Zavřít reklamu

Aktualizováno. Z Polska proudí pro českého uživatele velice zajímavé zprávy. Apple se údajně chystá v dalších deseti evropských zemích spustit iTunes Music Store. Přesný datum zatím znám není, ale nejpravděpodobněji se se spuštěním internetového hudebního obchodu skloňuje říjen.

Mezi jmenovanými zeměmi, do kterých by měl iTunes Music Store zavítat, jsou Polsko, Maďarsko a právě Česká republika. Dalších sedm států specifikováno nebylo, nicméně ze 27 zemí Evropské unie jich ještě 12 iTunes Music Store nemá. Vedle třech výše jmenovaných jde o Bulharsku, Kypr, Estonsko, Lotyšsko, Litvu, Maltu, Rumunsku, Slovensko a Slovinsko.

Nedostat by se prý nemuselo na Kypr a Maltu, kteří doplatí na svou geografickou polohu a nízkou populaci. Zbylé země se dost možná mohou na hudební obchod těšit.

Zatímco App Store, tedy obchod s aplikace pro iOS, je dostupný ve většině zemích světa, iTunes Music Store je značně omezenější. Pomalu se rozšiřuje především kvůli problémům s licencemi, které hudební průmysl provádí. Pokud se nicméně zpráva polského webu Rzeczpospolita vyplní, dočká se iTunes Music Store značného rozšíření.

Aktualizováno. Příchod iTunes Music Store do České republiky nyní nepřímo potvrdil samotný Apple. Když si totiž chcete z App Store stáhnout nebo aktualizovat některou aplikaci, iTunes po vás budou chtít schválit nové podmínky obchodu. A z nich jasně plyne, že iTunes Music Store zavítá i k nám. Nové podmínky si můžete přečíst níže:

Zdroj: MacRumors.com


.