Zavřít reklamu

Výdrž Apple Watch je určena především tím, jakým způsobem a jak často jablečné hodinky využíváte. Všeobecně platí, že nové hodinky dokáží vydržet maximálně dva dny při průměrném používání, tato doba se však samozřejmě stárnutím baterie snižuje. V případě, že už vaše Apple Watch nevydrží tolik jako kdysi, jelikož už je nějakou tu dobu vlastníte, tak by se vám mohly hodit nějaké tipy, díky kterým můžete výdrž hodinek prodloužit. Ať už potřebujete výdrž hodinek prodloužit z jakéhokoliv důvodu, tak níže najdete 5 tipů, které vám zajisté pomohou.

Deaktivace animací a zkrášlovacích efektů

Při používání Apple Watch si můžete všimnout, že operační systém watchOS využívá několika pěkných animací a zkrášlovacích efektů, díky kterým se zdá celé prostředí plynulejší, intuitivnější a jednoduše lepší. Pravdou ale je, že tyto animace a efekty mohou být pro Apple Watch náročné, kvůli čemuž poté dochází k větší spotřebě energie baterie. V rámci watchOS si však tyto animace a efekty můžete jednoduše deaktivovat. Stačí na iPhone přejít do aplikace Watch, kde dole klepněte na možnost Moje hodinky. Poté přejděte do sekce Zpřístupnění a zde rozklikněte kolonku Omezit pohyb. Zde už jen stačí, abyste aktivovali funkci Omezit pohyb, a poté deaktivovali možnost Přehrávat efekty zpráv. Deaktivaci této funkce provedete také na Apple Watch, a to v Nastavení -> Zpřístupnění -> Omezit pohyb.

Zredukování barev

Jedna z věcí, která dokáže na Apple Watch nejvíce zatěžovat baterii, je displej. Operační systém watchOS dokáže na jablečných hodinkách zobrazit opravdu leccos – od různých notifikací, přes webové stránky až po sledování cvičení. Kamkoliv se v systému watchOS podíváte, tak jste často doprovázeni pestrými barvami. I pro zobrazení těchto pestrých barev je nutné využít energii baterie. V tomto případě se může hodit funkce, s jejíž pomocí můžete displej Apple Watch přepnout do stupňů šedi. V případě, že chcete tuto funkci aktivovat, tak přejděte v aplikaci Watch na iPhone do sekce Moje hodinky, a poté rozklepněte kolonku Zpřístupnění. Zde už jen stačí aktivovat funkci Stupně šedi. Tuto funkci můžete aktivovat také na Apple Watch, a to v Nastavení -> Zpřístupnění, kde aktivujte Stupně šedi.

Deaktivace rozsvícení hodinek po zvednutí zápěstí

Hodinky jsou primárně určené k tomu, aby vám dokázaly zobrazit čas – a v případě Apple Watch to samozřejmě není jinak. Series 5 sice přišly s Always-On displejem, který dokáže čas zobrazovat neustále, každopádně displej starších hodinek nemůže zůstat neustále zapnutý, jelikož by došlo k rychlému vybití baterie. Apple proto přišel se skvělou funkcí, kdy se hodinky rozsvítí automaticky tehdy, pokud rozpoznají, že jste je zvedli z klasické pozice směrem před sebe, abyste se podívali na hodiny. V některých případech však dojde k chybnému vyhodnocení a Apple Watch se mohou rozsvítit i tehdy, kdy to není potřeba. Pokud chcete tuto funkci deaktivovat, tak v aplikaci Watch na iPhone přejděte do sekce Moje hodinky, kde rozklepněte kolonku Obecné. Zde sjeďte níže, klepněte na řádek Probudit obrazovku a deaktivujte funkci Probudit zvednutím zápěstí. Tuto funkci můžete deaktivovat i na Apple Watch v Nastavení -> Obecné -> Probudit obrazovku.

Vypnutí sledování srdečního tepu

Kromě všech ostatních funkcí umí vaše Apple Watch taktéž sledovat a analyzovat váš srdeční tep. Díky tomu vás dokáží upozornit na příliš vysoký, anebo příliš nízký srdeční tep, který by mohl poukazovat na nějakou vadu srdce. I senzor srdečního tepu samozřejmě spotřebovává energii baterie. V případě, že si jste jistí tím, že máte srdce v pořádku, popřípadě pokud na sledování srdečního tepu používáte jiné zařízení, tak můžete senzor srdečního tepu na Apple Watch deaktivovat. Stačí přejít v aplikaci Watch na iPhone do sekce Moje hodinky, kde klepněte na možnost Soukromí. Zde už jen stačí, abyste deaktivovali funkci Srdeční tep. Tuto funkci můžete deaktivovat i přímo na Apple Watch, stačí přejít do Nastavení -> Soukromí -> Zdraví -> Srdeční tep.

Úsporný režim při cvičení

Apple Watch jsou určené především uživatelům, kteří si chtějí zaznamenat a analyzovat svou aktivitu a všeobecně sledovat zdraví. Veškeré ostatní funkce, tedy například zobrazování notifikací, odpovídání na hovory a další, jsou brané jakožto sekundární. Pokud patříte mezi vytrvalé sportovce a nedělá vám sportovat několik hodin denně, tak vaše Apple Watch s největší pravděpodobností vydrží jen doopravdy krátkou dobu. V tomto případě se může hodit aktivace funkce, díky které se při cvičení deaktivují čidla srdečního tepu při chůzi a běhu. Pokud chcete tuto funkci aktivovat, tak na iPhonu v aplikaci Watch přejděte do sekce Moje hodinky, kde sjeďte níže a klepněte na kolonku Cvičení. Zde už jen stačí aktivovat možnost Úsporný režim. Tuto funkci můžete také aktivovat přímo na Apple Watch, stačí přejít do Nastavení -> Cvičení.

Závěr

V případě, že potřebujete vaše Apple Watch co nejvíce šetřit, tedy co se baterie týče, tak můžete aktivovat tzv. režim rezervy. V tomto režimu se deaktivují veškeré funkce jablečných hodinek, které vám budou schopné zobrazit pouze malý digitální čas a nic víc. Pokud chcete režim rezervy aktivovat, tak na vašich Apple Watch otevřete ovládací centrum a prstem klepněte na současný procentuální stav baterie. Zde už jen stačí, abyste prstem přejeli po posuvníku Rezerva, čímž se tento režim aktivuje.

.