Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes si představíme fotografickou aplikaci Darkr.

[appbox appstore id1182702869]

Chtěli byste si vyzkoušet fotografování i úpravy fotografií na svém iPhonu tak trochu jinak? S digitalizací fotografie a jejím postupným přesunem na mobilní zařízení jsme si pomalu osvojili zcela jiné postupy při focení, než na jaké jsme byli zvyklí z analogových fotoaparátů a z klasického vyvolávání snímků. Díky aplikaci Darkr ale máte možnost si tyto postupy opět připomenout, aniž byste u sebe doma museli budovat temnou komoru.

S aplikací Darkr můžete zapomenout na klasické filtry a nástroje úprav, na které jste zvyklí z jiných aplikací. Pokud s analogovou fotografií nemáte zkušenosti, určitě se Darkr nemusíte obávat – aplikace vás celým procesem provede a poskytne vám dostatek všech možných návodů a ukázek. Naopak pokud už jste v minulosti fotografie vyvolávali klasickým způsobem, práci v Darkr si velice rychle osvojíte a možná jí budete časem dávat přednost před jiným typem úprav.

V Darkr můžete “vyvolávat” pouze černobílé fotografie, aplikace ale nabízí možnost jejich tónování. Podobně jako v reálné temné komoře můžete i v Darkr některá místa na fotografiích zesvětlit a jiná zase ztmavit. K úpravám můžete použít jak fotografie, které jste pořídili obvyklým způsobem za pomoci nativní aplikace Fotoaparát pro iOS, tak i snímky, pořízené simulovaným manuálním fotoaparátem přímo v aplikaci Darkr. V aplikaci můžete snímky ořezávat a otáčet, rozmazávat, tónovat a pracovat s vrstvami. Sdílet můžete z aplikace nejen hotové fotografie, ale také negativy.

V základní verzi je aplikace Darkr zdarma, za Pro verzi zaplatíte jednorázově 99 korun.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více