Zavřít reklamu

iMessage je skvělá služba umožňující se vyhnout placením za SMS a MMS s využitím dat a push technologie a díky integraci přímo do aplikace Zprávy nemusí uživatelé přemýšlet, zda má druhá strana Apple zařízení, pro které je tato služba exkluzivní. iMessage prostě funguje, tedy pokud funguje. Cloudové služby Applu totiž zaznamenávají dlouhodobé výpadky, a to od 18. září, kdy byla mezi veřejnost vypuštěna finální verze iOS 7.

iOS 7 iMessage


Uživatelé mají problém s odesíláním zpráv přes iMessage, zprávy se vždy zastaví při odesílání a ani po delší době se neodešlou, systém ani nedokáže automaticky přepnout na posílání klasických SMS, jak to dělá v případě nedostupných mobilních dat. Zprávy přitom lze bez problému přijímat, problém spočívá pouze v odesílání. Na internetu se objevilo několik rad, jak dočasně iMessage opravit, jedna hovoří o vypnutí iMessage, obnovení nastavení sítě (Nastavení > Obecné > Obnovit) a opětovné aktivaci iMessage, jinde zase doporučují iMessage vypnout, udělat tvrdý reset telefonu (podržením tlačítka pro vypnutí a Home zároveň několik vteřin) a znovu iMessage aktivovat. Tyto rady však nespraví iMessage permanentně, problémy se opět vrátí do druhého dne, což můžeme potvrdit z vlastní zkušenosti.

Ačkoliv již Apple vydal opravnou aktualizaci iOS 7.0.2, uživatelé se nadále potýkají s nepříjemnými problémy. První týden například téměř nefungoval App Store, jiní uživatelé hlásí problémy se synchronizací připomínek. Debakl při vydání aktualizace na iOS 7 ani netřeba zmiňovat. Přes to všechno je podle stránky se stavem služeb vše v pořádku. Apple zjevně přechod na iOS 7 nezvládl zrovna hladce.

Zdroj: Ubergizmo.com

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Taky to blbne, vcera jsem testoval spojeni mezi iPhonem a iPadem. Z telefonu se to zaseklo a neslo. Z iPadu to slo bez problemu. Po restu iZarizeni, bezi oboje.

  Další problém je s přetahováním hudby do iPhone 5. Pořad mi to háže chybu, nejde přes USB vůbec nic. Tak to je další z problému který mě štve !!!

  Zrovna před chvilkou jsem problém zaznamenal. Ríkam proc mi nikdo neodpovídá. A ejhle seknutý imessage.Vypnu zapnu iPhone u odelsaných zpráv se mi zobrazí vykričník.

  Mam i5 s iOS 7 a bez problémů – přítelkyně má i4, také s iOS 7 a na iMessage se nepřihlásí vůbec – prostě to po aktualizaci nejde aktivovat. Nemáte s tím někdo zkušenost? Nepomáhá ani restart..

  Hlasim i mizeni kontaktu synchronizovanych s os x pres cloud…vzdy je nahraji zpet, ale za dva dny zmizi a tak porad dokola+vypinani pri dosazeni celych cisel na procentech stavu nabiti od 40% niz…pote vyzadovano pripojeni konektoru nabijecky a po naslednem zapnuti stav baterie na puvodnich napr 40%…des bes

  já osobně mám problém s iMsg pouze u pár čísel, s ženou si píšeme tam i zpět v pohodě – já 4S ios7 ona 4S ios6, ale s jiným číslem na 4S a ios7 iMsg neodešlu, přitom tomu číslu od jiných lidí chodí v pohodě… :D

  plus když poslouchám hudbu a jsem na lockscreen a jdu zpět do systému tak mi vždy ten song „lagne“ na cca vteřinku a pokračuje dál… opačně ze systému do uzamčení telefonu to nedělá…

  Já jsem to zaznamenal už 3x na iPhonu 5 a jednou na iPadu 4. Na iPhonu jsem Messages ukončil a přístroj zrestartoval, což pomohlo, ale na iPadu to nepomáhalo, bylo potřeba vypnutí iMessages, reset síťových nastavení a znovu zapnutí iMessages.

  Potvrzuji problémy s iMessages. Dnes kolem 20. hodiny mi to prostě nefungovalo.
  Zároveň se zhoršila funkce iTunes Match. Dnes byla celé odpoledne nefunkční z počítače z programu iTunes. iTunes Match na iPhonu jsem se od vydání iOS 7 snažil zprovoznit několik dnů. Až včera se vše sesynchronizovalo.

  Mě to taky zlobí. Pouze na iPhonu 5. OSX a iPad je ok. Náhodně se to zasekává na cca 80-90% při odesílání. Vždy pomůže restart iOS. Ale jen na pár hodin :-/.

  7.0.3 už je naštěstí na cestě.

  Ahoj přišel jsem na vyřešení problémů iMessage v ČR . Ne apple ale čeští operátoři je blokují . Jinak si nedovedu vysvětlit že z mojeho iPadu 4 3G s tmobile paušál internetem nic neodešlu ale po pořízení VPN od avastu za necelý 4 € na měsíc voalá iMessage frčí o 106 ;) můj iPhone 4 s o2 běhá suprově .

  Mě nefungují od přechodu na 7.0.2 (iphone 5) imsg a facetime vůbec,nepomáhá obnovení nastavení,restore,nic. Neustále mi to při pokusu o přihlášení háže hlášku „Could not sign in. Please check your network connection and try again.“ přitom přihlášení do applestore i všude jinde funguje v pohodě,jen imsg a facetime nic. Byla jsem s tím u operátora ,jestli není chyba u nich,ale prý ne. V apple opravně s tím také nedokázali nic udělat. Takže buďte rádi,že vám po restoru fungují,alespoň ten den.

  Naprosto super.. Včera sem si dala po dlouhém sebe přesvědčování iOS 7.0.2.. A fakt nemám oči napojeny na michu, ale když už dvě hodiny trávim tím, ze v telefonu nenastavuju iMessage .. Nepomohl mi ani tvrdý restart ani obnovení nastavení sítě.. Zkoušela sem i zmenu apple ID.. A porad nic.. „Zkontrolujte nastaveni sítě“.. Nejaka rada?? Po tomhle sem fakt toužila..:-//

  Mám stejný problém. Po aktualizaci iOS 7.0.2 mi iMessage vůbec nefungují a zarazí se na 80% odeslání. S příchozími je vše OK. Teď jsem zkusila dle rad tady vypnout iMessage a vypnout telefon a teď už mi iMessage nefungují vůbec. Rovnou odesílám textovou zprávu. ;-(

celý text

Čtěte více.