Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes se blíže podíváme na aplikaci Blankbook pro psaní poznámek.

Aplikace pro psaní poznámek patří u drtivé většiny jablíčkářů k nedilnému vybavení jejich iPhonů. Pro tyto účely může sice skvěle posloužit nativní aplikace Poznámky, která je součástí operačního systému iOS, někteří ale dávají raději přednost aplikacím třetích stran. Jednou z nich je například Blankbook. Tvůrci této aplikace slibují uživatelům prakticky nekonečný prostor pro jejich zápisky. Blankbook je minimalistickou i maximalistickou aplikací naráz. Minimalistickým je v tom smyslu, že vás nebude zatěžovat žádnými nadbytečnými a nepotřebnými prvky, ale nabídne vám přesně to, bez čeho se při tvorbě a správě svých poznámek neobejdete. Maximalismus aplikace Blankbook zase spočívá ve velkorysosti prostoru, který vám nabízí pro vaše poznámky – jedná se v podstatě o nekonečné plátno, na kterém můžete tvořit dle libosti.

Co se nástrojů týče, můžete v rámci aplikace Blankbook využít virtuální pero, tužku či fixu, k dispozici budete mít také například pravítko, gumu, ale třeba také laso pro kopírování, vyjímání a vkládání objektů. Kromě toho vám Blankbook poskytne pro vaši práci také hned několik různých druhů papírů – tečkovaný, čtverečkovaný, linkovaný, ale třeba také notový nebo papír se svislými linkami. Své výtvory můžete sdílet obvyklými způsoby nebo exportovat do formátu PDF. Základní omezená verze aplikace Blankbook je k dispozici zdarma, určitě se vám ale vyplatí plná verze, v jejímž rámci získáte nástroje pro každou poznámku zvlášť, nekonečné plátno, podporu tmavého režimu a další bonusy. Prémiová verze vás při celoživotní licenci vyjde jednorázově na 179 korun.

Aplikaci Blankbook stáhnete bezplatně zde.

.