Zavřít reklamu

Ačkoliv iPhony není třeba nabíjet přes noc, uprostřed dne mohou dvě až tři hodiny, které k úplnému nabití potřebují, trvat příliš dlouho. Urychlit nabíjení lze následujícími způsoby:

Použití nabíječky s vyšším výkonem

Nejefektivnějším způsobem ke zvýšení rychlosti nabíjení iPhonu je použití nabíječky k iPadu, což je postup Applem schválený. Součástí balení iPhonů jsou nabíječky s napětím pěti voltů na jeden ampér proudu, mají tedy výkon 5 wattů. Nabíječky iPadů jsou ale schopné dodávat 5,1 voltu při 2,1 ampéru a mají výkon 10 nebo 12 wattů, tedy i více než dvojnásobný.

Neznamená to, že se iPhone bude nabíjet dvakrát rychleji, ale doba nabíjení se podstatně zkrátí – podle některých testů 12W nabíječka nabije iPhone v čase o více než třetinu nižším než 5 W nabíječka. Rychlost nabíjení se přitom odvíjí od toho, při jakém množství energie v baterii se začne nabíjet, jelikož čím více energie baterie už obsahuje, tím pomaleji je nutné dodávat další.

S výkonnější nabíječkou tak iPhone dosáhne 70 % nabité baterie v čase téměř o polovinu kratším než s nabíječkou sz balení, poté se ale rychlost nabíjení liší podstatně méně.

ipad-power-adapter-12W

Vypnutí iPhonu nebo přepnutím do letového režimu

Následující rady přinesou pouze velmi malé zrychlení nabíjení, ale v extrémních případech nedostatku času mohou být užitečné. I když se iPhone nabíjí a není používán, stále spotřebovává energii pro udržování připojení k Wi-Fi, telefonním sítím, aktualizování aplikací na pozadí, přijímání notifikací apod. Tato spotřeba samozřejmě zpomaluje nabíjení – tím více, čím je iPhone aktivnější.

Zapnutí režimu nízké spotřeby (Nastavení > Baterie) a letového režimu (Ovládací centrum nebo Nastavení) aktivitu omezí, vypnutí iPhonu ji pak naprosto minimalizuje. Efekty všech těchto akcí jsou ale spíš malé (rychlost nabíjení se zvýší o jednotky minut), takže ve většině případů může být užitečnější zůstat na příjmu.

Nabíjení v alespoň pokojové teplotě

Tato rada se týká spíše obecné péče o baterii (udržování její kapacity a spolehlivosti) než znatelného zrychlení jejího nabíjení. Baterie se při přijímání nebo vydávání energie zahřívají a při vyšších teplotách se jejich možný výkon snižuje. Proto je lepší zařízení při nabíjení (i kdykoliv jindy) nenechávat v létě na přímém slunci nebo v autě – v extrémních případech může dojít i k jejich explozi. Vhodné může být také při nabíjení iPhone vytáhnout z pouzdra, které může odvod tepla zadržovat.

Zdroje: 9to5Mac, Scrubly
.