Zavřít reklamu

Zdravotní ID patří mezi naprostý základ, který by měl mít na svém iPhonu nastavený každý. Jedná se o jakýsi zdravotní profil, ve kterém najdete veškeré informace o vašem zdravotním stavu. Kromě vašeho jména a data narození se zde zapisuje výška, váha, nouzové kontakty, zdravotní problémy, zdravotní záznamy, alergie a reakce, anebo léky. Taktéž si můžete nastavit, aby se zde zobrazovala krevní skupina, či info o dárcovství orgánů. K čemu ale všechno tohle info je, když si jej záchranář nemůže na uzamčeném iPhonu zobrazit?

Jak na iPhone aktivovat přístup ke Zdravotnímu ID na uzamčené obrazovce

Pokud jste zjistili, že se k vašemu Zdravotnímu ID můžete dostat pouze po odemknutí iPhonu, a že jej na uzamčené obrazovce nelze zobrazit, tak tuto funkci máte nejspíše deaktivovanou. Pro aktivaci postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde lokalizujte a klepněte na Zdraví.
  • Nyní v kategorii Zdravotní informace otevřete kolonku Zdravotní ID.
  • Tímto se zobrazí vaše Zdravotní ID. Vpravo nahoře klepněte na Upravit.
  • Poté je nutné sjet úplně dolů a pomocí přepínače aktivovat Zobrazit při uzamčení.
  • Nakonec nezapomeňte změnu potvrdit klepnutím na Hotovo vpravo nahoře.

Pomocí výše uvedeného způsobu můžete aktivovat zobrazování Zdravotního ID i na uzamčené obrazovce. Pro jeho zobrazení stačí, abyste v levém dolním rohu uzamčené obrazovky s kódovým zámkem klepnuli na Krizová situace, a poté na Zdravotní ID. Pokud Zdravotní ID nastavené nemáte, tak se pro nastavení stačí držet postupu, který je uvedený výše – přejděte tedy do Nastavení -> Zdraví -> Zdravotní ID -> Upravit. Vyplňte veškeré náležitosti a důležité informace o vašem stavu a nakonec stiskněte Hotovo.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více