iWant

Jak nahrávat filmy do iPadu či iPhonu

iWant

Nejen iPad, ale i větší iPhony mohou posloužit jako perfektní nástroje ke sledování filmů či seriálů. Když ale do iOS zařízení chcete video nahrát, zjistíte, že to není tak úplně jednoduchá a intuitivní operace. Přinášíme vám tedy jednoduchý návod, jak na to. Vybrat si můžete hned ze dvou značně odlišných postupů.

Za pomoci iOS aplikace (např. VLC)

Aplikace Videa, kterou jsou iPhony i iPady vybaveny, trpí jedním zásadním nedostatkem. Podporuje jen hrstku formátů, a to navíc těch, které příliš lidí nepoužívá. Do systémového přehrávače nahrajete jen videa ve formátu .m4v, .mp4 a .mov.

V App Storu naštěstí existuje celá řada přehrávačů, které si poradí i s běžnějšími formáty jako .avi a .mkv. Prototypem formátového všeuměla je na většině platforem známé VLC a jinak tomu není ani na iPhonu. Po dlouhých bojích s pravidly Applu se aplikace VLC před časem napevno uhnízdila i v App Storu a pokud chcete sledovat filmy na iPadu či iPhonu, s bezplatným VLC neprohloupíte.

Když si VLC nainstalujete, stačí na počítači spustit iTunes a připojit k němu své iOS zařízení. Následně je nutné u připojeného zařízení v levém panelu iTunes vybrat položku Aplikace a po srolování dolů kliknout právě na VLC.

Zobrazí se klasické okno pro nahrání souborů, kam je možné film v takřka libovolném formátu (včetně .avi a .mkv) přetáhnout či vybrat z nabídky souborů. Pokud máte k filmu samostatný soubor s titulky, aplikace si s ním také poradí, takže ho rovněž nahrajte. Dejte si jen pozor, aby se jmenoval stejně jako soubor s videem.

iPad_VLC

VLC samozřejmě není jediná aplikace, která umí s rozličnými formáty souborů pracovat. Vynikající je také aplikace AVPlayer, která si poradí i například s časováním titulků. Za tu ale zaplatíte necelá 3 eura. Další alternativou je pak také OPlayer. Za ten ovšem zaplatíte ještě o dvě eura více.

Za pomoci počítačového softwaru pro konverzi videa

Kromě speciálních iOS aplikací, které si poradí s tradičními formáty, je pak samozřejmě možné také jít cestou opačnou, tedy nepřizpůsobovat přehrávač videu, ale video přehrávači. Na Mac i počítač s Windows si můžete jednoduše stáhnout software pro konverzi videa do formátu, se kterým si systémová aplikace Videa poradí.

Konvertorů je samozřejmě více, ale doporučit vám můžeme například pokročilý nástroj MacX Video Converter Pro. Ten videa převádí spolehlivě a nabízí i některé nadstavbové funkce, jako je například možnost stahovat videa z YouTube a dalších podobných serverů či nahrávat obrazovku vlastního počítače. Tento týden si navíc zmíněný konvertor můžete v rámci speciální akce pro čtenáře Jablíčkáře stáhnout zcela zdarma (běžná cena softwaru je přitom ne zrovna příznivých 50 dolarů).

Rozhodnete-li se pro tuto metodu, stáhněte si MacX Video Converter Pro pomocí našeho odkazu, nainstalujte si ho a spusťte. Následně stačí video, které chcete konvertovat, přesunout do okna aplikace, vybrat umístění výsledného videa, klepnout na tlačítko Run a potvrdit volbu formátu. Poté již stačí počkat, až proběhne proces konvertování.

Nyní již zbývá jen nahrát film do iPadu či iPhonu, k čemuž opět poslouží iTunes. Nejprve je třeba filmy nahrát do knihovny příkazem Soubor » Přidat do knihovny (zkratka CMD+O). U vybraného iPhonu nebo iPadu pak v sekci Filmy zatrhnete možnost Synchronizovat filmy a vyberete všechny, které chcete do zařízení nahrát. Akci dokončíte klepnutím na tlačítko Použít v pravém dolním rohu okna.

Snímek obrazovky 2016-03-17 v 13.38.21

 • Dan

  Konverze nejsou treba uz tak 2 roky. Doporucuji appku Infuse. Do ni potom primo treba pres wifinu lze nahrat cokoli a bez problemu spustit. Umi prehravat filmy i z disku na siti…z nej snadno napriklad do iPadu stahnout.

  • Michal

   Ja zacal teprve nedavno ale nemuzu jinak nez souhlasit Infuse sice neni zadarmo ale je to to nej co lze koupit

  • Jiří Brož

   Dobrý den, je prosím možné propojit infuse s daty ve vzdálené Time Capsule?

 • Jiri

  Vlc je prima, nicméně neřeší zvukovou stopu AC3.

  • Jakub

   Presne tak, VLC je sice zdarma, ale video neni slyset, doporucuji AVPlayer.

  • Tomáš Gažůr

   Zkus zkusit nPlayer. Jesice placený, ale podporuje všechny používané kodeky.

 • Kendy

  Za mě AcePlayer. Přehrává vše lokálně i z NAS.

 • David Urbánek

  Už několik let používám Infuse a nemá chybu. Umí AC3, automaticky stáhnout titulky, NAS, x možností jak stáhnout video do zařízení. Prostě nemám výhrad :)
  Teď je navíc i ve verzi pro aTV4.

 • Vlad

  Já používám přehrávač nPlayer. Soubory jde uploadovat přes wifi, přehraje všechno možný a líbí se mi UI. Jinak dík za tip na Infuse, to jsem neznal.

  • Matouš Petrus

   jj nPlayer je nejlepsi.. Jak pises.. a umi SMB

 • Vřele doporučuji aplikaci Waltr. Není zadarmo, ale uložení prakticky jakéhokoliv videa přímo do Videos na iOS zařízení je otázka jednoho kliknutí (resp. jednoho drag-and-dropnutí). Nepotřebujete iTunes, žadnou synchronizaci atd.

 • Tomáš Gažůr

  Jeden čas jsem využíval v článku zmiňovanou aplikaci VLC. Je dobrá, ale poté byl problém se zvukem. Některé kodeky nejsou podporovány. Občas padání a skoro žádný update aplikace.

  Cca 8 měsíců využívám nPlayer a jsem nad míru spokojen. Ano, je placený, ale umí vše potřebné a také podporuje všechny kodeky. Plus krásně funguje streamování filmů/seriálů z mého Synology NASu i s automatickým připojením titulků.

 • Dady

  Freemake Video Converter, Freemake Video Downloader, Freemake audio converter, malé a výkonné.