Zavřít reklamu

Cílit s placeným obsahem výhradně na svá zařízení má ten problém, že neoslovíte majitele zařízení jiných výrobců a nemůžete navyšovat počty předplatitelů. Proto i některé služby společnosti Apple najdete na jiných platformách. Apple Music je tak k dispozici i v Google Play pro všechny uživatele Androidů. A možná překvapí, že aplikace není nijak ošizená. 

Na platformách Applu máme aplikaci Hudba, která schraňuje veškerou naši muziku – ať už tu vlastní, tak tu zakoupenou nebo streamovanou v rámci platformy Apple Music. Shodný název aplikace by se v Google Play samozřejmě neujal, proto zde najdete vyloženě aplikaci pojmenovanou jako Apple Music. Aplikace je zdarma, noví uživatelé mají měsíc bez nutnosti platby, poté je měsíc vyjde na 149 Kč v případě individuálního tarifu.

I na Androidu tak v platformě najdete přes 90 milionů skladeb, stejně jako prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos. Můžete zde také sledovat texty synchronizované s přehrávanou hudbou, které můžete i přímo sdílet. Je zde také podpora pro stažení obsahu do zařízení pro off-line poslech, vytváření vlastních playlistů, jejich sdílení s přáteli, vyhledávání, živá vysílání atd. Aplikace umí i stream přes Chromecast.

Maximální vstřícnost 

Služba byla zkoušena na Samsungu Galaxy S21 FE s Androidem 12 a One UI 4.1. Stačilo se vlastně jen přihlásit (s dvoufázovým ověřováním), a protože službu aktivně využívám i v iPhonu a Macu, vše se okamžitě synchronizovalo – od knihovny po poslední přehrávání. Upravit se musel jen preferovaný seznam v záložce Knihovna.

Celé rozhraní je téměř identické. Je zde hlavní odlišnost především v nabídkách tří teček, kdy v iOS 15 na iPhonu 13 Pro Max vyjede průhledné menu přímo z nabídky, na Androidu je toto zobrazeno přes celý displej bez průhlednosti. Překvapivě je to ale přehlednější a použitelnější. Další odlišností je pak všudypřítomná nabídka tří teček v pravém horním rohu. 

Najdete pod nimi možnost Nastavení a Účet. V Nastavení si určíte chování služby, což na iOS děláte samostatně právě v Nastavení, protože aplikace Hudba žádnou nabídku nastavení nenabízí. Vyberete si zde tak kvalitu zvuku, zapnete Dolby Atmos, určíte si volby stahování, mezipaměť pro přehrávání (až 5GB) a mnoho dalšího. V Účtu pak můžete spravovat třeba svou rodinu nebo oznámení. Níže můžete vidět přímé porovnání rozhraní. Vlevo je to platformy Android, vpravo pak iOS.

Apple Music Android 1 Apple Music Android 1
Apple Music iOS 1 Apple Music iOS 1
Apple Music Android 2 Apple Music Android 2
Apple Music iOS 2 Apple Music iOS 2
Apple Music Android 3 Apple Music Android 3
Apple Music iOS 3 Apple Music iOS 3
Apple Music Android 4 Apple Music Android 4
Apple Music iOS 4 Apple Music iOS 4
Apple Music Android 5 Apple Music Android 5
Apple Music iOS 5 Apple Music iOS 5
Apple Music Android 6 Apple Music Android 6
Apple Music iOS 6 Apple Music iOS 6

Jako vejce vejci 

Apple aplikaci nijak neodfláknul, a dá se říci, že i na Androidu budete v Apple Music jako doma. Těch změn je pak velice málo a titul je tak převeden v podstatě 1:1. V App Store má Hudba hodnocení 4,5 hvězd, v Google Play má Apple Music jen 3,8 hvězdy. Mnoho uživatelů si zde stěžuje na dvoufázové ověřování, nutnost mít k účtu připojenou platební kartu atd. Pokud ale přecházíte na Android, pokud musíte používat více zařízení s více platformami, prakticky není důvod se Apple Music nějak bránit. To samozřejmě za předpokladu, že vám služba vyhovuje.

Stažení Apple Music v Google Play

.