Zavřít reklamu
iWant

Jak jednoduše přesunout soubory z iPhonu do PC bez iTunes

iWant

Každý z nás už určitě někdy potřeboval dostat data v podobě fotografií z iPhonu do PC. Ve většině případů k tomu musíte využít iTunes, který nemají uživatelé příliš v lásce, a to především kvůli jeho složitosti. Pro někoho samozřejmě může být iTunes složitější, a v případě starších uživatelů iPhonů či iPadů to naprosto chápu. Tímto dal Apple vývojářům jiných společností možnost, aby vytvořili program v podobě lepší a jednodušší verze iTunes. A na jeden z této řady se dnes podíváme. Konkrétně se jedná o program WinX MediaTrans od společnosti Digiarty, který osobně už nějakou dobu používám a jsem s ním více, než spokojený. Zdržme se tedy úvodních formalit a vrhněme se na věc.

Proč byste si měli vybrat WinX MediaTrans?

Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá – na používání je totiž o mnoho jednodušší, než iTunes. Přenos souborů mezi iPhonem či iPadem a počítačem je s programem WinX MediaTrans naprostou hračkou. Z vašeho iPhonu můžete jednoduše přenášet všechny druhy souborů, od fotek, přes hudbu, až po elektronické knihy. To samé platí i naopak, tedy veškerá data můžete přenést na váš iPhone. V případě, že se na iPhone pokusíte přenést video či audio ve formátu, který iPhone nepodporuje, tak dojde k automatické konverzi. Video se převede do MP4 a audio do MP3. Zajímavé je, že WinX MediaTrans je oproti iTunes dokonce i rychlejší.

iDevice aneb přenosná flashka

Mezi další skvělou funkci WinX MediaTrans patří možnost vytvořit si z vašeho iPhonu „přenosnou flashku“. Jednoduše to funguje tak, že si v MediaTrans otevřete úložiště zařízení a dovnitř něj můžete nakopírovat prakticky cokoliv, co chcete. Všechny soubory tedy můžete nosit ve své kapse a můžete je mít vždy, kdy to bude potřeba, u sebe. Pro vytáhnutí souborů jednoduše stačí opět najet do MediaTrans, připojit iPhone a soubory si zkopírovat na jiné zařízení.

Šifrování dat

Abyste měli jistotu, že všechny vaše soubory a data jsou v bezpečí, nabízí WinX MediaTrans funkci šifrování. V případě, že budete chtít přetáhnout soubory z vašeho iPhonu do PC, a samozřejmě také naopak, můžete si nastavit heslo, díky kterého všechny vaše soubory můžete uzamknout tak, aby se k nim nikdo nedostal. V případě, že tedy váš iPhone nedejbože ztratíte a nebo vám ho někdo ukradne, nemusíte se strachovat. WinX MediaTrans nabízí mnoho dalších funkcí.

Další funkce

Program WinX MediaTrans není jen o přesouvání dat mezi počítačem a iPhonem. K dispozici jsou také další nástroje. Mezi jeden z nich patří například tvorba vyzvánění. V případě, že se rozhodnete používat program WinX MediaTrans, tak už nikdy nebudete muset řešit zbytečné problémy, které vznikají s nastavováním a tvořením vyzvánění v iOS. Jednoduše si v programu zapnete utilitu, do které nahrajete MP3 soubor. Poté si zvuk různě upravíte, střihnete a nebo například nastavíte pomalý nástup. Poté už pouze necháte vyzvánění vytvořit a přesunete jej do vašeho zařízení – tak jednoduché to opravdu je.

Všechny programy od WinX navíc podporují hardwarovou synchronizaci a WinX MediaTrans samozřejmě není výjimkou. To znamená, že program bude ve všech ohledech rychlejší – jak při používání, tak při kopírování souborů z iPhonu do PC, či naopak.

Závěr

Pokud hledáte vhodnou alternativu pro iTunes, je WinX MediaTrans tím pravým ořechovým. WinX MediaTrans je samostatným programem, který ke své činnosti nepotřebuje mít nainstalovaný iTunes, tudíž jakmile tento program začnete využívat, tak iTunes můžete z vašeho počítače kompletně smazat. Jak už jsem psal v úvodu, tak MediaTrans používám osobně již několik měsíců a opravdu si jej nemůžu vynachválit, a to jsem s používáním iTunes problémy neměl. Jednoduše je MediaTrans o mnoho jednodušší a hlavně rychlejší. Velice často také využívám funkce iDevice, která dokáže vaše zařízení proměnit v přenosnou flashku, na kterou můžete ukládat soubory, které chcete mít vždy u sebe. Program WinX MediaTrans mi tedy nezbývá, než doporučit. MediaTrans navíc doporučují i světoznámé zahraniční portály, mezi které patří například CNET, 9to5Mac, techradar a další. Rozhodně se tedy jedná o velice kvalitní program, pro který najdete využití. WinX MediaTrans si můete vyzkoušet v trial verzi, a pokud byste se rozhodli pro koupi, tak můžete využít ze tří balíčků. První je v podobě licence na jeden rok pro jedno zařízení za $29.95. Druhý balíček je za $35.95 v doživotní licenci pro dvě zařízení a poslední balíček, označován jako rodinný, zakoupíte za $65.95 a je určen pro 3 zařízení.

  • WinX MediaTrans zakoupíte pomocí tohoto odkazu
  • WinX MediaTrans Giveaway – před zakoupením můžete využít speciální akce, díky které získáte licenční klíč zdarma. Jediný rozdíl oproti plné verzi je takový, že nebudete dostávat aktualizace. Aktualizace získáte pouze v případě zakoupení plné verze, včetně technické podpory.