Zavřít reklamu

To, že je iPhone X nejdražším jablečným smartphonem, bylo řečeno již nesčetněkrát. Jeho cena se pochopitelně v jednotlivých zemích světa liší – v některých případech opravdu výrazně – a některé z vás by možná zajímalo, jak dlouho vlastně musí lidé vydělávat, aby si „desítku“ mohli pořídit.

Švýcarská banka UBS přinesla zajímavý přehled, týkající se doby, po kterou musí občané vybraných zemí světa pracovat, aby si mohli dovolit nejnovější iPhone X. Pohled na tabulku je skutečně zajímavý: zatímco v nigerijském Lagosu musí člověk s průměrným příjmem na iPhone X vydělávat dlouhých 133 dní, v Hong Kongu je to pouhých devět a ve švýcarském Zurichu dokonce necelých pět. Průměrný Newyorčan si podle tabulky vydělá na iPhone X za 6,7 dní, obyvatel Moskvy za 37,3 dne.

working days on iPhone X

iPhone X je pochopitelně pro řadu lidí zbytečným luxusem, který někdo ani nemusí využít zcela na maximum. Podle UBS ale nejnovější vlajková loď mezi jablečnými smartphony představuje také produkt, sloužící k porovnání životních nákladů v různých zemích světa – v minulosti sloužil jako podobné měřítko například hamburger od Mc Donald’s (tzv. Big Mac Index).

iPhone X si navzdory počátečním rozpakům a nepříznivým předpovědím získal poměrně velkou popularitu a stihl dosáhnout překvapivých prodejních úspěchů – podle vyjádření Applu byly jeho výsledky nad očekávání dobré. Jedním z nejčastěji zmiňovaných záporů je ale jeho cena, která je v některých zemích vyhnaná neúměrně vysoko.

.