Zavřít reklamu

Pokud si plánujete představení iPhone X, tak jistě víte, že bylo svým způsobem velkolepé. Apple konečně představil revoluční zařízení, na kterém údajně pracoval hned několik let – a nutno podotknout, že tento iPhone byl rozhodně nadčasový, a to jak svým designem, tak technologiemi. Nejvíce kontroverzní částí tohoto zařízení byl horní výřez v displeji, pod kterým se dnes i nadále schovává TrueDepth přední kamera a součásti, díky kterým funguje Face ID. Díky TrueDepth kameře poté mohli vzniknout také Animoji, později Memoji, kteří se stali velmi oblíbenými. Jedná se o virtuální zvířata či postavičky, do kterých můžete jednoduše přenést veškeré vaše emoce a pocity, včetně zvuku. S příchodem watchOS 7 si Memoji můžete jednoduše vytvořit i na Apple Watch. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak na Apple Watch vytvořit Memoji

Pokud byste si na vašich Apple Watch chtěli vytvořit Memoji, tak věřte, že se nejedná o nic složitého. Hned na začátek však uvedu, že je samozřejmě nutné, abyste měli jablečné hodinky aktualizované na watchOS 7. V opačném případě možnost pro vytvoření Memoji na Apple Watch nenajdete. Pokud tuto podmínku splňujete, tak pokračujte následovně:

 • Prvně vaše Apple Watch odemkněte a samozřejmě rozsviťte.
 • Na domovské obrazovce s ciferníkem poté stiskněte digitální korunku, čímž se přesunete do seznamu s aplikacemi.
 • V rámci tohoto seznamu je poté nutné, abyste našli aplikaci s názvem Memoji, kterou otevřete.
 • Pokud už jste si někdy Memoji vytvořili, tak se vám nyní objeví. Klepnutím můžete Memoji upravit.
 • Jestliže jste ještě nikdy Memoji nevytvořili, popřípadě pokud chcete vytvořit nové, tak klepněte nahoře na ikonu +, které se nachází úplně nahoře.
 • Nyní se vám zobrazí rozhraní pro úpravu Memoji. Konkrétně jsou k úpravám k dispozici kategorie Pleť, Účes, Obočí, Oči, Hlava, Nos, Pusa, Uši, Vousy, Brýle a Pokrývka hlavy.
 • Všemi výše zmíněnými kategoriemi se musíte proklikat, abyste vytvořili přesně takové Memoji, které potřebujete.
 • V rámci jednotlivých kategorií se poté nachází ještě podkategorie, mezi kterými se můžete přepínat ve spodní části obrazovky.
 • Jednotlivé části kategorií Memoji poté můžete procházet pomocí digitální korunky.
 • Memoji si můžete vždy jednoduše prohlédnout po navrácení na hlavní obrazovku v horní části.
 • Nakonec, jakmile budete s Memoji spokojeni, tak stačí vpravo nahoře klepnout na Hotovo, čímž se uloží.

Nově vytvořené Memoji se poté objeví samozřejmě také na vašem iPhonu a popřípadě i na dalších jablečných zařízeních. S pomocí Memoji můžete jednoduše odpovídat na zprávy, popřípadě můžete využít samolepky, kterými můžete často velmi přesně reagovat na nějakou situaci. Pokud si na Apple Watch určité Memoji rozklepnete a sjedete úplně dolů, tak z něj můžete jednoduše stisknutím tlačítka vytvořit ciferník. Nechybí ani možnost pro duplikaci a popřípadě pro smazání.

memoji_apple_watch1
Zdroj: Memoji ve watchOS 7
.