Zavřít reklamu

S největší pravděpodobností už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste chtěli kamarádovi anebo třeba členu rodiny sdělit nějaké heslo k Wi-Fi, avšak nevěděli jste jej z hlavy. V tomto případě jste si dost možná vzpomněli na funkci, díky které je možné sdílet heslo k Wi-Fi síti z iPhonu na iPhone. Bohužel, ve většině případech však tato funkce uživatelům nefunguje, jelikož jednoduše neví, jak ji zprovoznit. Pokud tedy budete chtít vy někomu heslo k Wi-Fi sdílet, anebo naopak někdo bude chtít sdílet heslo k Wi-Fi vám a nebude vědět, jak na to, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku si společně ukážeme vše, co je třeba dodržet.

Co všechno potřebujete pro sdílení hesla k Wi-Fi z iPhonu na iPhone?

Existuje celkově pět jednotlivých pravidel, které musíte pro zprovoznění sdílení hesla k Wi-Fi z iPhonu na iPhone dodržet:

 1. Odemkněte oba iPhony a umístěte je blízko sebe.
 2. Na obou iPhonech zapněte Wi-Fi a Bluetooth z Nastavení, anebo z ovládacího centra. Jeden z iPhonů, který bude heslo sdílet, samozřejmě musí být k určité Wi-Fi síti, ke které bude heslo sdílet, připojen.
 3. Zkontrolujte, zdali se mají navzájem uživatelé iPhonů v kontaktech, kromě telefonního čísla je ideální také vyplněná e-mailová adresa.
 4. Ujistěte se, že oba dva iPhony mají poslední dostupnou verzi iOS.
 5. Obě zařízení musí být samozřejmě připojena k iCloudu a přihlášena k Apple ID.

Pokud všechny tyto body splňujete, tak jsou vaše zařízení připravena ke sdílení hesla k Wi-Fi síti. Mimochodem, asi není potřeba říkat, že sdílení se hodí zejména v případě, že máte Wi-Fi správně zabezpečenou dostatečně silným heslem. Jednoduché heslo bude asi rychlejší říct než sdílet, ale je dobré taková hesla nepoužívat.

iphone_sdileni_hesla_wifi_na_iphone
Zdroj: Apple.com

Jak sdílet heslo k Wi-Fi z iPhonu na iPhone?

Prvně je samozřejmě nutné, abyste jeden z iPhonů (říkejme mu dárce) připojili k Wi-Fi, ke které chcete na druhý iPhone heslo sdílet. Druhé zařízení (říkejme mu příjemce) by poté mělo mít aktivní Wi-Fi, avšak nemělo by být připojeno k žádné síti. Obě zařízení držte relativně blízko sebe, a poté pokračujte následovně:

 1. Na iPhonu příjemce otevřete nativní aplikaci Nastavení, a poté přejděte do sekce Wi-Fi.
 2. V seznamu zobrazených Wi-Fi sítí klepněte na iPhonu příjemce na tu síť, ke které se chcete připojit.
 3. Zobrazí se textové pole pro zadání hesla, do kterého nic nezadávejte.
 4. Poté odemkněte iPhone dárce a ujistěte se, že se nachází blízko iPhonu příjemce.
 5. Po odemčení by se na obrazovce dárce měla zobrazit ve spodní části obrazovka notifikace s nabídkou pro sdílení hesla, kterou je nutné potvrdit klepnutím na Sdílet heslo.
 6. Po klepnutí na Sdílet heslo se heslo k Wi-Fi síti přesune na iPhone příjemce a automaticky se vyplní. Na iPhonu dárce se o této akci zobrazí oznámení.
 7. Pokud se vám podařilo oznámení s tlačítkem Sdílet heslo ztratit, tak iPhone dárce uzamkněte, a poté znova odemkněte. Obrazovka by se měla objevit znova.

Sdílení hesla k Wi-Fi z iPhonu na iPhone je součástí operačního systému iOS od verze 11. Přenášení hesla probíhá pomocí Bluetooth, což je hlavní důvod toho, proč je nutné, aby na obou zařízeních bylo Bluetooth zapnuto. Při přenosu se poté heslo k Wi-Fi vezme z Klíčenky na iPhone, tudíž je celý přenos relativně bezpečný a nemělo by dojít k „odcizení“ hesla při přenosu. Pokud se vám sdílení hesla k Wi-Fi z iPhonu na iPhone nedaří zprovoznit, tak pokračujte ve čtení.

Co dělat, když sdílení hesla k Wi-Fi z iPhonu na iPhone nefunguje?

Existuje hned několik důvodů, proč vám nemusí sdílení hesla k Wi-Fi z iPhonu na iPhone fungovat. Níže naleznete několik řešení, které vám mohou pomoci:

 1. Než se vrhnete do čehokoliv jiného, tak zkuste obě zařízení restartovat.
 2. Ujistěte se, že se obě zařízení nachází blízko sebe, a že se obě zařízení nachází v dosahu Wi-Fi sítě.
 3. Zkontrolujte, zdali je funkční router, popřípadě jej zkuste restartovat.
 4. Jeden z iPhonů může mít starou verzi iOS. Proveďte aktualizaci v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.
 5. iPhone příjemce už jednou mohl heslo od Wi-Fi sítě přijmout. Zkuste konkrétní Wi-Fi síť rozkliknout klepnutím na i v kroužku, a poté klepněte na Ignorovat tuto síť.
 6. V úvahu nakonec připadá Obnovení síťových nastavení v Nastavení -> Obecné -> Resetovat. Mějte na vědomí, že tímto dojde k odpojení od všech Wi-Fi sítí a Bluetooth zařízení.
.