Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes si představíme aplikaci Google Fit, sloužící k záznamu pohybových aktivit a fitness i zdravotních údajů.

[appbox appstore id1433864494]

Na důležitosti pohybu pro lidské zdraví se asi shodneme všichni. Zatímco někdo se zdravě pohybuje a stravuje zcela přirozeně a s naprostou samozřejmostí, jiní potřebují ke svému zdravému životnímu stylu určitou motivaci a řád. Obojí vám dokáže poskytnout aplikace Google Fit, která se po delší době konečně dostala i do tuzemského App Storu.

Aplikace Google Fit byla vytvořena ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací a Americkou kardiologickou asociací. Aplikace funguje automaticky a bezproblémově. Monitoruje minuty, které strávíte pohybem, počítá vaše kroky a umožňuje záznam fitness a pohybových aktivit, stejně jako přijatých kalorií a dalších údajů.

Kromě dat z vašeho iPhonu umí Google Fit automaticky přijímat data z dalšího příslušenství, jako jsou Apple Watch, fitness náramky a další. Zaznamenané údaje pak po schválení může odesílat do aplikace Zdraví pro iOS. Cíle, kterých chcete dosáhnout, si můžete v Google Fit nastavit sami, a sledovat svůj pokrok. Google Fit nepatří mezi aplikace, které by vás hned na první pohled ohromily propracovaným uživatelským rozhraním a velkorysou nabídkou všech možných i nemožných funkcí. To, co dělá, ale dělá velice dobře, a svou službu vám prokáže spolehlivě.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více