Zavřít reklamu

Jestliže patříte mezi uživatele Apple Watch, tak zajisté víte, že si na nich můžete nechat zobrazit klasické ovládací centrum, podobně jako na iPhonu. Pro otevření tohoto vládacího centra stačí, abyste na domovské obrazovce přejeli prstem ze spodní strany displeje směrem nahoru, pokud se nacházíte v aplikaci, tak na spodní hraně musíte prst podržet. V rámci starších verzí watchOS jste si mohli prvky ovládacího centra jednoduše přeskládat tak, aby se například nahoře nacházely ty, které používáte nejčastěji. Možnost pro kompletní odstranění určitých prvků však chyběla. S příchodem watchOS 7 se však tohle mění a v ovládacím centru lze nevyužívané prvky konečně také skrýt. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak na Apple Watch odstranit prvky z ovládacího centra

V případě, že v ovládacím centru Apple Watch máte nějaké prvky, které nevyužíváte, tak je ve watchOS 7 můžete jednoduše skrýt. Pokud tak chcete učinit, tak se držte tohoto postupu:

  • Prvně je tedy nutné, abyste systém vašich Apple Watch aktualizovali na watchOS 7.
  • Jakmile tak učiníte, tak otevřete ovládací centrum ve watchOS.
    • Pokud se nacházíte na domovské obrazovce, tak přejeďte prstem z dolní hrany displeje směrem nahoru;
    • pokud se nacházíte v nějaké aplikaci, tak na spodní hraně displeje prst chvíli podržte, a poté přejeďte prstem směrem nahoru.
  • Po otevření ovládacího centra v něm sjeďte úplně dolů, kde klepněte na tlačítko Upravit.
  • Nyní u prvku, který chcete skrýt, klepněte v jeho levém horním rohu na ikonu -.
  • V případě, že chcete nějaký prvek naopak zobrazit, tak sjeďte níže, a poté u něj klepněte v levém horním rohu na ikonu +.
  • Jakmile budete mít nastavení kompletní, tak sjeďte úplně dolů a klepněte na Hotovo.

V úvodu jsem zmínil, že lze ve watchOS prvky v ovládacím centru také různě přemístit. Pokud tedy nechcete žádné prvky odstranit či přidat, ale, pouze změnit jejich pozici, tak se přesuňte do režimu úprav, viz výše. Jakmile tak učiníte, tak na prvku, který chcete přemístit, podržte prst, a poté prvek přesuňte na nové místo. Jakmile budete spokojeni, tak klepněte úplně dole na Hotovo.

.