Zavřít reklamu

iMessage je skvělá služba umožňující se vyhnout placením za SMS a MMS s využitím dat a push technologie a díky integraci přímo do aplikace Zprávy nemusí uživatelé přemýšlet, zda má druhá strana Apple zařízení, pro které je tato služba exkluzivní. iMessage prostě funguje, tedy pokud funguje. Cloudové služby Applu totiž zaznamenávají dlouhodobé výpadky, a to od 18. září, kdy byla mezi veřejnost vypuštěna finální verze iOS 7.

Uživatelé mají problém s odesíláním zpráv přes iMessage, zprávy se vždy zastaví při odesílání a ani po delší době se neodešlou, systém ani nedokáže automaticky přepnout na posílání klasických SMS, jak to dělá v případě nedostupných mobilních dat. Zprávy přitom lze bez problému přijímat, problém spočívá pouze v odesílání. Na internetu se objevilo několik rad, jak dočasně iMessage opravit, jedna hovoří o vypnutí iMessage, obnovení nastavení sítě (Nastavení > Obecné > Obnovit) a opětovné aktivaci iMessage, jinde zase doporučují iMessage vypnout, udělat tvrdý reset telefonu (podržením tlačítka pro vypnutí a Home zároveň několik vteřin) a znovu iMessage aktivovat. Tyto rady však nespraví iMessage permanentně, problémy se opět vrátí do druhého dne, což můžeme potvrdit z vlastní zkušenosti.

Ačkoliv již Apple vydal opravnou aktualizaci iOS 7.0.2, uživatelé se nadále potýkají s nepříjemnými problémy. První týden například téměř nefungoval App Store, jiní uživatelé hlásí problémy se synchronizací připomínek. Debakl při vydání aktualizace na iOS 7 ani netřeba zmiňovat. Přes to všechno je podle stránky se stavem služeb vše v pořádku. Apple zjevně přechod na iOS 7 nezvládl zrovna hladce.

Zdroj: Ubergizmo.com
.