Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jablečné hodinky Apple Watch, tak už jste si dost možná všimli toho, že do nich můžete instalovat aplikace – stejně jako na iPhone, iPad či třeba Mac. Až donedávna byly Apple Watch „závislé“ na iPhonu. Pokud jste tedy chtěli nějaké aplikace do Apple Watch dostat, museli jste je prvně stáhnout na iPhone a až poté se objevily na Apple Watch. V rámci posledních aktualizací se však operační systém watchOS dočkal svého vlastního App Storu, což znamená, že Apple Watch už nejsou na iPhonu závislé. I přesto se však aplikace, které stáhnete na iPhonu, mohou automaticky instalovat na Apple Watch – tedy pokud mají verzi pro watchOS. Jak tomu zabránit se dozvíte v tomto článku.

Jak nastavit, aby se aplikace nainstalované na iPhone neinstalovaly na Apple Watch

Pokud chcete automatickou instalaci aplikací na Apple Watch zakázat, tak je prvně nutné, abyste se přesunuli na iPhone, se kterým máte vaše jablečné hodinky spárované. Jakmile tak učiníte, tak na iPhonu otevřete nativní aplikaci s názvem Watch. Zde se poté ve spodním menu ujistěte, že se nacházíte v sekci s názvem Moje hodinky. V aplikaci poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na sekci Obecné, kterou rozklikněte. Zde poté stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci Automatická instalace aplikací. Nyní už nebude docházet k tomu, že se veškeré aplikace nainstalované na iPhone budou instalovat i na Apple Watch.

Nyní, kdykoliv na iPhone nainstalujete nějakou aplikaci, která má i verzi pro Apple Watch, tak se na jablečné hodinky nenainstaluje. Namísto toho se vám zobrazí pouze možnost pro ruční instalaci verze pro watchOS. Chcete-li si zobrazit aplikace, které můžete na Apple Watch ručně nainstalovat, tak stačí přejít do aplikace Watch, kde v sekci Moje hodinky sjeďte úplně dolů. Zde můžete aplikace z iPhonu ručně přidat anebo již nainstalované aplikace na Apple Watch odebrat.

.