Zavřít reklamu

Věci kolem Apple nabývají v českých krajinách nečekanou dynamiku. Před dvěma roky zde Apple konečně otevřel přímé zastoupení, letos se objevila oficiální lokalizace systému do naší mateřštiny. Minulý týden byl otevřen Apple Online Store pro Českou republiku…

… a 28. 9. 2011 byl spuštěn v nočních hodinách český iTunes Store!

Tomáš Klus je prvním českým zpěvákem, který má odkaz na svá alba na titulní straně iTunes.

Po spuštění se v první desítce objevovali zahraniční umělci, ale za necelý den se do žebříčku dostávají jména jako Lucka Vondráčková, Daniel Landa.

Pokud jste se včera přihlašovali ke svému českému účtu, objevili se nové licenční podmínky, které najdete (v tomto článku (dole).

Ceny jsou obvyklé – 0,99 euro za písničku a 9,99 euro za desku. Již máme potvrzeno, že je možné nakupovat hudbu, e-knihy zatím nejdou. (Aktualizováno: už jdou.)

Apple si pro Českou republiku (a pravděpodobně i pro další nováčky v iTunes) připravil malý dárek. K dispozici je zdarma 5 skladeb z alba skupiny Coldplay.

Článek budeme průběžně doplňovat. Objevíte-li něco zajímavého, přispějte svojí troškou do diskuze, pošlete nám otisk vaší obrazovky.

Kterou písničku jste si koupili jako první?

Aktualizováno 8. 10.:

Týden od startu se v první desítce songů objevuje Půlnoční, kterou nahrál Václav Neckář a skupina Umakart. V prodaných deskách je druhý nejprodávanější titul Hudba k filmu Alois Nebel.

.