Zavřít reklamu

V posledních třech dnech se nemluví o ničem jiném, než o údajně nalezeném iPhone HD (4G). Napřed se zdálo být vše jasné a z jistých zdrojů se ukázalo, že se jedná o pouhý padělek iPhonu. Jenže server Gizmodo se jen tak nezvdal a našel důkazy, že se jedná o pravý iPhone HD (4G).

Jak to vlastně celé začalo? Softwarový inženýr z Applu šel do baru, dal si pár piv a odešel pryč. Jenže zapomněl iPhone HD v baru. Našel ho nějaký šťastlivec, který se prý ptal po celém baru, jestli tento telefon není jeho. Dokonce i čekal, jestli se pro něj někdo nevrátí (ehm). Nikdo ho nechtěl a tak s ním šel domů. Rozmazané fotky tohoto neznámého iPhone dal na Internet a strhla se diskuze o pravosti.

Usínali jsme s tím pocitem, že se jedná o pouhou kopii, todle přeci nemůže být nový iPhone? Vyměnitelná baterie? Necelistvý design? Lacině vypadající boční ovládání hlasitosti? Kdepak, todle iPhone není, říkali jsme si před spaním.

Ale server Gizmodo vyštrachal fotku iPadu, která unikla těsně před představením. A mimojiné je tam vidět telefon, který nápadně připomínal právě nalezený iPhone HD. Vydavatel serveru Gizmodo tak zaplatil $5.000 nálezci a mrkl se na iPhone detailněji. To jsme vám již popsali ve včerejším článku, co zhruba od nového iPhone očekávat a co se potvrdilo v nalezeném telefonu.

Dnes dokonce Apple zaslal oficiální dopis serveru Gizmodo, kde žádají o navrácení tohoto telefonu. Potvrzení pravosti nalezeného telefonu jako iPhone HD?

Celý tento příběh je ale minimálně dost zvláštní. Zaprvé jak jsem již napsal, v designu vůbec Apple nepoznávám. Jednalo se ale o testovací prototyp, tak není problém design dotáhnout, vytvořit celistvý design a celý koncept doladit. Je tento scénář ale reálný? Kdoví..

Druhý scénář je ten, že toto je pouze další řízený únik informací z Apple. Pro Apple obrovská reklama, na významných server je to opět téma číslo jedna. Co si o celé této události myslíte? Jedná se opravdu o telefon, který půjde do prodeje?

.