Zavřít reklamu

Chatovací aplikace jsou v současné koronavirové době oblíbenější než kdykoliv předtím. Pokud totiž chcete nějakým způsobem kohokoliv kontaktovat, měli byste tak učinit pouze virtuálně, aby se předešlo zbytečnému šíření koronaviru. Aplikací, pomocí kterých můžete s kýmkoliv chatovat, je k dispozici nespočet – například Messenger, WhatsApp či Viber. Rozhodně bychom ale neměli zapomínat ani na nativní řešení v podobě iMessage, které najdete v aplikaci Zprávy. Tuto službu mohou využít všichni uživatelé jablečných zařízení a bezplatně si dopisovat s ostatními jedinci, kteří taktéž vlastní produkty od Applu. Kromě zpráv, obrázků a videí si můžete v rámci iMessage přeposílat i různé dokumenty a v tomto článku se společně podíváme na to, jakým způsobem je můžete uložit do lokálního úložiště, abyste je v konverzacích nemuseli hledat.

Jak na iPhone uložit dokumenty, které vám někdo pošle přes iMessage

V případě, že vám někdo v rámci iMessage poslal nějaký dokument, který byste si chtěli uložit do lokálního úložiště, anebo na iCloud Drive, tak se nejedná o nic složitého. K takovému souboru pak budete schopni přistoupit kdykoliv a kdekoliv, což se může některým uživatelům hodit. Postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do nativní aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak si rozklikněte konverzaci, ve které se konkrétní soubor nachází.
  • Poté je nutné, abyste si tento soubor rozkliknuli, čímž se zobrazí jeho náhled.
  • Nyní v levém dolním rohu klepněte na ikonu sdílení (šipka a čtvereček).
  • Zobrazí se menu, ve kterém sjeďte o kus níže a klepněte na Uložit do Souborů.
  • Poté se zobrazí další obrazovka, na které si zvolte, kam se má soubor uložit.
  • Jakmile si konkrétní požadované místo najdete, tak klepněte na Uložit vpravo nahoře.
  • Pro zobrazení dokumentu pak přejděte do aplikace Soubory a otevřete místo, kde jste dokument uložili.

Pomocí výše uvedeného způsobu tedy můžete jednoduše uložit nějaký dokument do aplikace Soubory. V případě, že vám konkrétní soubor, který chcete uložit, druhá strana poslala již před delší dobou a nemůžete jej klasickým způsobem najít, tak se nic neděje. Stačí v konverzaci nahoře klepnout na jméno dotyčného, a poté z menu, které se zobrazí, vybrat informace. Na další stránce pak sjeďte o kus níže, kde se objeví sdílené fotky, odkazy a dokumenty. Právě v sekci Dokumenty stačí klepnout na Zobrazit vše a najít a rozkliknout konkrétní dokument, který chcete uložit.

.