Zavřít reklamu

Apple představil nové majoritní verze svých operačních systémů již před několika dlouhými měsíci. Konkrétně jsme se představení dočkali na vývojářské konferenci WWDC21, která proběhla letos v červnu. Na ní kalifornský gigant přišel s iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy byly ihned po skončení prezentace k dispozici k předběžnému přístupu pro všechny vývojáře a testery, a to v rámci beta verzí. K vydání veřejných verzí těchto systémů, vyjma macOS 12 Monterey, pak došlo teprve před pár týdny. Novinek je k dispozici opravdu mnoho a na našem magazínu se jim neustále věnujeme – v tomto návodu se budeme věnovat iOS 15.

Jak na iPhone v Private Relay změnit nastavení vaší polohy

Kromě toho, že Apple přišel s novými systémy, tak představil také „novou“ službu. Tato služba má název iCloud+ a je k dispozici pro všechny uživatele, kteří si předplácí iCloud, tedy pro všechny, kteří nemají bezplatný tarif. Součástí iCloud+ jsou pro všechny předplatitele dvě nové bezpečnostní funkce, a to Private Relay (Soukromý přenos) a Skrýt můj e-mail. Private Relay dokáže před poskytovateli sítí a webovými stránkami skrýt vaši IP adresu a další citlivé informace o prohlížení internetu v Safari. Díky tomu vás webové stránky nebudou schopné žádným způsobem identifikovat, navíc k tomu dochází také ke změně vaší polohy. Nastavení polohy si můžete změnit následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky klepněte na záložku s vaším profilem.
  • Následně klepněte o kus níže na záložku s názvem iCloud.
  • Poté se přesuňte opět níže, kde rozklikněte kolonku Soukromý přenos (betaverze).
  • Zde následně rozklikněte sekci Poloha podle IP adresy.
  • Nakonec už si jen stačí zvolit buď Zachovat obecnou polohu nebo Používat zemi a časové pásmo.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy u Private Relay změnit nastavení polohy při použití. Pokud zvolíte možnost Zachovat obecnou polohu, tak vám webové stránky v Safari budou moci poskytnout místní obsah – jedná se tedy o méně drastickou změnu polohy. Jestliže zvolíte druhou možnost v podobě Používat zemi a časové pásmo, tak webové stránky a poskytovatelé zjistí o vašem připojení pouze zemi a časové pásmo. V případě, že se rozhodnete pro druhou zmíněnou možnost, tak je nutné zmínit, že vám nejspíše nebude doporučován místní obsah, což může mnohým uživatelům vadit.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více