Zavřít reklamu

Server BoyGenius přináší nejnovější spekulace, podle kterých to vypadá, že by nový iPhone OS 4.0 mohl přinést mnoho nového. Podle těchto spekulací se zdá, že by to mohl být největší zásah do iPhone OS od uvedení prvního iPhone na trh.

Součástí nového iPhone OS 4.0 by mělo být přepracované uživatelské prostředí pro snadnější navigaci. Změny dozná nejen grafické prostředí, ale i celkové uživatelské prostředí. Nejsou známy podrobnosti, ale očekává se především zásah do notifikací, lepší využití lock screen obrazovky a podobně. Chybět by neměla ani podpora multi-touch gest napříč systémem.

Nově bychom se také měli dočkat určitých „nových cest“, jak by mohly běžet aplikace na pozadí. Pravděpodobně by tedy mohl odpadnout další argument, proč si nekoupit iPhone. Multitasking mi nijak nechybí, ale lepší využití push notifikací bych určitě uvítal.

Dále by měla být představena nová možnost synchronizace kontaktů a kalendáře. Možná je i varianta představení nové aplikace pro mapy, jelikož Apple již dále nechce být závislý v tomto případě na Google, viz článek „ Apple koupil konkurenta Google Maps„.

Nový iPhone OS 4.0 by měl být dostupný pouze pro iPhone 3G a 3GS. Majitelé původních iPhone tedy budou o nejnovější změny ochuzeni a budou tak „donuceni“ k upgradu jejich přístrojů. Není se čemu divit, první iPhone není zrovna rychlík a tyto změny by už na něj byly skoro příliš. Zajímavě zní ale věta, že tento nový OS 4.0 postaví iPhone daleko před jakoukoli konkurenci na trhu, protože se z něj stane více počítač než jakýkoli jiný telefon na trhu.

.