Zavřít reklamu
iWant

Jak nahrát hudbu do iPhonu pomocí iTunes

iWant

iTunes není složitý program. Ačkoliv je ve své současné podobě už poněkud přebujelý, po základním zorientování může být jako nástroj pro synchronizaci iOS zařízení s počítačem velmi efektivní. S oním základním zorientováním pomůže následující návod.

Desktopová aplikace iTunes (ke stažení zde) je rozdělena do čtyř základních částí. V horní části okna se nachází ovládání přehrávače a vyhledávání. Hned pod nimi je lišta pro přepínání mezi typy obsahu, který iTunes zobrazuje (hudba, videa, aplikace, vyzvánění atd.). Hlavní část okna slouží k procházení samotného obsahu a lze ji ještě rozdělit na dvě části zobrazením levého bočního panelu (Zobrazení > Zobrazit boční panel). Tento panel dovoluje dále přepínat mezi typy obsahu v daných kategoriích (např. umělci, alba, skladby, playlisty v „Hudbě“).

Nahrávání obsahu do iTunes je jednoduché. Stačí hudební soubory přetáhnout na okno aplikace a ona si ho sama zařadí do příslušné kategorie. V iTunes pak lze soubory dále upravovat, např. doplňovat do MP3 souborů informace o skladbách (klepnutím pravým tlačítkem na skladbu/video a vybrání položky „Informace“).

itunes-hudba2

Jak na synchronizaci a nahrání hudby

Krok 1

Poprvé iOS zařízení připojíme k počítači s nainstalovanými iTunes kabelem (lze to i přes Wi-Fi, viz níže). iTunes se na počítači po připojení buď spustí samo, nebo aplikaci spustíme.

Pokud iOS zařízení k danému počítači připojujeme poprvé, zeptá se nás, zda mu může věřit. Po potvrzení a případném zadání kódu uvidíme v iTunes buď standardní obrazovku s obsahem, nebo se zobrazení samo přepne na obsah připojeného iOS zařízení. Přehled připojených zařízení s možností přepínat mezi nimi je v liště nad hlavní částí okna.

itunes-hudba4

Po přepnutí na obsah připojeného iOS zařízení k navigaci využijeme především levou postranní lištu. V podkategorii „Souhrn“ můžeme nastavit zálohování, zálohovat SMS a iMessage, uvolnit místo v připojeném iOS zařízení, zkontrolovat aktualizace softwaru atd.

Zapíná se odtud také synchronizace prostřednictvím Wi-Fi. Ta se pak iniciuje automaticky, pokud je dané iOS zařízení připojeno k napájení a ke stejné Wi-Fi síti jako počítač, a nebo ručně v iOS zařízení v Nastavení > Obecné > Wi-Fi synchronizace s iTunes.

itunes-hudba5

Krok 2

Když v bočním panelu přepneme do záložky „Hudba“, hlavní část okna iTunes se rozdělí do šesti částí, v nichž můžeme vybrat mezi synchronizací různých typů hudebních souborů. Samotnou hudbu lze odtud do iOS zařízení nahrát podle playlistů, žánrů, umělců a alb. Seznamy při hledání konkrétních položek nemusíme přitom projíždět ručně, můžeme použít vyhledávání.

itunes-hudba6

Jakmile vybereme vše, co chceme do iOS zařízení nahrát (i v jiných podkategoriích), synchronizaci spustíme tlačítkem „Synchronizovat“ v pravém spodním rohu iTunes (případně tlačítkem „Hotovo“ pro opuštění iOS zařízení, které v případě změn synchronizaci také nabídne).

Alternativní nahrání hudby

Ještě než však opustíme zobrazení obsahu iOS zařízení, podívejme se do spodní části podkategorie „Hudba“. Ta zobrazuje položky, které jsme do iOS zařízení nahráli přetažením. Takovým způsobem lze nahrávat jednotlivé skladby, ale i celá alba nebo umělce.

itunes-hudba7

Provádí se to v zobrazení celé hudební knihovny iTunes. Vybranou skladbu uchopíme stisknutím levého tlačítka myši a přetáhneme ji na ikonu daného iOS zařízení v levém bočním panelu. Pokud panel nemáme zobrazený, po uchopení skladby vyskočí z levé strany okna aplikace sám.

itunes-hudba8

Jestliže iOS zařízení připojujeme k danému počítači poprvé a chceme do něj nahrát hudbu, musíme v podkategorii „Hudba“ synchronizaci nejdříve povolit zaškrtnutím políčka „Synchronizovat hudbu“. V případě, že na daném iOS zařízení už máme hudbu nahranou odjinud, smaže se – každé iOS zařízení je možné synchronizovat pouze s jednou lokální hudební knihovnou iTunes. Apple se tak snaží předcházet kopírování obsahu mezi počítači několika různých uživatelů.

Před odpojením kabelu mezi iOS zařízením od počítačem nezapomeňme odpojení provést nejdříve v iTunes, jinak hrozí poškození paměti iOS zařízení. Tlačítko pro to je vedle názvu připojeného zařízení v levém horním rohu hlavní části okna.

Na Windows je postup téměř totožný, lišit se mohou pouze názvy ovládacích prvků.