Zavřít reklamu

Apple představil nové majoritní verze svých operačních systémů již před několika dlouhými měsíci. Konkrétně jsme se představení dočkali na vývojářské konferenci WWDC21, která proběhla letos v červnu. Na ní kalifornský gigant přišel s iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy byly ihned po skončení prezentace k dispozici k předběžnému přístupu pro všechny vývojáře a testery, a to v rámci beta verzí. K vydání veřejných verzí těchto systémů, vyjma macOS 12 Monterey, pak došlo teprve před pár týdny. Novinek je k dispozici opravdu mnoho a na našem magazínu se jim neustále věnujeme – v tomto návodu se budeme věnovat iOS 15.

Jak na iPhone v Private Relay změnit nastavení vaší polohy

Kromě toho, že Apple přišel s novými systémy, tak představil také „novou“ službu. Tato služba má název iCloud+ a je k dispozici pro všechny uživatele, kteří si předplácí iCloud, tedy pro všechny, kteří nemají bezplatný tarif. Součástí iCloud+ jsou pro všechny předplatitele dvě nové bezpečnostní funkce, a to Private Relay (Soukromý přenos) a Skrýt můj e-mail. Private Relay dokáže před poskytovateli sítí a webovými stránkami skrýt vaši IP adresu a další citlivé informace o prohlížení internetu v Safari. Díky tomu vás webové stránky nebudou schopné žádným způsobem identifikovat, navíc k tomu dochází také ke změně vaší polohy. Nastavení polohy si můžete změnit následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky klepněte na záložku s vaším profilem.
  • Následně klepněte o kus níže na záložku s názvem iCloud.
  • Poté se přesuňte opět níže, kde rozklikněte kolonku Soukromý přenos (betaverze).
  • Zde následně rozklikněte sekci Poloha podle IP adresy.
  • Nakonec už si jen stačí zvolit buď Zachovat obecnou polohu nebo Používat zemi a časové pásmo.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy u Private Relay změnit nastavení polohy při použití. Pokud zvolíte možnost Zachovat obecnou polohu, tak vám webové stránky v Safari budou moci poskytnout místní obsah – jedná se tedy o méně drastickou změnu polohy. Jestliže zvolíte druhou možnost v podobě Používat zemi a časové pásmo, tak webové stránky a poskytovatelé zjistí o vašem připojení pouze zemi a časové pásmo. V případě, že se rozhodnete pro druhou zmíněnou možnost, tak je nutné zmínit, že vám nejspíše nebude doporučován místní obsah, což může mnohým uživatelům vadit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.