Zavřít reklamu

Nový iPad mini 4 sice nedostal na nedávné keynote tolik prostoru jako ostatní představené novinky, nicméně i tak se jedná o zajímavý produkt, který osloví mnoho uživatelů. Do nejmenšího jablečného tabletu se totiž dostaly prakticky stejné vnitřnosti, jaké má větší iPad Air 2, a získal také štíhlejší tělo.

Se svojí tradiční rozborkou nyní přišel server iFixit, který potvrdil většinu toho, co jsme již o iPadu mini 4 věděli. Proti iPadu Air 2 se – samozřejmě až na velikost displeje – skutečně liší jen v několika detailech. Místo dvou řad reproduktorů má jen jednu, ale s většími otvory; to kvůli úspoře místa.

Pozitivní zpráva pro uživatele je, že iPad mini 4 zdědil od většího bratříčka (který v září revizí neprošel) konstrukci displeje. Je sice kvůli tomu náročnější jeho výměna, protože se už nemůže měnit jen sklo, ale celá displejová část, ale na druhou stranu je displej o něco tenčí, má lepší podání barev a bude odrážet méně světla.

Analýza firmy DisplayMate ukázala, že iPad mini 4 proti předchůdcům nabízí lepší podání barev a může konkurovat právě iPadu Air 2 nebo šestkovým iPhonům. Předchozí modely iPadu mini měly 62% barevný gamut, tedy oblast barevného spektra, kterou je zařízení schopné zobrazit, nejnovější generace ho navyšuje a má 101% barevný gamut.

Mnohem lepší by na iPadu mini 4 měla být i čitelnost na slunci a celková odrazivost displeje. Dvouprocentní odrazivost je výrazně menší než u předchozích verzí (iPad mini 3 měl 6,5% a první iPad mini 9%). Klíčové je tu také využití speciální antireflexní vrstvy, kterou jako první před rokem přinesl iPad Air 2. Proti většině konkurenčních tabletů má iPad mini 4 také 2,5krát až 3,5krát lepší kontrast při okolním světle.

Významnější rozdíl mezi iPadem Air 2 a iPadem mini 4 nalezneme v baterii. Do velkého iPadu se vešly dva články (stejně tak do iPadu mini 3), čtvrtý Mini ale tak velkou baterii kvůli útlejšímu tělu nepojme. Jednočlánková baterie iPadu mini 4 má kapacitu 19,1 watthodiny, což je méně než u Mini 3 (24,3 watthodiny) a Air 2 (27,2 watthodiny), ale Apple přesto slibuje stejnou 10hodinovou výdrž.

Zdroj: Cult of Mac, MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zrejme se jedna o adobe rgb gamut – coz je prevazna cast viditelneho barevneho spektra ktera je standardem v grafickem prumyslu.
    V tomto pripade to znamena, ze kvalita LCD prevysuje tento barevny prostor.
    Vice asi wikipedia pod keywords „srgb“ a „adobe rgb“.
    Myslim, ze tam to bude popsane lepe, vcetne grafickeho zobrazeni.

celý text

Čtěte více.