Zavřít reklamu

Představení nové generace Apple iPhone 14 už pomalu klepe na dveře. Cupertinský gigant své vlajkové lodě tradičně představuje v září, kdy je odhaluje společně s chytrými hodinkami Apple Watch. Jelikož nás od představení dělí jen pár týdnů, není se čemu divit, že se mezi jablíčkáři hojně diskutuje o možných novinkách a vylepšeních. Ty ale nyní nechme stranou a pojďme se zaměřit na něco jiné – kdy konkrétně můžeme očekávat, že dojde k představení zmiňované řady iPhone 14.

Datum představení iPhone 14

Jak už jsme zmínili výše, Apple nové iPhony představuje tradičně v září. Jedinou výjimkou byly iPhony 12. V té době měl cupertinský gigant potíže na straně dodavatelského řetězce kvůli globální pandemii onemocnění covid-19, kvůli čemuž bylo nutné ikonickou zářijovou konferenci odložit až na říjen. U všech ostatních generací posledních let se ale Apple drží stejného vzorce. Novou řadu vždy představuje v úterý, třetí třetí zářijový týden. Ostatně to samé platilo i v roce 2020, akorát se konference odehrála v říjnu. Jedinou výjimkou byl rok 2018, respektive odhalení iPhonu XS (Max) a XR, což se odehrálo ve středu.

Podle toho je tedy patrné, že se iPhone 14 světu oficiálně představí v úterý 13. září 2022. Pokud tomu tak skutečně bude, o konání akce Apple Event nás Apple informuje již 6. září 2022, kdy dojde k oficiálnímu odeslání pozvánek. Podle toho je tedy patrné, že již za měsíc se dočkáme zbrusu nové generace jablečných telefonů, která by měla dle dostupných úniků a spekulací přinést řadu poměrně zajímavých změn. Dle všeho nás totiž čeká zrušení modelu mini a jeho nahrazení verzí Max, odstranění/změna horního výřezu, příchod podstatně lepšího fotoaparátu a spousta dalšího.

iPhone 13 a 13 Pro Jablíčkář
iPhone 13 Pro a iPhone 13

Kdy Apple představil novou generaci

Jak už jsme zmínili výše, Apple se v případě odhalení nových jablečných telefonů drží vždy stejného vzorce, respektive prakticky vždy vsází na úterý v třetí zářijový týden. Předchozí generace konkrétně odhalil v níže vypsané termíny.

Řada Datum představení
iPhone 8, iPhone X úterý 12. září 2017
iPhone XS, iPhone XR středa 12. září 2018
iPhone 11 úterý 10. září 2019
iPhone 12 úterý 13. října 2020
iPhone 13 úterý 14. září 2021

Aktualizováno, 18. srpna 2022: Podle nejnovějších informací je pravděpodobné, že Apple letos dost možná poruší tradici a iPhone 14 představí o týden dříve. O tom informoval jeden z nejpřesnějších analytiků Ming-Chi Kuo. Podle něj Apple novou generaci představí již 7. září a 16. září již odstartuje samotný prodej.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Takže vlastně se představí verze 12 s číslem 14. Mrzí mě to, vše používám jablko a dlouhé roky je super, ale tak 5 let zpět se neděje nic. Pořad jen to stejné.

    Jo no, koupil jsem si před lety Huawei Mate 20 Pro kvůli (tehdy) skvělému foťáku a rychlosti. Nahradil jsem svůj původní a první iPhone SE. No a tak pořád pokukuju kdy mě to zase naláká zpět na iPhone, ale každý rok nic moc 😕 Tak uvidime co letos…

    Kto pre pána potrebuje vedieť presný dátum predstavenia telefónu? :D Keď vyjde, tak toho bude plný internet. Toto je priradzovanie dôležitosti úplne, ale že úplne nepodstatnej veci :D preberte sa ľudia :D Je to len telefón a ak je to pre niekoho niečo viac, tak by sa mal nad sebou zamyslieť :D

    Jen telefon je to pro člověka, který s ním nic neumí :-( Pro lidi, kteří ho používajů jako pracovní nástroj, tak je to skvělý telefon, scaner, navigace, hudební přehrávač, fotoaparát, kapesní počítač, svítilna a mnoho a mnoho dalších věcí ;-) Tož tak ;-)

celý text

Čtěte více.