Zavřít reklamu

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Markéta s Petrem se již necelý rok snaží o miminko. Na počátku nic neřešili a nechávali to na náhodě. Markéta však stále nemohla otěhotnět, i když lékařské výsledky neukázaly žádné zdravotní problémy. Společně to doma s Petrem řešili, až se jednou dozvěděli o chytrém bazálním teploměru iFertracker od společnosti Raiing. Neměli co ztratit, a tak se ho Markéta rozhodla vyzkoušet.

iFertracker je na první pohled nenápadné plastové zařízení, které váží pouhých šest gramů a jeho tloušťka je necelých sedm milimetrů. Designově je tvarované tak, aby co nejvíce kopírovalo ženské tvary, především pak v oblasti podpažní jamky. Tam se totiž zařízení umisťuje pomocí tenké oboustranné náplasti.

Markéta si každý večer před spaním iFertracker lepí do podpaží a po celou noc ho má u sebe. Přístroj pak sám v pravidelných intervalech měří nejen teplotu, ale sleduje i pohyby, díky kterým umí vyhodnotit také kvalitu spánku. iFertracker provede za jednu noc více než dvacet tisíc měření a všechny údaje o tělesné teplotě Markéty se ukládají do vnitřní paměti. Zařízení tak nevysílá žádné signály či záření a je poháněno obyčejnou hodinkovou baterií.

Stejně tak zařízení nemá žádný spínač. iFertracker se zapne sám na těle a sám se i po odlepení vypne. Každé ráno se naopak zařízení synchronizuje prostřednictvím Bluetooth 4.0, které je po dobu měření vypnuté. Jediné, co Markéta musí udělat, je, že zapne stejnojmennou aplikaci, aby se naměřené hodnoty mohly synchronizovat. V případě, že se na synchronizaci zapomene, nic se neděje. Vnitřní paměť zařízení vystačí na 240 hodin záznamů. Samotná přesnost měření se pohybuje okolo 0,05 stupně Celsia.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Díky naměřeným hodnotám a intuitivní aplikaci iFertracker snadno zjistí, kdy je nejvhodnější den pro početí dítěte. Zařízení pracuje na stejném principu jako jiné bazální tělesné teploměry, které jsou však obvykle navrženy pro měření teploty v ústech. Teplota naměřená v ústech po probuzení se ale jen blíží skutečné bazální teplotě, tu je potřeba měřit ve spánku. iFertracker je tedy v tomto ohledu přesnější a ve výsledku celkově uživatelsky přívětivější.

Hlavním smyslem naměřených údajů je to, aby Markéta měla přehled o svém menstruačním cyklu a především pak věděla, kdy má ovulaci. Ta je nejdůležitější částí menstruačního cyklu a jen během ovulace může žena otěhotnět.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Aplikace iFertracker je velmi intuitivní a přehledná, přičemž je plně lokalizována do českého jazyka. Stejně tak umí synchronizovat data napříč zařízeními a snadno tak může i Petr mít přehled o naměřených výsledcích. Díky tomu mohou i předem naplánovat nejvhodnější dobu na pohlavní styk. Celý menstruační cyklus vidí Markéta v aplikaci prostřednictvím interaktivního grafu, který je barevně rozdělen. Například na samotnou ovulaci pak dokáže aplikace sama upozornit notifikací.

Všechny naměřené hodnoty se zobrazují v přesném grafu a kalendáři, který snadno může Markéta exportovat a sdílet se svou gynekoložkou. Aplikace je v App Storu ke stažení zdarma a je kompatibilní se zařízeními od iPhone 4S, iPad mini nebo iPad 3 a výš.

iFertracker dokáže být velice užitečné zařízení, které může párům pomoct s početím dítěte, především pak ve fázi, kdy to nelze nechat náhodě. Výhodou zařízení je i to, že je doopravdy velmi malé a tenké. Žena tak během spánku nic necítí a ani jí nikde nepřekáží. Synchronizace i měření dat funguje rovněž spolehlivě.

Dobrá zpráva je, že iFertracker mohou využívat také ženy, které nemají pravidelný menstruační cyklus. Délku svého cyklu lze zadat v nastavení a navíc pak začátek a konec menstruační periody manuálně korigovat. iFertracker pak na všechny uživatelské změny reaguje a automaticky přepočítává predikci zbytku cyklu. Při delším používání se stále učí a jeho predikce je i u nepravidelných cyklů komplexnější a přesnější.

Ve výsledku tak iFertracker na základě charakteristiky naměřených dat bazální teploty dokáže rozpoznat také těhotenství (již za 7–8 dní), rozpoznat anovulační cykly i zvýšené riziko samovolného potratu (při používání i v prvních 3–4 měsících těhotenství).

V rámci základního balíčku dostanete spolu s iFertrackerem balíček 30 náplastí, které vydrží 30 dní. Náhradní balíčky po 60 kusech lze dokoupit za 260 korun. Chytrý bazální teploměr iFertracker můžete zakoupit za 4 290 korun v obchodě Raiing.cz.

Pokud pořízení moderního bazálního teploměru zvažujete, rozhodně by vás od iFertrackeru neměla odrazovat cena. Konkurenční zařízení – jako například Cyclotest Baby nebo Lady-Comp Baby – jsou totiž ještě mnohem dražší, ale naopak uživatelsky komplikovanější a složitější na ovládání a vyhodnocování záznamů.

Oba zmíněné produkty měří teplotu v ústech, což je třeba dělat okamžitě po probuzení a ne vždy si na to vzpomenete. Po pár minutách od probuzení výsledky přestávají být relevantní. U iFertrackeru naopak nemusíte nic takového řešit a maximální pohodlí s vyhodnocováním výsledkům přináší mobilní aplikace, kde máte vše přehledně zaznamenané a vždy po ruce.

Diskuze k článku

    To musí hezky vonět, když se s tím spinká v podpaží.

    Lepší je si děti vůbec nedělat, nebo dítě koupit v Polské anonci za 2000czk, případně vyměnit v Africe za iPod.

    Podle toho, kolik maji decek Cigani to vypada, ze toto ma v podpazi kazda Cigaňa. Jinak coz take misto tohoto nesmyslu prestat cucet do iNesmyslu, zacit se trochu hybat a zit normalne. Ono to pak treba prIjde samo. Jako osobne tomu moc neverim. Pani Marketa s manzelem nebo koho to ma do toho jiste busili co to slo a stejne nic. Mozna jim neni prano jako dvojci. Nekterym parum to proste nepasuje. Pokud je pro ne dite dulezite, tak to asi bude chtit zmenu partnera, nebo si proste uzivat zivota bez parchantu.

    Tady už se bohužel reklamní sdělení opravdu neoznačují. Já už nevěřím že pan Tobiáš existuje, je to pseudonym pod kterým se zveřejňují PR články, jinak to snad ani neni možný . . . .

celý text





Čtěte více