Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele iPhonu či iPadu s Face ID, tak mi určitě dáte za pravdu když řeknu, že se na uzamčené obrazovce samy od sebe ve výchozím nastavení nezobrazují žádné náhledy příchozích notifikací. To znamená, že pokud vám přijde na iPhone s Face ID jakákoliv zpráva, tak se její náhled zobrazí až tehdy, jakmile to budete chtít vy, tedy po odemčení pomocí Face ID. Bohužel, stejně to v případě zařízení s Touch ID nefunguje. Pokud tedy pošlete na zařízení s Touch ID zprávu, tak se ihned bez odemčení zobrazí náhled a kdokoliv si tak může přečíst začátek notifikace, samozřejmě pokud si dotyčný neupravil nastavení. Existuje možnost, pomocí které můžete zaslat zprávu na zařízení s Touch ID s tím, že se její náhled na uzamčené obrazovce nezobrazí. Pojďme se společně podívat, jak lze takovou zprávu poslat.

Jak na iPhone poslat zprávu bez jejího náhledu

V případě, že chcete skrz váš iPhone (či iPad) poslat zprávu na zařízení s Touch ID s tím, aby se nezobrazil náhled této zprávy, tak postupujte následovně:

  • Nejprve je nutné, abyste se na vašem iPhonu či iPadu přesunuli do nativní aplikace Zprávy.
  • Zde si poté rozklikněte kontakt, kterému chcete zprávu bez náhledu zaslat.
  • Jakmile kontakt rozkliknete, tak napište zprávu, kterou chcete dotyčnému zaslat.
  • Před odesláním podržte prst na modrém kolečku se šipkou, které se nachází v pravé části textového pole.
  • Poté se zobrazí okno se všemožnými efekty.
  • V tomto okně je nutné najít a klepnout na efekt Neviditelný inkoust.
  • Jakmile tento efekt najdete, tak u něj klepněte na modré kolečko se šipkou.
  • Tímto se zpráva odešle a druhé straně se na uzamčené obrazovce nezobrazí náhled zprávy.

Na iPhonu příjemce se po odeslání zprávy tímto způsobem namísto náhledu objeví text Zpráva byla odeslána s neviditelným inkoustem. Je nutné podotknout, že tento fígl funguje pouze u iMessage a nikoliv také u klasických SMS. Určitě se ptáte, jestli stejná možnost existuje i na Macu. Pokud máte macOS Catalina, tak bohužel prozatím ne. V případě, že jste ale aktualizovali na macOS Big Sur, tak můžete zprávu bez náhledu poslat úplně stejně jako je uvedeno v postupu výše. V rámci macOS 11 Big Sur jsme se totiž dočkali přepracované aplikace Zprávy, která nabízí možnost pro zasílání zpráv s efekty. Více o nové aplikaci Zprávy se dozvíte v rámci článku, který přikládám níže.

.