Zavřít reklamu

Zkuste si představit situaci, kdy na Macu sledujete video na YouTube a pak chcete něco zkontrolovat na iPhonu. Protože jste měli video ve frontě v iOS, AirPods se samozřejmě automaticky přepnou z Macu na iPhone. Nyní se video YouTube na Macu přehrává nahlas a vy musíte AirPods přesměrovat zpět do macOS. Naštěstí existuje jedno tak trochu skryté nastavení, které můžete změnit a které celý tento problém vyřeší.


Tato drobnost, kterou někteří uživatelé ovšem vnímají jako nepříjemnost, má být vlastně užitečnou funkcí, ne vždy je ale vítána. Společnost Apple zavedla automatické přepínání AirPods spolu s operačními systémy iOS 14, iPadOS 14 a macOS Big Sur jako bezproblémový způsob přesouvání AirPods mezi více zařízeními Apple.

Jak u AirPodů zakázat automatické přepínání mezi zařízeními

Teoreticky by to mělo fungovat skvěle – pokud na Macu pracujete produktivně a na pozadí vám běží podcast, pak vezmete iPhone a jdete si zaběhat, AirPods se k vám mohou automaticky připojit a pustit si vhodnou skladbu.

  • Připojte AirPody k iPhonu a spusťte Nastavení.
  • Klepněte na Bluetooth.
  • Klepněte na ⓘ  napravo od názvu vašich AirPodů.
  • Klepněte na Připojit k tomuto iPhonu.
  • Aktivujte variantu Pokud byly připojeny k iPhonu minule namísto varianty Automaticky.

Po změně nastavení pro každý typ zařízení se vaše sluchátka AirPods, AirPods Pro nebo AirPods Max připojí k zařízení pouze tehdy, pokud to bylo poslední zařízení, ke kterému byla tato sluchátka připojena. Pokud tedy například přepnete AirPods na iPhone a pak je odpojíte, až si příště nasadíte AirPods do uší, automaticky se připojí k tomuto iPhonu, pokud je v dosahu.

.