět jiný? Ocenil bych přehrávání na pozadí.

  Vyhledávání se objeví když video stáhnete do pravého dolního rohu tak nahoře se vám objeví lupa a po kliknutí vedle můžete vyhledávat ale přehrávané video vám překryje klávesnice. Mluvím o aplikaci na iPadu na telefonu Youtube nepoužívám.

  Pak je ze je to sama Apple ovce :-). Kdyz neco nebezi jak ma, tak si stezujem.
  Jinak souhlas, upgrade meho iPadu zatim velka chyba (priste vydrzim dyl, nebo udelam poradnou zalohu).
  Jeste bych dodal ze iPad 2 celkem ztatil vykon ;-).

  iOS 7 na iphone 5 si NENAINSTALUJI. Zdá se mi, že hlavní heslo Applu získává stejně abstraktní rozměr, jako přehlednost, přívětivost a především originalita tohoto iOS designu.

  Mnoho odpůrců iOS 7 se omlouvá, že jsou asi konzervativní. Ale tenhle „trendy“ design je konzervativní daleko více, než původní verze systému z prvního iPhone.

  Otevřeně řečeno je to velmi špatné ! Kdokoliv tvrdí opak, tvrdí to jen z důvodu sympatií či shovívavosti k Applu jako takovému. Běžně nejsem kritický, ale toto překračuje mou mez.

  Čistota designu je jistě velkou otázkou, ale proč minimalizovat něco co má funkci ; v tomto případě přehlednost a skoro intuitivní přehled pro který jsem Apple vždy doporučoval a také používám. Když chci pracovat, bavit se, nebo odpočívat, proč bych měl místo toho sakra luštit nějaké ultra-lite fonty, často celé řádky místo symbolu či odvádět myšlenky k hledání něčeho už i v tak základním menu jako ovládací centrum ? A general settings ? To jsou ranní noviny ? Kalendář budí chuť udělat si ještě další čáry fixou abych dostal dojem přehledu ! ATD.

  Je naprosto jasné, že ovládací prostředí navrhoval někdo, kdo měl dostatek respektu ostatních a nedostatek zkušeností z daného oboru a schopností vlastních. Hardware a software jsou dvě různé věci. Asi jako architektura a hudba.

  Hawk.

  Podle meho design je ten nejmenší problém ;-). Velikosti fontu se dají nastavit.
  Mnohem víc mi vadí celková nespolehlivost aplikací/služeb, kterou to doneslo.
  Konkrétně iTunes Store naprosto nepoužitelný (kolkrát se do něj nedostanu).
  Přepínání mezi aplikacema mi ukončí každou aplikaci. Dříve jenom když to bylo nutné (prostě přepnout se mezi 2 aplikacema a okopírovat heslo a vložit ho do webu je nemožné!!) Hnůj…..
  PS: Mám iPad 2 (což nic neomlouvá, když na iOS6 to jelo v pohodě.

  hmm, tak konecne mame baterku bez aplikace 3. strany a blacklist na telefoni cisla. Jina grafika mi nevadi a mam k ni neutralni postoj. Safary vypada divne, ale zvyknu si. Stale chybi sync SMSek. Rychlost na iPhone 4s je stejna iOS6.

  Co mi ale vadi nejvic, je novy prehravac, kde je totalne zpraseno prehravani audioknih. Nezobrazuje se list kapitol a tlacitko na sluchatkach misto rozposlouchane knihy pusti nahodnou hudbu. Casto take zapomene, kde se v prehravani skoncilo a pusti to o 5 kapitol vzad.

  Na mém iPhone 5 vypadá iOS 7 rozhodně lépe než předchozí iOS 6. Je dokonce i rychlejší. Pár věcí si mi na něm také nelíbí, ale celkově je rozhodně lepší a už bych neměnil.

  iOS7 je pohroma. Ikony jsou děsné. Ovládací prvky rovněž. Safari, Calendar a Upomínky jsou po ovládací i designové stránce otřesné…vůbec nechápu jak mohl Apple něco takového vypustit…co úplně nenávidím je nastavení hodin a termínů schůzek rolováním…myslel jsem, že to bude to první co dají pryč…:(((

  iOS7 je pro me obrovské zklamání. Grafika nevýrazná, zmatená, často mi nejde ani neprijmout hovor, je tam jen tlačítko prijmout, kalndar je uplne v pytli. Nejradeji bych se vratil zpet, je to ostuda Applu

  Me nejvice vadi, ze system je nestabilni. Desne se seka a nekolikrat me i spadl. To se mi za celych 6 iOS verzi nestalo..

  Apple byl zajimavy svou stabilitou a funkcnosti. Ted se snazi byt zajimavy i designem, ale pohrbil funkcnost a stabilitu.. :(

  Po nainstalovani IOS 7.0.2 mam obrovsky problem so svojim Iphone 4, telefon je zapnuty signal je v poriadku a neustale hlasi ze je nedostupny, neda sa mi dovolat, sms niekedy meskaju aj 2 hodiny je to proste hrozne, inak sa mi ios 7 paci ani sa mi nezda moj iphone 4 pomalsi akurat tieto hore spomenute problemy totalne znehodnocuju pouzivanie pristroja, mate niekto rovnaky problem?

  Celý iOS 7 je jeden paskvil, který vůbec neměl vylézt do ostrého provozu. Mám pocit, že v něm nic pořádně nefunguje. A potýkám se s tím denně (nejen já) napříč různými zařízeními. Neustále se mi samovolně mění barvy kalendářů, zlobí iMessages, některé zprávy se bez zjevného důvodu občas do některých zařízení ani nedostanou, nespolehlivě se zobrazují / nezobrazují nejrůznější upozornění, dokonce i hudební přehrávač ukazuje přehrávání skladby, kterou vůbec nepřehrává (hraje úplně jiná), klávesnice je nejednotná a má problémy s „ú“, celé je to nestabilní a nespolehlivé. To, že to vypadá tak jak to vypadá, je věcí názoru, já v tom žádný krok vpřed nevidím a starší design byl podle mě lepší, ale to, že je to nespolehlivé, problémové a uživatelé s tím nemají šanci vůbec nic dělat a čehokoliv se dovolat, je velký průšvih a ostuda. Na Apple už dávno není spoleh, už to není symbol stability a spilehlivosti.

  Uplnej souhlas. Ale co ted? Doufam ze tyhle vitky jsou u applu dostatecne slyset a ze se chytne za nos a prestane delat kompromisy. Ze to zase vsechno uzavre a dostatecne odladi.

  Dne úterý, 15. října 2013, Disqus napsal(a):

  Az do iOS 7 jsem Applu fandil, ale díky tomuto paskvilu, jak graficky, tak kompatibilitou s XP nabývám pocitu, ze se prozhlédnu po jiném telefonu, po jiném přehrávači hudby a po jiném tabletu. Goodbye Apple !

celý text

Čtěte více.