Zavřít reklamu

Stejně jako ostatní produkty od Applu, tak i Apple Watch jsou velmi náchylné na možné poškození. Pokud se řadíte mezi jedince, kteří bez Apple Watch neopustí domov, a máte během dne problém najít čas pro nabití hodinek, tak patříte do nejvíce rizikové skupiny. Ostřílení uživatelé jablečných hodinek už nejspíše sami ví, jak je co nejlépe ochránit. Jestliže ale cítíte, že byste mohli Apple Watch dnes dostat pod stromeček, tak byste měli zjistit, jak je vlastně můžete ochránit, aby vám vydržely co možná nejvíce. Přesně na to se společně podíváme v tomto článku.

Povinností je ochranné sklo nebo folie

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že v případě ochrany Apple Watch je naprostou povinností využít ochranné sklo nebo folii. Je nutné se zamyslet nad tím, že Apple Watch nosíte prakticky všude s sebou, a dokonce s nimi někteří z nás i spí. Během celého dne může přijít hned několik různých nástrah, během kterých můžete displej jablečných hodinek poškrábat. Jeden z největších problémů přichází v případě, že máte doma kovové zárubně – vsadím se, že během několika prvních dní se vám podaří o ně s hodinkami zachytit. V tom lepším případě utrpí šrám pouze tělo, v tom horším pak objevíte na displeji škrábanec. Šikovní a ohleduplní můžete být doopravdy sebevíce – s velkou pravděpodobností se tohle dřív nebo později stane. Všemožných nástrah pro Apple Watch samozřejmě existuje nespočet. Kromě výše zmíněných zárubní se můžete ocitnout v situaci, kdy si například v šatně hodinky umístíte do skříňky, poté na ně zapomenete a při dalším převlékání je shodíte na zem.

apple watch series 6
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Abyste jakémukoliv poškození předešli, tak byste si na Apple Watch měli co nejdříve aplikovat ochranné sklo nebo folii. V tomto případě máte k dispozici hned několik různých řešení. Co se týče ochranného skla, tak mohu doporučit to od PanzerGlass. Zmíněné ochranné sklo má výhodu v tom, že je po hranách zaoblené, takže perfektně obepíná celý displej hodinek. Nevýhodou je každopádně poněkud složitá aplikace, kterou nemusí nutně každý uživatel zvládnout. Kromě toho jsem se setkal s lehce horší odezvou displeje. Právě s tvrzeným sklem si ale můžete být jistí, že se vám displej hodinek (s největší pravděpodobností) poničit nepodaří. Pokud sklo nalepíte opravdu přesně, tak jen těžko na hodinkách poznáte rozdíl se sklem a bez něj. Při aplikace si mohou objevit bubliny, které každopádně během několika dní automaticky zmizí – nesnažte se tedy případně sklo zbytečně přelepovat.

Jestliže po ochranném skle sahat nechcete, a to například kvůli vyšší ceny anebo kvůli složité aplikaci, tak pro vás mám skvělou možnost v podobě folie. Taková folie je oproti sklu o mnoho levnější a dokáže hodinky perfektně ochránit proti škrábancům. Z vlastní zkušenosti vám pak mohu doporučit folii Spigen Neo Flex. Rozhodně se každopádně nejedná o obyčejnou folii, ba naopak je oproti těm klasickým o něco hrubší a má jinou strukturu. Potěší vás především cena, v balení se pak nachází rovnou tři kusy folie, takže ji můžete jednoduše kdykoliv vyměnit. Co se týče aplikace, tak ta je velmi jednoduchá – v balení dostanete přibalený speciální roztok, který na displej hodinek nastříkáte, čímž získáte dlouhou dobu pro přesnou aplikaci. Po krátké době folie perfektně přilne a na hodinkách ji prakticky vůbec nepoznáte, a to ani vizuálně, ani dotykem. Kromě výše zmíněné folii můžete sáhnout také po nějaké obyčejné, například od Screenshield.

Sáhnout můžete také po obalu na tělo hodinek

Jak už jsem zmínil výše, tak naprostým základem je u Apple Watch ochrana displeje. Pokud každopádně chcete, tak můžete sáhnout také po obalu na samotné tělo hodinek. Dostupné ochranné kryty pro Apple Watch můžeme zařadit do třech kategorií. V první kategorii najdete klasické průhledné silikonové kryty, do kterých hodinky jednoduše vložíte. Díky silikonovému obalu získáte skvělou ochranu celého těla hodinek, která navíc není vůbec drahá. Většina těchto silikonových obalů chrání samotné šasi, některé obaly však sahají také přes displej, takže dochází ke kompletní ochraně hodinek. Do druhé skupiny pak patří podobné obaly, které jsou však zhotoveny z jiného materiálu, například z polykarbonátu či hliníku. Tyto obaly už samozřejmě do plochy displeje nezasahují. Výhodou je tenkost, elegance a příznivá cena. Kromě obyčejných obalů můžete sáhnout také po tom, který je zhotoven aramidu – konkrétně jej vyrábí PITAKA.

Do třetí skupiny pak spadají takové obaly, které jsou robustní a ochrání vaše hodinky prakticky před čímkoliv. Pokud už jste se někdy na nějaké robustní obaly, nikoliv pouze na Apple Watch, dívali, tak dám zajisté neunikla značka UAG, popřípadě Spigen. Právě tato společnost se mimo jiné stará o výrobu odolných obalů, a to například na iPhone, Mac, ale také Apple Watch.  Takové obaly samozřejmě nejsou nikterak elegantní, každopádně vaše nové jablečné hodinky zvládnou ochránit před vším. Jestliže se tedy chystáte někam, kde by mohlo dojít k poškození hodinek, avšak i přesto je chcete používat, tak by se vám takový robustní obal mohl hodit.

Dávejte si pozor, kam hodinky berete

Všechny Apple Watch Series 2 a novější jsou voděodolné do 50 metrů hloubky podle normy ISO 22810:2010. Bez problémů tedy Apple Watch můžete vzít do bazénu, anebo třeba do sprchy. Každopádně je třeba podotknout, že různé sprchové gely a další přípravky mohou voděodolnost narušit – konkrétně může dojít k narušení lepivé vrstvy. Mimo jiné byste do vody měli zvolit správný řemínek. Nutno totiž podotknout, že například řemínky s klasickou přezkou, kožené řemínky, řemínky s moderní přezkou, milánské tahy a článkové tah nejsou voděodolné a při kontaktu s vodou může dojít dříve nebo později k poškození.

.