Zavřít reklamu
iWant

Jak si v iOS změnit řazení jednotlivých poznámek

iWant

Aplikace Poznámky v iOS je aplikace, kterou používá téměř každý z nás, a to několikrát denně. Nativní aplikace Poznámky ale není jen a pouze o poznámkách, jedná se totiž o aplikaci, která je velice propracovaná a sofistikovaná. Mimo psaní poznámek zde můžeme například kreslit náčrty, skenovat dokumenty a nebo třeba tvořit seznamy. Pokud tedy Poznámky aktivně využíváte, mohli jste si všimnout, že kdykoliv jste upravili nějakou starší poznámku, automaticky se přesunula na první místo. To se může stát nevyžádaným, a proto si dnes ukážeme, jak změnit řazení poznámek podle abecedy, data úpravy a data vytvoření.

Jak upravit řazení poznámek v iOS

  • Přejdeme do Nastavení
  • Zde slidneme níže k možnosti Poznámky
  • Rozklikneme kolonku Řazení poznámek pod podnadpisem Zobrazení
  • Zobrazí se nám tři možnosti, ze kterých si jednoduše označením můžeme vybrat

První možnost je seřazení dle data úpravy (tak to je nastaveno v defaultním nastavení), nebo se poznámky seřadí podle data vytvoření a nebo podle názvu, tzn. abecedně. Je jen na vás, co vám bude více vyhovovat.

Osobně jsem si nastavení řazení poznámek změnil na seřazení dle data vytvoření. Nové poznámky totiž vytvářím každou chvíli a většinou potřebuji, aby právě ty nejnovější byly vždy nahoře. Navíc vždycky, když nějakou poznámku upravím, tak jsem zvyklý na její původní umístění. Nestane se tedy, že bych slidnul dolů a poznámka si držela místo na vrchní pozici.