Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů tvrdí, že právě Apple Watch jsou nejlepším produktem moderní éry Applu. I já se řadím mezi tyto uživatele a když se mě někdo zeptá, jaký produkt od Applu bych doporučil, tak říkám právě jablečné hodinky: „Jedná se o malinké zařízení, které vám dokáže změnit život,“ často k tomu dodávám. Osobně už bych si život bez Apple Watch asi nedokázal představit. Každý den mi šetří nespočet času a mnoho akcí mohu provést právě přímo z nich, bez nutnosti hledat či vytahovat telefon z kapsy. Mezi jednu ze skvělých funkcí patří možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu na iPhonu. Pojďme se společně na tuto funkci podívat.

Jak vzdáleně ovládat fotoaparát iPhone přes Apple Watch

V případě, že chcete na vašich Apple Watch vzdáleně ovládat fotoaparát na iPhone přes Apple Watch, tak to rozhodně není žádná věda. Nepotřebujete k tomu ani žádnou aplikaci třetí strany, využít můžete té nativní, které nabízí naprosto vše, co můžete potřebovat. Tato aplikace nese název Ovladač fotoaparátu a najdete ji klasicky na Apple Watch v seznamu aplikací. Pokud Ovladač fotoaparátu spustíte, tak se na vašem iPhonu automaticky spustí aplikace Fotoaparát. Při delší době nečinnosti se však samozřejmě aplikace zavře a je nutné ji ručně znovu otevřít. Abyste tedy mohli na Apple Watch s fotoaparátem iPhonu pracovat, tak je nutné vždy aplikaci Fotoaparát na iPhone spustit – na „tajné“ focení, kdy se aplikace vůbec nezapne, tedy rovnou zapomeňte. Aby bylo možné Ovladač fotoaparátu použít, tak musí být na obou zařízeních aktivní Bluetooth, zařízení samozřejmě poté musí být v dosahu. Wi-Fi u této funkce není potřeba.

Po spuštění Ovladače fotoaparátu se vám otevře rozhraní samotné aplikace. S největší pravděpodobností bude pozadí aplikace několik sekund černé – chvíli totiž trvá, než se zde objeví obraz z fotoaparátu iPhonu, čas od času musíte dokonce aplikaci úplně vypnout a znovu zapnout, aby došlo k zobrazení náhledu. Jakmile se však náhled zobrazí, tak máte vyhráno. Nyní nastává přesně ta chvíle, kdy můžete zazářit, například při focení skupinové fotky. Jednak s pomocí vašich Apple Watch nebude muset nikdo fotit, a tak nebude na fotce nikdo chybět, a jednak na displeji přesně vidíte, jak bude fotka vypadat. Ještě před tím, než se pustíte do stisknutí spouště, která se nachází dole uprostřed, tak si můžete nastavit ještě nějaké další předvolby. Kromě toho můžete klepnutím na displej hodinek zaostřit na konkrétní místo.

Na Apple Watch můžete jednoduše ovládat veškerá důležitá nastavení, která s fotoaparátem souvisí. Pro jejich zobrazení stačí vpravo dole klepnout na ikonu tří teček. Tím se otevře menu, ve kterém si můžete aktivovat časový odpočet, dále zde můžete samozřejmě změnit přední či zadní fotoaparát, nechybí nastavení blesku, Live Photo či HDR. Jakmile budete mít vše nastaveno podle představ, tak stačí vpravo nahoře klepnout na tlačítko Hotovo. Tímto se veškerá nastavení aplikují. Vám už poté jen stačí správně nastavit pozici iPhonu tak, aby došlo k vyfocení scény, které chcete. Nakonec stačí klepnout na již zmíněné tlačítko spouště dole uprostřed. Vyfocenou fotografii si můžete poté ihned zkontrolovat přímo na Apple Watch – nemusíte se tedy na fotografii ihned dívat přímo na iPhonu.

.