Zavřít reklamu

Pokud jste našli pod stromečkem iPhone, iPad, Mac či Apple Watch, tak jste přes celý rok museli být skutečně velmi hodní. V případě, že se nejedná o vaše první Apple zařízení z konkrétní kategorie, tak s největší pravděpodobností budete chtít starý kus prodat. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem můžete iPhone, iPad, Mac a Apple Watch nachystat k prodeji, anebo případně k darování. Takový postup obsahuje pouze jednoduché smazání konkrétního zařízení a trvá jen pár minut.

Jak připravit iPhone (a iPad) k prodeji

V případě iPhonu (či iPadu) je to poměrně jednoduché. Vaše starší zařízení si nejprve zálohujte, případně jej použijte pro přenesení dat do nového. Následně přichází to nejdůležitější v podobě smazání a resetování celého iPhonu. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení → Obecné a úplně dole zvolíte možnost Přenést nebo resetovat iPhone. Zde zvolte Smazat data a nastavení, kdy vás samotný iPhone informuje o tom, že tímto krokem dojde k odstranění nejen aplikací a dat, ale zároveň i Apple ID, aktivačního zámku Najít a veškerých dat z Apple Wallet. Tento krok je pochopitelně nutné potvrdit kódem k iPhonu a heslem k Apple ID. Jakmile se tento proces dokončí, máte kompletně hotovo. Po tomto je totiž iPhone doslova jako nový, bez jakýchkoliv nastavení.

Jak připravit Mac k prodeji

Podobně jednoduché je to i v případě Macu. Předtím, než se rozhodnete Mac kompletně smazat a připravit k prodeji, tak si prvně samozřejmě vše zálohujte, abyste nepřišlo o žádná data. Využít k tomu můžete třeba iCloud případě externí pevný disk, anebo můžete rovnou využít utilitu po přenos dat po zapnutí nového Macu. Jakmile budete připravení, tak přejděte do  → Nastavení systému, kde z levého panelu vyberte Obecné a následně klepněte na Přenos nebo resetování. Pak už jen stiskněte Smazat data a nastavení, a poté už se držte zobrazených instrukcí.

Jak připravit Apple Watch k prodeji

Jinak než jednoduše tomu není ani v případě jablečných hodinek Apple Watch. I v tomto případě stačí dodržet pár jednoduchých kroků a zařízení budete mít kompletně připraveno k prodeji či darování, přičemž celý proces vám zabere jen pár minut. Před samotným procesem se ujistěte, že máte iPhone a Apple Watch ve vzájemné blízkosti. Následně přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Obecné → Resetovat → Smazat data a nastavení na Apple Watch. Pak už se jen stačí držet instrukcí zobrazených na obrazovce iPhonu.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.