Zavřít reklamu

V nejnovějších verzích iOS a macOS se při poslání zprávy s URL adresou zobrazí náhled webové stránky, na kterou URL odkazuje. Většinou se jedná o malý obrázek nebo text, který se na stránce objevuje. Náhledy zpráv jsou pro většinu z nás užitečnou funkcí, ale pro některé případy se zrovna nemusí hodit. A proto se v dnešním návodu podíváme na to, jak v iOS i macOS zaručit, aby se zmíněné náhledy odkazů nezobrazovaly, ale vypsala se jen URL adresa.

1. možnost – vložte odkaz do věty

Tato možnost je nejjednodušší – stačí, abyste odkaz vložili do věty. Ve výsledku tak poslaná zpráva s URL odkazem může vypadat takto: „Ahoj, tady ti posílám odkaz na web https://jablickar.cz/ tak na to koukni.“ V tomto případě se tedy náhled webové stránky nezobrazí. Dejte si ale pozor na to, že je nutné, aby se nějaké slova nacházely z obou stran URL adresy. Pokud budou slova pouze z jedné strany, náhled se zobrazí.

message_url_no_preview_1

2. možnost – vložení teček

Druhou, možná zajímavější možností je, abyste před a za URL adresu vložili tečky. Poslaná zpráva tedy bude vypadat takto: „.https://jablickar.cz/.“ V tomto případě se po poslání zprávy zobrazí kompletní URL adresa bez náhledu. Každopádně je velice zajímavé, že v případě poslání odkazu obklopeného tečkami, se po odeslání tečky automaticky vymažou.

Pokud tedy pošlete tuto zprávu:

.https://jablickar.cz/.

URL adresa se po odeslání objeví bez teček takto:

https://jablickar.cz/

Obě tyto možnosti fungují jak v iOS, tak v macOS. Pokud tedy budete chtít někomu poslat URL odkaz bez náhledu, pomocí těchto dvou jednoduchých triků toho můžete docílit.

.