Zavřít reklamu

Pokud jste našli pod stromečkem iPhone, iPad, Mac či Apple Watch, tak jste přes celý rok museli být skutečně velmi hodní. V případě, že se nejedná o vaše první Apple zařízení z konkrétní kategorie, tak s největší pravděpodobností budete chtít starý kus prodat. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem můžete iPhone, iPad, Mac a Apple Watch nachystat k prodeji, anebo případně k darování. Takový postup obsahuje pouze jednoduché smazání konkrétního zařízení a trvá jen pár minut.

Jak připravit iPhone (a iPad) k prodeji

V případě iPhonu (či iPadu) je to poměrně jednoduché. Vaše starší zařízení si nejprve zálohujte, případně jej použijte pro přenesení dat do nového. Následně přichází to nejdůležitější v podobě smazání a resetování celého iPhonu. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení → Obecné a úplně dole zvolíte možnost Přenést nebo resetovat iPhone. Zde zvolte Smazat data a nastavení, kdy vás samotný iPhone informuje o tom, že tímto krokem dojde k odstranění nejen aplikací a dat, ale zároveň i Apple ID, aktivačního zámku Najít a veškerých dat z Apple Wallet. Tento krok je pochopitelně nutné potvrdit kódem k iPhonu a heslem k Apple ID. Jakmile se tento proces dokončí, máte kompletně hotovo. Po tomto je totiž iPhone doslova jako nový, bez jakýchkoliv nastavení.

Jak připravit Mac k prodeji

Podobně jednoduché je to i v případě Macu. Předtím, než se rozhodnete Mac kompletně smazat a připravit k prodeji, tak si prvně samozřejmě vše zálohujte, abyste nepřišlo o žádná data. Využít k tomu můžete třeba iCloud případě externí pevný disk, anebo můžete rovnou využít utilitu po přenos dat po zapnutí nového Macu. Jakmile budete připravení, tak přejděte do  → Nastavení systému, kde z levého panelu vyberte Obecné a následně klepněte na Přenos nebo resetování. Pak už jen stiskněte Smazat data a nastavení, a poté už se držte zobrazených instrukcí.

Jak připravit Apple Watch k prodeji

Jinak než jednoduše tomu není ani v případě jablečných hodinek Apple Watch. I v tomto případě stačí dodržet pár jednoduchých kroků a zařízení budete mít kompletně připraveno k prodeji či darování, přičemž celý proces vám zabere jen pár minut. Před samotným procesem se ujistěte, že máte iPhone a Apple Watch ve vzájemné blízkosti. Následně přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Obecné → Resetovat → Smazat data a nastavení na Apple Watch. Pak už se jen stačí držet instrukcí zobrazených na obrazovce iPhonu.

.