Zavřít reklamu

Poslední update iOS 4.2.1 přinesl celkem několik výrazných změn. Jednou z těch, které uživatelé nejvíce ocenili, bylo určitě uvedení služby Find My iPhone pro všechny uživatele zdarma.

Však ihned po zveřejnění tohoto updatu se začaly množit komentáře, že služby Find My iPhone nepodporuje starší přístroje. Díky návodu obsaženému v tomto článku však zjistíte, že vše funguje v pořádku.

Find my iPhone je služba od společnosti Apple, která byla do tohoto pondělí součástí placeného účtu MobileMe. S příchodem iOS 4.2.1 lidé z jablečné společnosti usoudili, že by bylo dobré tuto službu zpřístupnit pro všechny majitele jablečných iZařízení.

Nicméně dali omezení. Službu Find My iPhone měly podporovat pouze iPhone 4, iPod touch 4. generace a iPad, čímž vyvolali bouři spojenou s nenávistí u svých uživatelů vlastnící některý ze starších modelů. Po přečtení tohoto článku ale zjistíte, že tuto službu můžete používat i např. na iPhonu 3G, apod.

Find My iPhone je velice užitečná služba, která vám může výrazně ulehčit život při ztrátě např. iPhonu 4. Po přihlášení pomocí vašeho účtu na stránky me.com totiž můžete sledovat souřadnice, kde se váš přístroj nachází. To není vše, co tato služba nabízí.

Uživatel je schopný si kdykoliv na svoje zařízení nechat zaslat zprávu (kterou můžete případného zloděje vystrašit), zahrát nějaký zvuk, zamknout telefon či smazat data. Můžete tedy případnému zloději velmi znepříjemnit jeho radost z úlovku. Navíc máte velkou šanci, že zloděje podle lokace najdete a získáte svého miláčka zpět.

Návod na zprovoznění Find My iPhone na starších zařízeních

Budeme potřebovat:

  • Novější iOS zařízení (iPhone 4, iPod touch 4. generace, iPad),
  • starší iOS zařízení (iPhone 3G, iPhone 3GS, apod.)

Kroky na novějším iOS zařízení:

1. Stáhnutí aplikace na novější iPhone

Na iPhonu spustíme App Store, odkud stáhneme aplikaci Find My iPhone.

2. Nastavení účtu

Dále přejdeme do nastavení telefonu konkrétně do Nastavení/Mail, Kontakty, Kalendáře/Přidat účet… Vybereme účet „MobileMe“, zadáme své uživatelské Apple ID spolu s heslem. Pak už jen stačí zvolit „Dále“.

3. Ověření účtu

Pokud nemáte ověřený svůj účet. Společnost Apple vám zašle e-mail s odkazem, pomocí kterého autorizujete své Apple ID pro službu MobileMe.

4. Spusťte Find My iPhone aplikaci

Po spuštění aplikace se přihlaste na svůj vytvořený MobileMe účet a potvrďte službu Find My iPhone. Tímto jsou kroky na novějším zařízení (iPhone 4, iPod touch 4. generace, iPad) hotovy.

Kroky na starším iOS zařízení:

Nyní výše uvedený postup provedeme úplně stejně na starším zařízení a následně uvidíte, jak bude služba Find My iPhone fungovat i na starších produktech. Osobně jsem to zkoušel na iPhonu 3G, výsledek byl parádní. Vše jde, jak má.

Kdybyste nevlastnili některé z novějších přístrojů od společnosti Apple, můžete požádat své známé, kteří by vám s kroky pro novější iOS zařízení mohli pomoct. Jedná se pouze o založení MobileMe účtu a následné přihlášení.

Pokud máte více přístrojů uvedených v seznamu zařízení v aplikaci na iPhonu, tak např. pomocí jednoho můžete vykonávat úkony na druhém zařízení, aniž byste se museli přihlašovat na web me.com.

Tím myslím především zobrazování lokace, zamknutí telefonu, smazání dat, zaslání výstražné sms či zvuku. Což je velká výhoda v případě ztráty, protože při hledání nebudete s sebou muset nosit např. MacBook, ale bude vám stačit pouze iPhone.

.