Zavřít reklamu

Apple před koncem roku provedl několik změn ve svém nejužším vedení. Na pozici provozního ředitele byl povýšen Jeff Williams a šéf marketingu Phil Schiller si do svých pravomocí přibral App Story. Mezi nejvyšší manažery se nově dostal také Johny Srouji.

Jeff Williams dosud zastával pozici senior viceprezidenta provozu. Nyní povýšil na provozního ředitele (COO), ovšem pravděpodobně se bude jednat hlavně o změnu názvu jeho pozice, která přesněji reflektuje jeho postavení v Applu, než aby získával nějaké další pravomoci.

Poté, co se stal Tim Cook výkonným ředitelem, totiž Jeff Williams postupně přebíral jeho agendu a často se mluví o tom, že Williams je Cookův Tim Cook. Právě současný šéf Applu byl totiž dlouhé roky pod vedením Steva Jobse provozním ředitelem a úspěšně řídil zásobovací a výrobní řetězec firmy.

Podobně schopný je v provozu nyní i Williams, který v Cupertinu působí už od roku 1998. Od roku 2010 dohlížel na kompletní dodavatelský řetězec, služby a podporu, sehrál klíčovou roli při příchodu prvního iPhonu a v poslední době dohlížel na vývoj Watch. Jeho povýšení může naznačit i to, že se mu dařilo právě také v roli supervizora u prvního nositelného produktu Applu.

Ještě významněji se jeví povýšení Johnyho Sroujiho, který poprvé vstupuje do nejvyšších pater společnosti. Srouji přišel do Applu v roce 2008 a od té doby působil jako viceprezident hardwarových technologií. Během téměř osmi let vybudoval jeden z nejlepších a nejvíce inovativních inženýrských týmů, zabývající se silikony a dalšími hardwarovými technologiemi.

Za své úspěchy, mezi které patří například všechny procesory v iOS zařízeních od čipu A4, jež jsou jedny z nejlepších ve své kategorii, byl nyní Johny Srouji povýšen do role senior viceprezidenta hardwarových technologií. Již dlouho se Srouji zodpovídal přímo Timu Cookovi, ale ten s rostoucí důležitostí vlastních čipů ucítil, že je třeba Sroujiho náležitě odměnit.

„Jeff je bezesporu nejlepším provozním manažerem, se kterým jsem kdy pracoval, a Johnyho tým vytváří prvotřídní silikonové designy, které v našich produktech rok co rok umožňují nové inovace,“ komentoval nové pozice Tim Cook, který si pochvaloval, jak mnoho talentu napříč výkonným týmem má.

Nové úkoly s koncem roku přecházejí také na Phila Schillera, marketingového šéfa, který bude dohlížet také na App Story na všech platformách, tedy na iPhonu, iPadu, Macu, Watch i Apple TV.

„Phil získává novou zodpovědnost za posouvání našeho ekosystému, vedeného App Storem, který vyrostl z jediného, průkopnického iOS obchodu do čtyřech silných platforem a stále důležitější části našeho byznysu,“ prozradil Cook. App Story Schiller získává ke svým dosavadním úkolům, jako byly komunikace s vývojáři a marketing všeho druhu.

Částečně by ale měl Schillerovi odlehčit Tor Myhren, který do Applu přijde v prvním čtvrtletí příštího roku a zaujme roli viceprezidenta marketingové komunikace. Zodpovídat se bude sice přímo Cookovi, ale agendu by měl přebrat právě zejména od Phila Schillera.

Myhren do Applu přichází z Grey Group, kde působil jako kreativní ředitel a prezident Grey New York. V Cupertinu bude Myhren zodpovědný za reklamní byznys.

.