Zavřít reklamu

Jablečný počítač využívá každý z nás poněkud jiným způsobem. Někteří z nás jej mají při práci přímo u sebe a nepoužívají žádné dodatečné příslušenství, jiní uživatelé například mohou mít k MacBooku připojenou externí klávesnici společně s myší či trackpadem. Pokud patříte do druhé skupiny, tak obrazovku Macu máte nejspíše trochu vzdálenou. Kvůli tomu ale mohou vzniknout problémy se zobrazením jednotlivých textů, ikon a dalšího obsahu. Vzhledem k větší vzdálenosti se totiž vše zmenší a my musíme více namáhat oči, abychom byli schopni obsah dobře vidět. I na to ale v Applu naštěstí mysleli.

Jak na Macu nastavit přizpůsobené rozlišení monitoru

V rámci operačního systému macOS si můžete nastavit přizpůsobené rozlišení monitoru, které dokáže zajistit, že se na něm vše zvětší (nebo naopak zmenší). Kvůli tomu sice přijdete o trochu pracovní plochy, nebudete ale na druhou stranu nuceni přibližovat hlavu, abyste lépe viděli, popřípadě více namáhat oči. Pokud byste chtěli rozlišení monitoru přizpůsobit, postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu vlevo nahoře klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Nyní se zobrazí další okno, ve kterém najděte a rozklikněte sekci Monitory.
  • Poté se v horním menu ujistěte, že se nacházíte v záložce Monitor.
  • Zde pak o něco níže u možnosti Rozlišení zaškrtněte možnost Přizpůsobené.
  • Nyní se zobrazí několik možností přizpůsobeného rozlišení, které můžete využít.
  • Pokud vyberete možnosti více vlevo, tak bude celkové zobrazení větší, pokud vpravo tak menší.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na vašem Macu přizpůsobit rozlišení obrazovky. Kromě toho, že tohle rozlišení můžete změnit na vestavěném monitoru vašeho Macu, tak ho lze změnit také na všech externích monitorech. Pokud máte Mac od očí vzdálený, tak se samozřejmě vyplatí zobrazení zvětšit. Tak stejně se tato možnost pro zvětšení může hodit i starším uživatelům, kteří mají horší zrak. Naopak zmenšení ocení především jedinci, kteří mají dobrý zrak, a kteří se na displej dívají z blízkosti.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více