Zavřít reklamu

Walter Isaacson, autor oficiální biografie Steva Jobse, se v minulosti nechal slyšet, že ve své knize vynechal některé podrobnosti z Jobsova života. Je možné, že chce tyto detaily vydat samostatně, případně v budoucí rozšířené verzi této knihy.

Přesto, že dosud neexistuje žádné oficiální vyjádření k těmto plánům, Isaacson právě v magazínu Harvard Business Review publikoval článek s názvem „The Real Leadership Lesson of Steve Jobs“ (Lekce Steva Jobse o skutečném vedení).

Většina Isaacsonova nového článku rozebírá Jobse, jeho vůdčí osobnost a praktiky, kterými se prosadil v managementu. Isaacson se však i zde zmiňuje o Jobsově touze produkovat „magické nástroje pro práci s digitálními fotografiemi a vymyslet způsob, jak učinit televizi jednoduchým a osobním zařízením“.

V jednom z posledních okamžiků, kdy jsem Steva viděl, jsem se ho zeptal, proč je na svoje zaměstnance tak hrubý. Jobs odpověděl: „Podívejte se na výsledky. Všichni lidé, se kterými pracuji, jsou inteligentní. Každý z nich se může dostat na ta nejvyšší místa v jakékoli jiné firmě. Kdyby se mí lidé cítili tyranizováni, jistě by odešli. Ale oni neodcházejí.

Pak se na několik vteřin zarazil a řekl téměř smutně: „Dokázali jsme úžasné věci…“ I když umíral, Steve Jobs často mluvil i o mnohých dalších průmyslových odvětvích. Prosazoval například vizi elektronických učebnic. Tuto jeho touhu se Apple již snaží usilovně splnit. V lednu tohoto roku byl projekt elektronických učebnic uveden do života a od té doby se tyto učebnice pro iPad pomalu, ale jistě dostávají do světa.

Jobs snil také o vytvoření magických nástrojů pro práci s digitálními fotografiemi a o způsobu, jak učinit televizi jednoduchým a osobním zařízením. Tyto produkty nepochybně časem přijdou také. Přesto, že Jobs již nebude u toho, jeho recept na úspěch stvořil výjimečnou společnost. Apple nebude jen vytvářet kvanta tuctových produktů, ale dokud duch Steva Jobse ve společnosti přetrvá, bude Apple symbolem kreativity a revolučních technologií.

Zdroj: 9to5Mac.com

Autor: Michal Marek

.