Zavřít reklamu

Jak zjistit, jestli jsou vaše AirPody falešné? Pokud si AirPody zakoupíte na oficiálním e-shopu Applu nebo u autorizovaného prodejce, je šance, že by nebyly pravé, prakticky mizivá. Pokud je ale koupíte z druhé ruky, případně vám je někdo daruje, jistá pravděpodobnost tu je.

Podezření na neautenticitu AirPodů ve vás může vzbudit jejich vzhled, váha, nebo třeba to, jak (ne)fungují. O jejich pravosti se můžete definitivně přesvědčit přímo na vašem iPhonu – v dnešním článku vám poradíme, jak na to.

Padělané výrobky nejsou novým problémem, ale na prodejních platformách se často objevují padělky sluchátek AirPods Pro. Vysoká cena a velká poptávka po tomto výrobku činí AirPods Pro ideální pro padělatele výrobků díky dobré ziskové marži i po vysokých nákladech na padělání. Po světě ale samozřejmě koluje velká spousta falzifikátů základních modelů AirPodů. Pokud už jste si AirPody pořídili a nyní pochybujete o jejich pravosti, postupujte podle následujícího návodu:

První krokem by mělo být zjištění sériového čísla – to by se mělo nacházet na balení AirPodů. Toto číslo následně zadejte na webu Applu.

  • Pokud jste AirPody získali bez krabičky, otevřete pouzdro se sluchátky a chopte se vašeho iPhonu.
  • Na iPhonu spusťte Nastavení -> Bluetooth a klepněte na ⓘ  napravo od názvu AirPodů.
  • Nyní přichází okamžik pravdy: V případě, že jste se dostali k falešným AirPodům, objeví se v horní části displeje text „Nepodařilo se ověřit, že tato sluchátka jsou originální AirPody. Je možné, že se nebudou chovat podle očekávání.“

Některé falešné AirPody fungují překvapivě dobře, a to včetně dotykového ovládání nebo spolupráce s asistentkou Siri. Je tedy jen na vás, zda se falzifikát rozhodnete na vlastní riziko i nadále používat, nebo zda se rozhodnete tuto nepříjemnou situaci řešit jiným způsobem.

.