Zavřít reklamu

Apple oznámil termín konání své vývojářské konference, která tedy proběhne od 10. do 14. června. I když je hlavní její náplní software, poslední roky zde Apple ukazuje také hardwarové novinky. Na jaké se můžeme těšit letošní rok? 

WWDC23 bylo pravděpodobně to nejnabitější, a to díky Macu Pro, Macu Studio, čipu M2 Ultra ale i 15“ MacBooku Air, i když tou hlavní hvězdou samozřejmě byl první prostorový počítač Applu, tedy Vision Pro. Jeho nástupce se letos jistě nedočkáme, když je na trhu teprve od února a pořád jde o poměrně horké zboží, kterému by mohl nástupce ubrat na prodejích. 

I když pak Apple na WWDC představil iPhony 3G, 3GS a 4, tak smartphonu společnosti se logicky nedočkáme. Na ty přijde řada až v září. Leda že by společnost skutečně překvapila a přinesla nový iPhone SE nebo první skládačku. Jenže všechny úniky hovoří o opaku a jak víme, poslední dobou jsou veškeré podobné leaky poměrně spolehlivé, a tak se jakýkoli iPhone očekávat příliš nedá. 

Počítače Mac 

Protože zde máme MacBooky Pro od podzimu loňského roku, kdy společnost nedávno představila i nové MacBooky Air s čipy M3, tak se zde v oblasti přenosných počítačů ničeho nového nedočkáme. Zajímavější je to spíše u desktopů. Apple by měl totiž představit čip M3 Ultra a rovnou jej dát do nové generace Macu Pro a Macu Studio, pravděpodobně už ne iMacu. Mac mini na něho jistě mít nárok také nebude, teoreticky by ale mohl dostat alespoň nižší varianty čipu M3, aktuálně je totiž k dispozici jen s čipy M2 a M2 Pro. 

iPady 

Ohledně iPadů je toho hodně, co představit. Jenže od nich očekáváme spíše samostatnou událost nebo alespoň řadu tiskových zpráv, které by mohly přijít už během dubna a ukázat nám novinky u řad iPadů Pro a iPadů Air. Jasno budeme mít za měsíc. Pokud s nimi totiž Apple nevyrukuje, bude téměř jistotou, že si je nechává právě až na WWDC. Smysl by to dávalo zejména proto, že zde ukáže iPadOS 18 s prvky umělé inteligence, u kterých by mohl zmínit, že se právě dostanou i na jeho právě představené novinky. 

Ostatní 

AirPody čekají na iPhony, se kterými přijdou i Apple Watch. V AirTag nikdo příliš nedoufá, Apple TV zase nikoho příliš nezajímá. Kdyby ale dostala nový čip, který by ji pomohl dosáhnout vyššího herního výkonu, na škodu by to nebylo. Pak zde máme ještě HomePody, u kterých je ticho po pěšině. Spekuluje se spíše o jistém domácím centru, které by bylo kombinací Apple TV, HomePodu a iPadu. 

.