Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy zapomenete přihlašovací heslo k nějakému z vašich účtů. Dobrou zprávou ale je, že prakticky všechny portály a služby nabízí možnost, pomocí které si heslo můžete jednoduše resetovat a změnit. I když se to nestává často, tak se mimo jiné můžete ocitnout v situaci, kdy z ničeho nic zapomenete heslo k vašemu Macu či MacBooku. Pokud jste přihlašovací heslo k Macu zapomněli, popřípadě pokud chcete být na takovou situaci do budoucna připraveni, tak se vám bude hodit tento článek. V tom si totiž ukážeme, jakým způsobem lze jednoduše provést obnovení zapomenutého přihlašovacího hesla.

Jak na Macu obnovit zapomenuté přihlašovací heslo

Pokud se vám na Macu podařilo zapomenout přihlašovací heslo, tak se rozhodně nemusíte ničeho bát – forma obnovy je jednoduchá, zabere vám pár desítek sekund a nepřijdete o žádná data. Postup pro obnovení zapomenutého přihlašovacího hesla k Macu je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na přihlašovací obrazovce několikrát po sobě zadali špatné heslo.
    • Ve většině případech stačí špatné heslo zadat třikrát, někdy čtyřikrát.
  • Poté se pod textovým polem pro heslo zobrazí malé okno, které vám nabídne reset hesla pomocí Apple ID.
  • V rámci této notifikace klepněte na tlačítko šipky v kroužku.
  • Jakmile tak učiníte, tak nyní vyplňte e-mail a heslo k Apple ID, které se k Macu váže.
  • Po vyplnění údajů klepněte vpravo dole na tlačítko Obnovit heslo.
  • Nyní se zobrazí další okno, které vás informuje o tom, že bude vytvořen další svazek klíčů – klepněte na OK.
  • Ihned po klepnutí na OK se Mac či MacBook restartuje.
  • Po opětovném načtení se ocitnete v utilitě pro resetování hesla, kterou si stačí projít.

Abyste mohli resetování hesla pomocí Apple ID využít, tak je nutné, abyste tuto funkci měli aktivní. Ve výchozím nastavení se aktivuje automaticky, každopádně pro jistotu doporučuji, abyste si zkontrolovali, zdali tuto možnost máte doopravdy aktivní. Toho docílíte jednoduše tak, že přejdete do  -> Předvolby systému -> Uživatelé a skupiny. Zde si nalevo vyberte konkrétního uživatele, a poté se klepnutím na zámek vlevo dole autorizujte. Pak už jen stačí případně dole aktivovat funkci Povolit uživateli obnovení hesla pomocí Apple ID. Pokud heslo resetujete, tak prakticky přijdete pouze o uložení hesla v rámci klíčenky. Jestliže si ale na původní heslo vzpomenete, tak klíčenku můžete kdykoliv zpětně odemknout a dostat se k ní. Nejedná se sice o bůhvíjak velký problém, vždy je ale lepší si samozřejmě heslo zapamatovat.

.