Zavřít reklamu

Ovládání iPhonu v rukavicích se možná začátečníkům může zdát jako nadlidský úkon. Odpověď na otázku jak ovládat iPhone v rukavicích sice není jednoduchá, neznamená to ale, že by to nebylo vůbec možné. V tomto článku vám dáme několik tipů, díky kterým už kvůli ovládání iPhonu v zimě nebudete muset svlékat rukavice (ani používat nos místo prstu).

Telefonní hovory

Mezi situace, ve kterých se uživatelé ocitají nejčastěji, patří příchozí hovor. Na iPhonu si sice můžete aktivovat automatické přijetí příchozího telefonního hovoru, toto řešení je ale z mnoha důvodů značně nepraktické. Ideální je, když máte v danou chvíli nasazená sluchátka EarPods nebo AirPods – pro přijetí hovoru přes EarPods můžete stisknout prostřední tlačítko na ovladači, na tradičních AirPods přijmete hovor dvojitým poklepáním na jedno ze sluchátek, u AirPods Pro zase stiskem stopky jednoho ze sluchátek. Pokud chcete naopak příchozí hovor odmítnout, stačí dvakrát stisknout tlačítko pro vypínání iPhonu.

Ovládání fotoaparátu

Chcete si na svůj iPhone vyfotit nebo natočit nádherně zasněženou krajinu, ale nechcete si kvůli focení či natáčení nebo natáčení sundavat rukavice, a vlastníte iPhone 11 a novější, můžete dlouhým stiskem jednoho z tlačítek pro ovládání hlasitosti zahájit natáčení za pomoci funkce QuickTake. Starší modely pak nabízí možnost zahájení snímání sekvence snímků. Tuto funkci můžete aktivovat v Nastavení -> Fotoaparát, kde aktivujete možnost Fotit sekvence tlačítkem zesílení zvuku. Tlačítkem pro zvýšení hlasitosti nafotíte sekvenci, tlačítkem pro snížení hlasitosti pořídíte jeden jediný záběr. Samotný fotoaparát pak můžete otevřít například příkazem „Hey Siri, open the camera“.

Funkce Zpřístupnění

K ovládání iPhonu v rukavicích můžete využít i relativně novou funkci Zpřístupnění – poklepání za zadní stranu. Tímto úkonem můžete na vašem iPhonu aktivovat vámi vybranou akci, přičemž jednu akci můžete přiřadit k dvojitému a další akci zase k trojitému poklepání. na zadní stranu iPhonu. Akce, které se spustí po poklepání na zadní stranu, můžete nastavit v Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk -> Klepnutí na zadní stranu.

Využijte Siri

Skvělým pomocníkem při ovládání iPhonu v rukavicích může být také digitální hlasová asistentka Siri. Té můžete zadat celou řadu užitečných příkazů, počínaje přehráváním hudby („Hey Siri, play some music“) a konče odesíláním zpráv (v tomto směru jste ovšem bohužel omezeni po jazykové stránce, protože Siri stále ještě neovládá češtinu). Siri vám dokáže například nahlas přečíst příchozí zprávu („Hey Siri, read last message from [jméno kontaktu]“), informovat vás o počasí („How is the weather today?“), nebo třeba změnit úroveň jasu („Increase brightness“) či hlasitosti na vašem iPhonu.

Pořiďte si ty správné rukavice

Pokud se vám nechce využívat výše zmíněné triky a dáváte přednost manuálnímu ovládání iPhonu, můžete si zkrátka pořídit speciálně upravené rukavice, které jsou pro tyto účely přímo určené. Speciální rukavice pro ovládání iPhonu najdete u naprosté většiny prodejců s elektronikou. Počítejte s tím, že vyšší cena vám obvykle zaručí snazší a přesnější ovládání i lepší výdrž rukavic jako takových. Je ale zapotřebí také mít na vědomí, že ovládání iPhonu v rukavicích bude vždy méně precizní než bez nich.

.