Zavřít reklamu

Obsah umístěný kdekoliv na internetu by vás měl především zaujmout takovým způsobem, abyste na něj klepnuli a popřípadě si jej prohlédli detailněji. Webové stránky samozřejmě využívají různé postupy pro zviditelnění obsahu, jedním z nich je však bezesporu automatické přehrávání videí. Pro většinu uživatelů je automatické přehrávání spíše nevyžádané, každopádně po přechodu na webovou stránku se jedná o první věc, které si všimnete – a je jedno, zdali v negativním smyslu. Důležité je, že jste si všimli.

Jak na Macu v Safari deaktivovat automatické přehrávání videí

Safari na Macu si zakládá především na ochraně soukromí uživatele a nabízí mnoho skvělých funkcí. Mezi jednu z nich patří právě rozpoznání automaticky přehrávaného videa a případné deaktivování. Pokud chcete automatické přehrávání videí na určité stránce deaktivovat, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu samotné Safari otevřeli.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na konkrétní webovou stránku, u které chcete automatické přehrávání deaktivovat.
  • Nyní v levé části horní lišty klepněte na tučnou záložku s názvem Safari.
  • Otevře se rozbalovací menu, ve kterém stiskněte možnost Nastavení pro tuto webovou stránku…
  • V horní části obrazovky se objeví malé okno, ve kterém vás zajímá řádek Automatické přehrávání.
  • Vedle této možnosti pak stačí rozkliknout menu a zvolit Nic nepřehrávat automaticky.
  • Po tomto nastavení stačí, abyste webovou stránku aktualizovali, čímž se o nastavení můžete přesvědčit.

Výše uvedený postup platí jen v případě, že chcete automatické přehrávání videí deaktivovat pro konkrétní stránku. Pokud byste chtěli zobrazit kompletní přehled nastavení této funkce, anebo si zvolit výchozí nastavení pro případ navštívení jiných stránek, tak samozřejmě můžete. Stačí, abyste se přesunuli do Safari, a poté v levé části horní lišty klepnuli na Safari. Jakmile tak učiníte, tak stiskněte Předvolby…, čímž dojde k otevření nového okna. Tady v horním menu klepněte na Webové stránky, a poté vlevo na Automatické přehrávání.

.