Zavřít reklamu

Úsporný režim při cvičení

K největší spotřebě energie dochází v případě, že necháváte Apple Watch sledovat vaše cvičení. V tomto režimu jsou aktivní prakticky všechny senzory, které zpracovávají potřebná data, což samozřejmě vyžaduje výkon. Součástí Apple Watch je každopádně speciální úsporný režim, který můžete aktivovat pro sledování chůze a běhu. Pokud jej zapnete, přestane se u těchto dvou typů cvičení sledovat srdeční aktivita. Pro aktivaci stačí, abyste na iPhonu přešli do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Cvičení a zde zapněte funkci Úsporný režim.

Režim nízké spotřeby

Jistě víte, že si na iPhonu můžete aktivovat režim nízké spotřeby, a to hned několika různými způsoby. Dlouhou dobu byl režim nízké spotřeby skutečně k dispozici jen pro jablečné telefony, nedávno však došlo k rozšíření na veškerá ostatní zařízení, včetně Apple Watch. Pokud byste chtěli režim nízké spotřeby na jablečných hodinkách zapnout, tak stačí otevřít ovládací centrum, kde následně klepněte na prvek s aktuálním stavem baterie. Nakonec už jen stačí dole Režim nízké spotřeby jednoduše aktivovat.

Ruční snížení jasu

Zatímco na iPhonu, iPadu či Macu je k dispozici automatický jas, který se upravuje v závislosti na datech, které přijme světelný senzor, tak na Apple Watch tato funkce bohužel k dispozici není. To znamená, že jablečné hodinky mají konstantně nastavený stejný jas. Málokdo ale ví, že jas lze na Apple Watch ručně snížit, což se může hodit pro prodloužení výdrže baterie. Nejedná se o nic složitého, stačí na nich přejít do Nastavení → Zobrazení a jas, a poté už jen klepnout na ikonu menšího sluníčka.

Vypnutí sledování srdeční aktivity

Na jedné z předchozích stránek jsme si řekli více o úsporném režimu, který šetří baterii tak, že při měření chůze a běhu nezaznamenává srdeční aktivitu. V případě, že byste chtěli šetření baterie povýšit ještě o úroveň výše, tak můžete sledování srdeční aktivity na Apple Watch deaktivovat kompletně. Tímto však přijdete například o upozornění na příliš nízký a vysoký tep či na fibrilaci síní, dále nebude možné provést EKG, sledovat srdeční aktivitu při sportu apod. Pokud s tímto počítáte a data ohledně srdeční činnosti nepotřebujete, tak vypnutí provedete na iPhonu, kde otevřete aplikaci Watch, a poté přejděte do Moje hodinky → Soukromí a zde aktivujte možnost Srdeční tep.

Vypnutí automatického probouzení displeje

Způsobů, pomocí kterých můžete probudit displej jablečných hodinek, existuje několik. Buď se můžete dotknout displeje, případně stačí pootočit digitální korunkou, Apple Watch Series 5 a novější pak dokonce mají always-on displej. Každopádně, nejčastěji většina z nás nechává probouzet displej zvednutím hodinek směrem nahoru. Tato funkce je rozhodně příjemná, každopádně občas může docházet ke špatnému vyhodnocení a probuzení displeje v nesprávnou dobu, což samozřejmě způsobí rychlejší vybití baterie. Pro deaktivaci této funkce za záminkou zvýšení výdrže baterie stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, kde pak rozklikněte Moje hodinky → Zobrazení a jas vypněte Probudit zvednutím zápěstí.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.