Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Někdy je potřeba si vzít půjčku. Za tímto účelem se vyplatí znát, podle čeho půjčku vybírat.

Jedním z nejdůležitějších kritérií je množství peněz, které potřebujete. Některé půjčky jsou pouze krátkodobé a poskytují omezenou částku, například maximálně dvacet tisíc. Pokud vyžadujete více, budete se muset obvykle zaměřit na půjčky dlouhodobé.

Dalším podstatným faktorem je délka půjčky. Jak název napovídá, krátkodobé půjčky netrvají dlouho, zpravidla vyžadují, abyste je splatili během jednoho měsíce. Oproti tomu na uhrazení dlouhodobé půjčky budete mít až několik let.

Uzavření smlouvy
Zdroj: Pixabay

Lidé by neměli zapomínat ani na úroky a RPSN. Každá půjčka nabízí jiné úroky a jde o konkurenční trh, takže se vyplatí trochu zapátrat a udělat si přehled různých možností. Platí přitom, že čím lepší platební historii máte, tím větší šanci získáváte dostat půjčku s přijatelným úrokem – jednoduše protože si budete moct vybírat z více nabídek než uchazeči se špatnou finanční historií.

S tím souvisí i podmínky pro splnění půjčky. Reálně zvažte své možnosti – můžete například poskytnout nemovitost v rámci ručení? Pokud ne, rázem tím pro vás zaniká možnost vzít si tento druh půjčky. Některé půjčky neposkytují peníze lidem v exekuci nebo se záznamem v rejstříku trestů, cizincům či nezaměstnaným.

Při výběru si ověřte, zda má poskytovatel půjčky řádnou licenci od České národní banky.


Magazín Jablíčkář nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent. 

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více