Zavřít reklamu

Pokud chcete být na internetu v bezpečí, tak je kromě selského rozumu nutné využívat také silná hesla. Takové silné heslo by mělo být dostatečně dlouhé a nemělo dávat význam, navíc k tomu by jeho součástí měla být malá a velká písmena, číslice i speciální znaky. Co si však budeme nalhávat, vymýšlení hesel, která nedávají žádný význam, úplně pohodlné není. Využít můžete generátory na internetu, každopádně v tomto případě nemáte jistotu bezpečnosti. Svým způsobem tohle řeší Klíčenka, která hesla dokáže vymýšlet za vás a nijak vás neobtěžovat. Občas se ale můžete ocitnout v situaci, kdy si heslo prostě a jednoduše chcete nechat vygenerovat manuálně.

Jak na Macu zobrazit jednoduchý generátor hesel

Jestliže nechcete využívat generátory hesel online, popřípadě pokud nechcete využívat ani aplikace třetích stran, které k vygenerování hesla slouží, tak stačí využít ten vestavěný přímo v macOS. Nutno však podotknout, že je relativně skrytý a klasicky byste jej nenašli. I tak se k němu ale dostanete po pár klepnutích:

  • Prvně je nutné, abyste si na Macu otevřeli nativní aplikaci Klíčenka.
    • Tuto aplikaci najdete v Aplikacích ve složce Utility, popřípadě můžete využít Spotlight.
  • Po spuštění aplikace Klíčenka klepněte v uprostřed nahoře na ikonu tužky s papírem.
  • Otevře se nové okno, ve kterém nic nevyplňujte. Namísto toho klepněte na ikonu klíče v pravé dolní části.
  • Tímto dojde k otevření dalšího okna, kde už si stačí vaše heslo nakonfigurovat.
  • Při tvoření si můžete vybrat typ a délku s tím, že se vám zobrazí také kvalita hesla. Níže se pak nachází tipy.
  • Jakmile budete mít heslo vytvořené, tak jej stačí zkopírovat a použít.

Výše uvedeným způsobem si můžete přímo v rámci macOS naprosto bezpečně vygenerovat heslo, které pak můžete kdekoliv využít. Abyste si nemuseli veškerá hesla pamatovat a zároveň jste byli v bezpečí, tak doporučuji využívání Klíčenky na iCloudu. Tato aplikace totiž veškerá hesla dokáže vytvořit za vás, a to s tím, že je poté automaticky vyplní na všech zařízeních, která máte vedená pod stejným Apple ID. Při přihlášení se tak namísto vkládání hesla pouze stačí autorizovat například pomocí Touch ID či Face ID a o nic víc se nemusíte starat – heslo se vloží automaticky.

.