Zavřít reklamu

S příchodem operačních systémů iOS a iPadOS 14 jsme se dočkali hned několika nových a skvělých funkcí, které většina z nás již delší dobu aktivně používá. Je každopádně samozřejmé, že se Apple nemůže trefit do vkusu naprosto každého uživatele, a tak si někteří uživatelé nové funkce z iOS a iPadOS 14 naopak nepochvalují. Mezi hlavní nové funkce, kterých si všimnete ihned po prvním spuštění nových systémů, patří zmodernizované widgety a Knihovna aplikací. V tomto článku se společně budeme věnovat právě novým widgetům – konkrétně tomu, jak si můžete vytvořit vlastní widget s chytrou sadou. Níže si poté můžete zobrazit kompletní návod, který vám ukáže, jak lze widgety přidat na domovskou obrazovku.

Jak na iPhone vytvořit widget s vlastní chytrou sadou

Co se týče přepracovaných widgetů, tak můžete v nových systémech kromě těch klasických využít také tzv. chytrou sadu, což je widget, který v sobě skrývá několik dalších widgetů. Kromě toho by se tento widget měl automaticky měnit a zobrazovat ten obsah, který je momentálně pro vás nejdůležitější. Tato chytrá sada je pro vás předpřipravená, každopádně ne každému musí vyhovovat. Přesně proto se vám může hodit vytvoření vlastní chytré sady, do které si můžete dát jen ty widgety, které sami chcete. Pojďme se společně podívat, jak na to.

 • Prvně je samozřejmě nutné, abyste váš iPhone či iPad měli aktualizovaný na iOS 14, potažmo iPadOS 14.
 • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte na domovskou obrazovku.
 • Na domovské obrazovce poté přejeďte prstem zleva doprava, abyste se přesunuli na obrazovku s widgety.
 • Zde poté sjeďte úplně dolů a klepněte na tlačítko Upravit.
 • Prvně je nutné, abyste provedli přidání prvního widgetu, který se má zobrazovat.
 • Pro přidání widgetu klepněte vlevo nahoře na tlačítko +. Poté najdete widget, který potřebujete a tlačítkem Přidat widget jej přidejte.
 • Tímto se widget přidá na volné místo na stránce s widgety.
 • Nyní je nutné, abyste provedli ten samý proces, avšak s druhým widgetem, který se má zobrazit.
 • Jakmile budete mít i druhý widget na obrazovce, tak jej jednoduše chytněte a přesuňte jej na první přidaný widget.
 • Takto to opakujte se všemi ostatními widgety, které samozřejmě musí mít stejnou velikost.
 • Poté, co budete mít svou chytrou sadu hotovou, tak klepněte vpravo nahoře na Hotovo.

Tímto způsobem jste úspěšně vytvořili chytrou sadu, jednoduše řečeno několik widgetů v jednom. Jak už jsem zmínil výše, tak by chytrá sada měla fungovat tak, že se v průběhu dne bude měnit zobrazení widgetu. Abych však pravdu řekl, tak mi samotný systém nikdy automaticky widget nezměnil. Změnu je tedy nutné provést ručně, a to tak, že po widgetu přejedete prstem shora dolů. Chytrou sadu si samozřejmě na iPhonu můžete přidat také na stránku mezi aplikace, viz tento návod.

.