Zavřít reklamu

Jak zapnout AirPlay na Macu je téma, které zajímá mnoho uživatelů, kteří chtěji využít možnost zrcadlení multimediálního obsahu. AirPlay je užitečná funkce, která vám na vašich Apple zařízeních umožní zrcadlení obsahu – třeba streamování do chytré televize.

Obsah obrazovky Macu můžete díky technologii AirPlay pohodlně a efektivně zrcadlit třeba na Apple TV. Zrcadlení AirPlay vám umožnuje nejen odesílání přehrávaných filmů a seriálů, ale prakticky všeho, co se odehrává na displeji vašeho Macu. Abyste mohli zrcadlit obsah z Macu, je zapotřebí aktivovat funkci AirPlay.

Jak zapnout AirPlay na Macu

Zapnutí AirPlay na Macu není naštěstí nic těžkého. Ještě před tím, než se rozhodnete zapnout na Macu AirPlay a zahájit zrcadlení obsahu, ujistěte se, že jsou všechna zařízení připojena ke stejné Wi-Fi síti. Poté se můžete pustit do samotné aktivace AirPlay na Macu.

  • Zamiřte kurzorem myši do pravého horního rohu obrazovky vašeho Macu a zde klikněte na ikonku Ovládacího centra.
  • V Ovládacím centru klikněte na kartu Zrcadlení obrazovky.
  • Vyberte zařízení, do kterého chcete zrcadlit obsah z Macu prostřednictvím AirPlay.
  • Pokud chcete obsah Macu zrcadlit na další monitor, klikněte na Nastavení monitorů.

Technologie AirPlay je k dispozici nejen na Macu, ale také například na iPadu nebo na iPhonu. Pokud chcete váš jablečný počítač připojit k televizoru alternativním způsobem, můžete využít fyzické propojení za pomoci kabelu. V takovém případě budete s velkou pravděpodobností potřebovat k Macu zapojit i hub – přídavné zařízení s více porty pro různé druhy kabelů.

.