Zavřít reklamu

Vypadá to, že letošní prodeje iPhonu nakonec předčí očekávání samotného Applu. Cupertinská firma nedávno poskytla svým dodavatelům informace o tom, kolik prodaných kusů letos očekává, a reálné počty prodaných kusů podle všeho tato očekávání možná nejen naplní, ale ještě předčí. Nový iPhone 11 se podle posledních zpráv prodává mnohem lépe, než se původně předpokládalo před jeho vydáním.

Výrobní cíl Applu pro iPhony na rok 2019 činil 70 milionů až 75 milionů kusů. Firma nedávno svým dodavatelským partnerům potvrdila, že je připravena dosáhnout 75 milionů prodaných kusů. Informovala o tom agentura Bloomberg. To, že si iPhony 11 vedou dobře, naznačil i Tim Cook, který v jednom z nedávných rozhovorů uvedl, že nejnovější modely zaznamenaly velmi úspěšný start.

Zpočátku nikdo letošním modelům příliš velký úspěch nevěštil. Řada analytiků se domnívala, že uživatelé dají přednost čekání na iPhony pro 2020 – u těchto modelů se totiž předpokládá podpora 5G sítí a především nový design. Tento předpoklad se ale nakonec ukázal jako nesprávný a iPhony 11 se začaly prodávat velmi dobře.

Jednou z příčin může být to, že iOS 13 nelze nainstalovat na iPhone 6 a iPhone 6 Plus, což byl možná pro mnoho majitelů těchto modelů důvod pro přechod na nejnovější iPhone. Když byly v roce 2014 zmíněné modely vydány, prodeje také závratně stouply – tehdy se totiž jednalo o iPhone s největším displejem vůbec.

Velkým lákadlem může být pro spotřebitele také cena. Ta u základního iPhonu 11 začíná na 20 990 korunách, což z něj činí relativně dostupný smartphone. Popularitu si iPhone 11 vydobyl také v Číně, tedy na trhu, kde Apple dosud v poslední době spíše ztrácel.

iphone 11 pro max gold
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Citelně tu chybí nástupce modelu SE. Koupil bych dětem iPhone 11, přece jen 11 Pro mi přijde zbytečně drahý špás, ale oni bez toho, aby znaly rozdíly, dávají přednost “tomu menšímu”, protože je prý lepší do ruky. Naprosto je chápu, ale pro mě to znamená o pár desítek tisíc větší výdaj jen kvůli tomu rozměru, přestože není až tak výrazný. Tak ale je fajn znát ničím neovlivněné názory.

celý text

Čtěte více.