Zavřít reklamu

Mnoho lidí tvrdí, že Apple nemá právo soudit Samsung, protože jeho tablet Galaxy Tab 10.1 nekopíruje tolik úspěšný jablečný iPad 2. Jenže pravdou je, že se vývojáři jihokorejského giganta iPadem minimálně inspirovali, ostatně jako to dělají i ostatní výrobci. Stačí se jen podívat na následující povedenou infografiku…

Na ní je totiž vidět, jak vypadal svět tabletů předtím, než na trh vtrhl iPad, a jak vypadaly tablety v období tzv. „po iPadu“. Vidíte onu podobnost? Předtím měl každý tablet operační systém Windows a stylus, nyní jsou všechno sklem pokryté placky, které se ovládají prsty a průkopník je tu jasný.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Cultofmac.com

Diskuze k článku

  A ne jen prototyp…
  http://www.svetandroida.cz/apple-vs-samsung-201108
  Když odskrolujete dolů, zjistíte, že jiné malé firmy předběhly Apple skoro o dva roky. A nejsou to žádné z těch tady uváděných legračních věcí s uchem, ale klasickej plochej „fotorámeček“.

  A tím průmyslovým vzorem myslíš tu kresbičku tužkou? Uznávám, že Samsung to přehání. Nekopíruje jen vzhled, ale i produktové fotografie a dokonce i produktové fotografie příslušenství. Na druhou stranu… Jak jinak by měly moderní tablety, sakra, vypadat? :-D A tady si opravdu myslím, že Apple tehdy ten patent dostat neměl. A jak je vidět, myslí to s tim vzhledem opravdu vážně a podává žaloby, kam se podíváte. Samsung, Motorola, kdo bude další? Poslední dobou si opravdu myslim, že v Cupertinu mají opravdový strach z konkurence, takže se snaží jí to takhle osladit.

  Já si myslím, že se stačí podívat jen na konektor, který Samsung používá. Nepřipomíná Vám 30pin Apple Dock konektor? Řekl bych, že tahle drobnost ohledně toho kopírování mluví asi za vše…

  Tak ten konektor u Samsungu je štandard, prvý ho nasadil do tabletu Dell, potom ďalšie firmy. Ak by si pozrel na tablety od Asus, Aceru, tak by si tam našiel na prvý podobné koenktory, ale podobne ako u Applu su proprietárne a nie štandartne ako u App.

  Ten obrázek vypovídá za vše – Samsung a spol. jsou ubozí plagiátoři bez špetky vlastní invence. Nebýt apple tak si všichni až do teď blbnou s těma nefunkčníma krámama co byly před iPadem. Firmě Apple by všichni ti vykrádačský kopíráci měli každý den celosvětově volat sláva a vzdávat díky, protože bez apple by žádné Samsung Galaxy a další napodobeniny nebyly.

  Stejné je to i na poli dotykových telefonů, kde iPhone byl revoluční, přelomový, od té doby jej všichni kopírují a vždy čekají až s čím apple přijde, aby měli dál co kopírovat, vyrábět a pak přicházet těma svejma obšlehlejma „novinkama“ .-)
  Je až k neuvěření, že to co je přímo do očí bijíci někdo nevidí..

  Ano, souhlasím. iPhone BYL REVOLUČNÍ! Telefony před ním a potom už nikdy nebyly stejné. Ale to je, prosím, jablíčkáři, poslední revoluce, která se konala. Všechno ostatní je jen EVOLUCE. Je to jen přirozený vývoj věci. A to fakt promiňtě, ale následného dění se už pak neúčastnil JEN Apple.
  Pro ilustraci posílám první tablet na světě ;-)
  http://news.nationalgeographic.com/news/2011/03/110330-oldest-writing-europe-tablet-greece-science-mycenae-greek/

celý text

Čtěte více